reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kroczki i przebyte odleglosci

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A jak to jest z bucikami?

Skoro Jagoda zaczęła chodzić, to powinnam jej już kupić takie normalne butki?
Właściwie, to czekam, aż się zrobi cieplej, to sobie pobiega już po dworze.

Myślę o kupieniu takich na rzep.

Trochę się martwię tymi zakupami, bo Jagoda nie cierpi zakładania bucików (narazie takich szmacianych lub kozaczków do wózka)
 
reklama
dołączamy sie do gratulacji!!!!
Antek próbuje sam stać, wiec moze juz niedługo:-)
Co do bucików to myśle ze takie na wiosne musisz Joaśka kupić, z usztywniana pietką i paluszkami, ja mam dla Antka jedne sznurowane- brrr koszmar nakładania :laugh2: :laugh2: nastepne kupie na rzepy!!!
 
na tej stronie

http://www.outlet.bartek.com.pl/product.php?id=61

jest stópka. Jak sie na nia kliknie, to można sobie wydrukować miarkę, wg której można zmierzyć rozmiar obuwia dla dziecka

Jak dopasować rozmiar?

Dokonując zakupu wybierz rozmiar obuwia następnie koniecznie sprawdź czy wybrałeś odpowiednią wielkość. W tym celu wydrukuj wielkość obuwia znajdujący się obok wybranego rozmiaru.


Jak sprawdzić czy wybrany rozmiar jest odpowiedni?

1. Wydrukuj miarkę nie zmieniając skali, ( opcja bez skanowania)
2. Sprawdź czy skala podana na miarce odpowiada dostępnej w domu miarce milimetrowej (może być zwykła linijka, miarka taśmowa itp.). W przypadku różnic, sprawdź ustawienia drukarki i spróbuj wydrukować miarkę jeszcze raz, następnie ponownie sprawdź skalę.
3. Połóż kartkę z miarką na gładkiej podłodze (parkiet, panele). Nie należy kłaść miarki na dywanie, wykładzinie dywanowej ani płytkach podłogowych z szeroką fugą.
4. Poproś dziecko żeby stanęło przed miarką, a następnie, aby położyło stopę lewą obok miarki. Przytrzymaj dziecko za rękę i połóż jego prawą stopę na miarce w taki sposób, aby tylny dolny brzeg pięty stykał się z tylnym brzegiem obrysowanego na papierze kształtu wnętrza obuwia. Sprawdź czy dziecko obciąża obie stopy równomiernie i czy stoi w lekkim rozkroku.
5. Następnie zmierz czy odległość pomiędzy najbardziej wysuniętym punktem na I palcu lub na II (o ile ten jest dłuższy) a przednią krawędzią obrysu ściółki (wyściółki) mieszczą się w granicach 6 do 12 milimetrów (patrz rysunek instruktażowy po prawej stronie).
6.Jeżeli zmierzona odległość jest mniejsza niż 6 milimetrów, wydrukuj miarkę dla większego rozmiaru i powtórz procedurę wykonywania pomiaru.
7.Jeżeli zmierzona odległość jest większa niż 12 milimetrów, wydrukuj miarkę dla mniejszego rozmiaru i powtórz procedurę wykonywania pomiaru.
8. Zamów obuwie w rozmiarze odpowiadającym dłuższej stopie.
9. Dopuszczalne jest wystawanie stopy poza linie boczne śladu obuwia.

http://www.outlet.bartek.com.pl/site.php?id=28
 
Joaśka super!!! Nawet nie wiedziałąm o takich miarkach a to brdzo ważne czy bucik jest dobrze dopasowany!!!
 
Ja też - dopiero się dokształacam.

Ta miarka, co podałam jest dla rozmiaru 19, ale taki chyba jest na początek.
 
Ja muszę mierzyć Victorowi buty bo ma wysokie podbicie(jak mamusia i tatuś)wiem,że but ma mieć usztywnioną piętę i ma być miękka podeszwa aby pracowała z nogą razem i but musi być do kostki a nie jak adidasy przed.U nas chrzesny zapowiedział kupno pierwszych bucików i mam nadzieję,że uda nam się dotrzymać do kwietnia bo jak nie to my kupimy a oni kaskę oddadzą.Nie wiem dlaczego ale tak jakoś zamówił sobie kupno pierwszych bucików takich do chodzenia.Na weeckend może pojedziemy kupić takie do wózka z miękką podeszwą bo zimowe już za ciepłe a z adidasów wyrósł i teraz stoją u obu babć jako"trofeum":-)Victor adidasy miał 19 i już dawno za małe no ale każda firma ma chyba inną numerację.
A ja się tak zastanawiam w czym powinno dziecko po domu chodzić:confused:Czytałam gdzieś,że po dywanach i wykładzinach to bez obuwia a jak są panele i gumoleum to w bucikach i teraz zgupiałam.
 
Joaśka śliczna jest ta miarka do mierzenia obuwia dal dziecka.
Teraz wiem jak mam niuni buciki zmierzyć bo chce kupić na allegro.

vici moja Dominika cały czas chodzi w bucikach takich domowych bo są u nas panele i płytki.
A na dwór mamy adidaski dla niuni.nawet w galerii widać jak ma założone.
 
Czytałam, ze najzdrowiej jak dziecko chodzi na bosaka! Wiec uwazam i tak robie, ze na podwóeko w buciki a po domku bosa noga albo karpetki. Mozna założyc i dwie pary jak zimno, a na śliskie powierzchnie wymyslili przecież abs-y:-) :-)
 
Jagoda po domu chodzi w szmacianych butkach. Powiedziałabym, że toraczej wiązana skarpetka. A zamiennie w mokasynkach (tak się chyba na metce to nazywało) z H&M. Bardzo je sobie chwalę. To taka skarpeta z przyszytą podeszwą, żeby się dziecko nie ślizgało.
171882656
 
reklama
Joaśka super skarpetki:-) :-) :-) tez takie mielismy ale juz sa za małe
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry