reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze ruchy:)

hej a u mnie sa juz kopniaczki i tez w dole brzuszka jak narazie dzis sie z mezem smialismy bo cos zartowalismy odnosnie imienia dla naszego ksieciunia no i zacza mnie kopac i mezus przylozyl raczke i niuniek przestal no i tak ze trzy razy ,moj m mowi ze syn respekt czuje przed tata hehehehehehehehhehe
 
reklama
Milciu, ja czuję ruchy, ale z przerwami obecnie nie mam kompaników a jedynie przelewanie, musisz czekać cierpliwie, bo jak czytam to te pierwsze ruchy sa lekkie i czasem nawet nie wiemy Ze to to, po Za tym wszystko zalezy od naszej budowy
 
ja poczulam pierwsze ruchy 7 wrzesnia ( czyli ok 18 tyg ciazy), ale takie bardzo delikatne w srodku, a ostatnio 28 wrzesnia w koncu pojawily sie kopniaki i to solidne :-D maz przykladajac reke juz je czuje :-)
Milcia do 22,24 na pewno poczujesz :-)
 
Pozostaje uzbroic sie w cierpliwosc. Na szczescie jutro mam USG wiec zobacze dziecko. Potrzebuje tego zeby wiedziec ze wszystko jest ok. Od ostatniej wizyty na ktorej slyszalam bicie serca minal miesiac i przez to ze ruchow nie czuje czasem miewam glupie mysli czy oby na pewno jest ok.. a na dobitke wczoraj sie dowiedzialam ze znajomego dziewczynie ciaza obumarla.. niewiele mlodsza od mojej :-(
 
Pozostaje uzbroic sie w cierpliwosc. Na szczescie jutro mam USG wiec zobacze dziecko. Potrzebuje tego zeby wiedziec ze wszystko jest ok. Od ostatniej wizyty na ktorej slyszalam bicie serca minal miesiac i przez to ze ruchow nie czuje czasem miewam glupie mysli czy oby na pewno jest ok.. a na dobitke wczoraj sie dowiedzialam ze znajomego dziewczynie ciaza obumarla.. niewiele mlodsza od mojej :-(
przestań tak mówić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja też mialam wizytę 4 tygodnie temu, jutro mam tak jak ty wizytę i i schizuję, ale wierzę że dziecko żyje..... uwierz i Ty :******
 
Ja czuję ruchy raczej wtedy, kiedy kładę dłonie na brzuchu lub jak siedzę skulona. Bez rąk to na razie nic nie czuć specjalnie. Może ja poczulam ruchy dość wcześnie, bo przełom 17-18 tygodnia, ale może to dlatego, że szczupła jestem :) Tydzień temu gin mówiła, że te pierwsze ruchy to właśnie delikatne muskanie, przelewanie, raczej trzeba się skupić, żeby wiedzieć, że to jest TO. No i trzeba się na tyle wczuć w siebie, żeby odróżnić ruchy malucha od prozaicznych gazów lub oddychania ;)
 
Mój smyk dzisiaj jakoś mniej się rusza, więcej śpi śpioszek. Ale jak stałam w kolejce to go czułam jak kopie - nawet ręki nie musiałam przykładać. Powiem Wam, że ja teraz jestem szczuplejsza niż w pierwszej ciąży. Wtedy to miałam bardzo duży brzuch - jak na piąty miesiąc, a teraz to prawie nic nie widać ;)
 
reklama
Do góry