reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy okruszka :D

Ja dzisiaj beszczelnie męża obudziłam, żeby położył rękę na brzuchu i poczuł jak mała się rusza. Cieszył się tak jakby pierwszy raz to czuł:-p
 
reklama
Dzięki deli:) jeszcze poproszę o taka listę ruchów dzieci jak matka jest po relanium :p bo ja tu dostaje na głowę jak małe sie nie ruszają...
 
mysle ze po 25 tc warto stopniowo zacząc żeby do 30 już mieć to we krwi- znaczy jeśli ktoś uważa to za stosowne- bo mysle ze żadna to konieczność:)
 
Ja się trochę boję, że jak będę liczyć ruchy, to się zacznę niepotrzebnie schizować, jeśli coś mi się wyda nie tak. Więc myślę, że do 30 tygodnia w ogóle ruchów nie będę liczyć, a potem to nie wiem.

A, nie pochwaliłam się, że D po raz pierwszy poczuł ruchy. Jak przyłożył mi ucho do brzucha, to poczuł kopnięcie, tylko nie był w stanie powiedzieć, czy usłyszał, czy poczuł.

U mnie ruchy cały czas delikatne, ale to chyba przez to, że mam łożysko na przedniej ścianie.
 
ja w pierwszej ciazy nie liczyłam ruchów.. córka była nadmiernie aktywna.. tak samo jest teraz.. oczywiście zwracam uwage na to czy sie rusza i jak spada intensywnosc to rozbudzam mloda :)
a ruchy teraz sa coraz silniejsze, potrafi juz kopnac ze boli :p
 
Antiope masz racje łatwo się potem wkręcić, ale z tygodnia na tydzień zobaczysz, ze ruchy będą bardziej mocniejsze i doskonale będziesz wiedzieć kiedy jest bardziej aktywne.
JA nie liczyłam wcześniej i teraz raczej też nie będę, a jak coś z ruchami będzie nie tak to skonsultuje się z lekarzem, bo i tak w razie czego dobrze będzie sprawdzić. Oczywiście pisze tu o sobie jeśli ktoś chce liczyć nie mam nic do tego.
 
reklama
Ja też nie zamierzam liczyć, no chyba, że mi lekarz każe bo np. mojej koleżanki ginekolog kazała jej liczyć ruchy odkąd poczuje pierwsze kopniecie i wszystko zapisywać - nie wiem po co. Dodam tylko, że jest zdrowa i ma wszystkie wyniki dobre.
 
Do góry