reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy dziecka

!!!! było, wczoraj poszłam spać po 23 bo juz usypiałam na stojąco-połozyłam sie i czekałam na T. zanim sie pozbiera i raczy dołączyć...no i tak leżałam cichutko na plecach i sie zastanawiałam czy czasem moze nie zaciasno nieraz dziorkowi, jak chodze w jeansach(szerokich dosc i guzik mam dalekooo pod pępkiem) i czy np. jak tak złapie moją fałde brzucha otłuszczonego to czy tam jest dzidzia i czy ja ściskam czy ona gdzies sie przemieszcza? - moze głupie mysli Wam sie wydadzą - ale no pierwsza ciąża i mnie takie nachodza:-D

no i zaraz poczułam takie bąbelki i pozniej juz kilka raz za razem-zatkało mnie troche...wolałam sie nei wydzierac i nie wołać T. tylko lezec cichutko zeby jeszcze cos poczuć i było kilka razy -uuuuu ale to uszczęśliwia:tak: i później już nie mogłam zasnąc, a niby taka zaspana sie kładłam:-D


no i teraz to juz wiem jakos na poważniej ze taki jakis niuniuś maluteńki jest w środku:tak:szkoda, że taki delikatniusi i bezbronny mam nadzieje ze nie zrobie mu nigdy krzywdy - przechowując go w moim brzucholu:-p

no szybko szybko brzuszki - stukajcie do swoich mamek - takie fajne uczucie, a dla tych pierworódek to juz całkiem....
 
reklama
Jak moja fasolka pierwszy raz stuknęła tak mocno, że nie miałam wątpliwości, że to ona, poryczałam się. Niesamowite uczucie :tak:
 
ja tez sie wczoraj poryczalam :-D:-D:-D
moj maly ktos odzywa sie juz znacznie czesciej i bardziej regularnie, a wczoraj rano to taaakie dwa kopaniaki mi zaserwowal, ze az w szoku bylam! :szok: no i ze szczescia sie poryczalam, ze juz taaakie silne to moje dziecko jest... :rolleyes2: bajera po prostu ;-)
 
Bajera, bajera. A jakie przeżycie dla męża jak poczuje... Mój tak się cieszył jakby dzidziuś conajmniej przemówił ;-)
 
Mitemil, moj to bardziej zdziwiony byl, ale cieszyl sie bardzo:-)
Kilka dni temu poczulam ruchy bobo wyraznie, a teraz juz w miare regularnie codziennie, pomylic sie tego nie da z niczym innym:-)
Najlepiej jak dokazuje jak jestem w pracy, np na telefonie, jak tu sie skoncentrowac:-):-):-D
 
Ostatnia edycja:
Ja moją dzidzie czuje wieczorami kiedy kładę się do łóżka. Wtedy zaczyna fikać. W ciągu dnia nic nie czuje, bo i wieczorem ruchy są jeszcze bardzo słabe...
 
ja od kilku dni czuje ruchy takze w ciagu dnia, nawet kiedy chodze :szok: a wczoraj w poczekalni do gabinetu gin. moje dziecko dawalo takiego czadu, ze az sie sama do siebie usmiechalam :-D

i fakt-faktem, zawsze kiedy tatus chce poczuc swojego ruchliwego potomka, robi sie cisza... :sorry: hihi :-D
 
widzę że niektóre dzidziaki szaleją już nieźle :-)
moje też, czuję codziennie, czasem częściej czasem rzadziej ale czuję :-D
w nocy jak przekręcę się na plecy to kopie najbardziej, chyba nie lubi bo jak zmienie pozycję na boczek lewy to już spokój :-)
 
reklama
A dziś rano w końcu zobaczyłam to co czuje juz od pewnego czasu :-D
dzidzia sie ruszała chyba tańcowała i co chwilę pukała pod pępkiem, to chyba nóżki tak wyciągała bo było widać super ehh kocham to maleństwo już się nie mogę doczekać aż będzie z nami:zawstydzona/y:
 
Do góry