reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze "kopniaki"

ok czekam,ale dzisiaj maluszek dawał już o sobie znać-z czego jestem badzo zadowolona
 
reklama
Nasz synek to się ostatnio tak rozbrykał, że nawet tatuś wyczuwa przez brzuch kopniaki :-D Bo wcześniej tylko ja je czułam. W ten weekend zostałam naprawdę porządnie skopana. Miałam wrażenie, że większość soboty mały nie spał :-D I też ok. 21-22 jest jego najlepsza pora, wtedy to jest zabawa:-D Uczucie jest świetne, na razie strasznie mi się podoba. Zobaczymy później, jak podrośnie i będzie mi dawał po żebrach:-D
 
a dlaczego ja często czuję kopniaki w podbrzusze? normalnie jakby mi się dziecko przyczepiło do pęcherza moczowego :( czy nie jest jakby za nisko? może przesadzam, już sama nie wiem :(
 
Mój Kot też wreszcie został skopany, normalnie jak poczuł to oczymu sie jak spodki zrobiły, a ja się popłakałam ze wzruszenia:)) cudne to było.
kachasek nie sadze żeby było się czym martwić, moje maleństwo kopie w różne miejsca i przekręca sie czaem o 360 stopni i kopie tam gdzie aktualnie przebywaja kończyny, najcześciej właśnie w dół. Czasami mam wrażenie że staje na sztorc i tak mi wtedy niewygodnie... ale co mu zrobisz? :tak: ja juz próbuje się bawić z dzidzią co polega na tym że jak kopnie w jakieś miejsce to tam naciskam w odpowiedzi. jak sie nauczy odpowiadac, to wtedy mozna pobawic sie w berka, czyli naciskac gdzie indziej czekac az odpuka w to samo miejsce :)
 
A ja w końcu porządnie czuję ruchy. Dzidzia zawsze wierci się rano po przebudzeniu i wieczorem przed spaniem, a mój mąż twierdzi, że jak śpię to też, bo mnie ostatnio obmacał jak spałam :-D brzydal :-D
 
A ja sie dzisiaj rano wystraszyłam bo dzidziunia sie nie ruszała ,ale za to teraz puka bezprzerwy:-)
 
Siwucha no nie mogę znaleźć! Nie mam pojęcia, gdzie ja to czytałam :confused:
Znalazłam tylko info, że w piątym miesiącu może być nawet kilka dni pod rząd bez wyczuwalnych ruchów dziecka - zupełnie normalne. Trochę mało - i bez wyjaśnienia... Jeszcze będę szukała - ale może ktoś coś wie/znalazł?
 
jak chcecie żeby dzidzia sie ruszała to zjedzcie troche czekolady lub czegoś wysoko kalorycznego. Można też położyc sie na plecach z nogami wysoko. Dzidzia się nie rusza jak nie ma tlenu do zmarnowania(np po całym dniu siedzenia), wtedy należy sie położyc z nogami wysoko, tak że cisnienie wzrosnie i bedzie dotleniona bo sie macica lepiej ukrwi. A do tego duża dawka kalorii i bezruch to da szybko o sobie znać. Wyczytałam że dzidzia jest aktywna jak my nic nie robimy ani nie mówimy bo jej sie nudzi. Gdy chodzimy to ja kolyszemy , to samo w autobusie czy aucie, gdy mówimy to uważnie słucha, a jak chcemy spac to dziecko zaczyna sie nudzic i rozprostowuje kości:)
Dziś strasznie się bałam że Ziomal nie pokaże co ma między nogami to przed badaniem batona wsunęłam- lekarz na to- dzieki teraz nie moge za pani maluchem nadążyć żeby serca posłuchać, po czym Eryk przyłożył nam piątke w ekran:tak:
 
Gdy chodzimy to ja kolyszemy , to samo w autobusie czy aucie, gdy mówimy to uważnie słucha, a jak chcemy spac to dziecko zaczyna sie nudzic i rozprostowuje kości:)
To fakt - nasz maluch siedzi cichutko zawsze gdy jedziemy autem, ale gdy tylko staniemy na światłach :szok: ;-)
A w tej chwili jestem niewystarczająco aktywna, bo kopie nieźle :-)
 
reklama
Do góry