reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy naszych Maleństw :)

Loja - ja tez czasami zastanawiam sie co moj Syneczek pokazuje, czasami wypycha taka kulke i nie wiem czy to glowka czy pupcia i stopka??? Zawsze wtedy polaskocze delikatnie to miejsce a Malenstwo nagle chowa te kuleczke i odpukuje. Czasami tez taka kuleczka przesuwa sie w poprzek brzusuka powoli i moj Maz wtedy siedzi patrzy i strasznie sie cieszy. Tez jest bardzo przyjemnie jak Maz pocaluje brzuszek takim glosnym cmokaniem a wtedy Syneczek w tym samym miejscu wypycha brzuszek do gory.
Oj podejrzewam ze teraz My wszystkie jestesmy w najpiekniejszym czasie, kiedy nasze Malenstwa daja juz coraz mocniej znac o sobie :) :) :)
 
reklama
Mój maluszek ostatnio uparcie wchodzi mi pod prawe żebro i tam sobie przesiaduje ;D Na razie jak mój synek czy mąż kładą ręce na brzuchu to maluch natychmiast przestaje się bawić , udało im się złapać tylko kilka kopniaczków, w tym też w ucho jak posłuchiwali ;D ;D mogą podziwiać tylko z daleka :D ;D
Też mi się udało złapać dzidzię jak się wypina , ale u mnie tak ładnie jak u MoniQi nie widać póżniej wkleję fotkę może cosik sie uda zobaczyć ;)
 
czesc dziewczeta moj maluszek dopiero teraz mi sie daje osrto we znaki jak mnie czasem kopnie to... ale to nic wybaczam mu :) jest strasznie sprytny i nie chce chyba zeby ktos go "szpiegowal" bo jak moje kolezanki chca poczuc jak sie rusza to gdy poloza reke na brzuch moj dzidzius sie uspokaja ale spryciaz :) jednak chyba wyczuwa kiedy tata chce go poczuc bo wtedy wali jak szalony ;D nie moge sie juz doczekac kiedy go przytule.... :-[
 
Mamuski, czy któraś z Was prowadzi coś takiego jak "Karta ruchów płodu" ??
Gdzieś o tym kiedyś czytałam i zastanawiam się czy nie zacząć.
Moze któraś z Was prowadzi i napisze dokładnie na czym to polega.
 
Monia super że udało Ci się uchwycić szaleństwa Dawidka ;)
Mój Wiktorek wczoraj jak próbowałam zasnąć urządzał stepowanie po moich kobiecych organach, w każdym razie podbrzusze mi falowało, więc nie szło zasnąć. Natomiast dziś bawi się w Spiderman'a i puka mnie bardzo wysoko w żebra ;D Alpinista się znalazł ;D
Mała-Mi też o czymś takim słyszałam i chyba powinno się to zacząć po 28 tygodniu, a już na pewno po 30, ja więc mam jeszcze 3 tygodnie czasu. Póki co któraś dziewczyna pisała że na tym etapie ciąży należy czuć dzidzię co najmniej raz na pół dnia, mój synek jak najbardzie spełnia to minimum z nawiązką, więc chyba jest dobrze ;-)
 
Mala_Mi - sa rozne techniki liczenia ruchow. czytalam o takich:
- zaczynamy liczyc np. o 9 rano. liczymy do 10 ruchow i zapisujemy, o ktorej godzinie byl ostatni. tutaj macie dokladny opis tej techniki: http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=660
- wybieramy sobie dwie godziny w ciagu dnia - rano i popoludniu, najlepiej ok. 2 godzin po posilku - np. 10 rano i 18. i codziennie powinno byc o tych godzinach mniej wiecej tyle samo ruchow.

polozna ze szkoly rodzenia zalecala ta pierwsza metode. ja mam ulatwione zadanie, bo prawie zawsze wstaje o 9 i moja niunia zaraz po przebudzeniu starsznie kopie, wiec zwykle o 9.15 juz mam 10 ruchow z glowy :)
 
Dzięki dziewczynki
Ja ostatnio moje obserwacje tez zakończyłabym chyba po 15 minutch po przebudzeniu, bo rano mój maluszek jest strasznie ruchliwy.
 
Dzięki Gufi za ten link. Tylko upewnijcie mnie czy dobrze rozumiem tą metodę... od tej 9 rano do 21 mam obserwować czy mały się rusza, i jak w sumie wykona 10 ruchów kopnięć to jest oki? Bo np. teraz jest 9:40 a mój już kopnął co najmniej z 6 razy, więc jak, jeszcze 4 razy mnie kopnie i koniec obserwacji??
 
hmmm akurat nie czytałam tej metody w podanym linku ale... czytałam troszke gdzieindziej o metodach obserwacji ruchów dzidzi i już piszę jak ja to robię. Z tymi 10 ruchami to chodzi raczej o serię ruchów tzn. zaczynamy obserwacje np. o 9:00 i pierwszy ruch obserwujemy np. o 9:20 dzidzia wierci się ale to nie jeden kopniak tylko seria np. do 9:50 więc zapisujemy to jako JEDEN ruch. Potem np. nie czujemy dzidzi jakiś czas (powyżej 10 minut) i np. o 11:08 znowu zaczyna fikać np do 11:15 no to znów zapisujemy jako JEDEN ruch... i tak dalej. Obserwacje kończymy kiedy takich serii mamy zanotowanych 10 :) Ja tak to robię :)
 
reklama
Acha rozumiem, czyli nie liczymy pojedynczych ruchów/kopniaczków tylko serie ruchów :) Dzięki za wyjaśnienie ;)
 
Do góry