reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kroczki i przebyte odleglosci

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Nie mogę się doczekać by tu napisać coś o Julku. A on nadal nawet nie raczkuje! Taki leniuszek :) Wiem, mam się dobrze ;-)
 
reklama
Magdalena25 nie ma się czym martwić teściowa mi mówiła że mój mąz wogóle nie raczkował nauczył się wstawać a potem to ju chodził. Chrześnica męża tak samo. Więc może twój maluszek taż tak mieć.
Alusia odkąd raczkuje to ani myśli chodzić za ręce (a wcześniej ciągle ktoś z nią chodził i cała rodzina miała plecy obolałe a jej ciągle było mało) podciąga nóżki i chce żeby ją posadzić.
 
Dziewczyny ja już kupiłam Karolince pierwsze buciki w ccc, nie wiem czy są dobre ale chyba tak, mają usztywnioną piętkę, szerokie noski i są zapinane na rzepy.

Wiem, że nie są idealne ale kupiłam je pod kątem roczku - do kościółka, a przydałyby się jeszcze jakieś trzewiczki.
 
No to na nas kolej, nie bylo nas 3 dni na forum no i Maja zaczla chodzic. A jaka ma z tego radoche. Potrafi sama przejsc cale mieszkanko u babci :tak:
W srode bylisy pokazac sie naszej pani rehabilitantce odnosne tego ze zaczel chodzic, jej nozek bo ma je wygiete :-( no i popytac sie o buciki.
Pani nam powiedziala ze fajne by jeszcze bylo zeby Maja nadal raczkowala i to jeszcze z pol roku no ale po jej ostatnich wyczynch chyba to nie mozliwe :tak:. Chodz sa dni ze woli raczowac niz chodzic sama ;-)
A co do bucikow to powiedziala nam ze najlepsze dla takiego szkraba sa buty oznaczone rysunkiem chlopczyka w srodu bucika.
Np naszej Mai lekarka ne polecila chodzenia na bosaka bo Maja jest taka drobna i ma slabe nozki ze musi miec usztywniona piete.
 
Woloszki Gratulacje,gratulcje dla Majeczki :-)
Z tym raczkowaniem to prawda bo gdy dzieci dluzej raczkuja to rownomiernie rozwijaja sie polkule mozgowe co w przyszlosci objawia sie latwoscia w nauce,talentami artystycznymi i swietna organizacja.Ale wcale nie jest powiedziane ze jak Majeczka zaczela chodzic to zrezygnuje z raczkowania :tak: moge na wlasnym przykladzie potwierdzic.Franek pierwszekroczki postawil piec tygodni temu.Dwa tygodnie wogole nie raczkowal tylko na nozkach smigal a teraz ma jazde znowu na raczkowanie.Troche podbiegnie,troche pojdzie ale generalnie pozycja czworacza rzadzi!!!
A buciki bardzo fajne ma firma Lemigo (ceny-13-39) i one maja certyfikat zdrowej stopy.http://www.lemigo.pl/flash.html

Z tymi bucikami i pierwszymi kroczkami to jest wazna sprawa i dlatego trzeba udac sie do ortopedy aby obejrzal maluszka bo u kazdego dzieciaczka sa inne zalecenia.Tak jak u was jest zaleceniem sztywny zapietek i chodzenie w bucikach po domu tak u nas na odwrot jaknajwiecej na bosaka(ale mamay w domu puchata wykladzine wszedzie) a na dwor mieciutkie elastyczne butki do kostki ale jej nie zakrywajace.
Tak wiec ciezki orzech z tymi butkami....
Iza buciki sliczniusiee!:tak: corunia jak ta dama bedzie wygladac w dniu urodzin!!!
 
Myśmy wczoraj byli za butami i nie mogliśmy się zdecydować i jedziemy znów za tydzień.Mieżyliśmy elefanty i jakąś tam firmę z misiem(nie pamiętam dokładnie)i nr potrzebujemy 23:szok::szok: wiedziałam,że Victor to wielka stopa ale nie aż tak.
 
Vici Oj to Victor ma rzeczywiscie wielka stope bo rozm 23 to 14,5 cm :szok: :szok: :szok:ma stope jak dwulatek normalnie :tak:
 
Vici moj Maks urodzil sie w lipcu zaczal chodzic okolo 10 m-ca i pierwsze buty mial rozm 23-24 w zaleznosci od firmy. A teraz ma 3,5 roku i nosi 28 koszmar noga mu tak szybko rosnie ze nie nadazalam mu butow kupowac. Dodatkowow ma jeszcze ten najwiekszy palec bardzo bradzo duzy w porownaniu z 4 innych i jak ubierze sandaly to smiesznie wyglada bo jak duzy paluch siega prawie do konca to reszta ma jszcze zapas ;-) :tak:
A Maja ma taka malutka stopke ze czasami 18 sa dla niej za duze :zawstydzona/y: :zawstydzona/y:
No i obydwoje maja wysokie podbicie.
Ja lubie kupowac buty dla Maksia z adidasa bo wyciaga sie wkladke z buta i przyklada do stopy i jest na wkladce zaznaczone dokad powinny siegac palce zeby byly dobrze dobrane.
 
reklama
Wołoszki wiem z tą wkładką bo pierwsze buciki były właśnie adidasy takie z mięciutką podeszwą ale nie znalazłam dla Victora teraz żadnych z usztywnioną kostką same różowe mają.Jacek ma nr buta 45 i mam nadzieję,że synuś większej niż tatuś mieć nie będzie bo później problem z butami.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry