reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze urodzinki... I kolejne rowniez! :)

LENA oczywiscie oto skladniki:
30 gram wody
50 gram miodu lub glukozy jezeli ktos jest uczulony na miod
5 gram zelatyny w platkach
ponad 500 gram cukru pudru
barwniki spozywcze.
Zelatyne namoczyc w wodzie odcisnac. Wode z miodem podgrzac NIE ZAGOTOWAC.dodac zelatyne mieszac az do calkowitego rozpuszczenia.Dodac 500 gram cukru pudru i zagniatac.Jezeli jest kleista dodac wiecej cukru pudru i zagniatac az do uzyskania konsystencji plasteliny.Podzielic na kawalki i dodac barwniki wedlug uznania.Przechowywac w lodowce.
Ja robilam pierwszy raz wlasnie na urodziny Viki i mi wyszla chociaz cukru zuzylam okolo 800 gram (300 gram wiecej niz w przepisie).Podobno zawsze wychodzi.:-) Na pierwszy raz sprobuj zrobic z polowy skladnikow.

Super dzięki a skąd wziąć żelatynę w płatakch??
 
reklama
LENA moge ci przywiez za tydzien jak bede w Polsce:-D.tylko musisz podac adres to ci wysle.Mozesz uzyc tez taka polska tylko wtedy odrobine mniej wody do podgrzania z miodem i namoczyc w odrobinie wody
 
Dziewczyny slyszalam ze mozna kupic w duzych supermarketach(np.Tesco) barwniki spozywcze DR . Otker.Lena ja osobiscie nie mieszkam w Polsce tak wiec ma troszke male rozeznanie co do zelatyny w proszku.No ale to tez zelatyna
 
reklama
Do góry