reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

reklama
A`propos gorączki i jej zbijania. gdy Franek latem ząbkował i w nocy jechaliśmy do szpitala bo miał 41 gorączki, tam lekarz podał mu 1/3 czopika pyralgin i w ciagu godziny młodemu gorączka obniżyła sie do 38. Ten lekarz powiedział, że własnie w takich sytuacjach, gdy podejdzie gorączka powyżej 40 stopni można podac taki właśnie czopik.
Na szczeście nie musiałam tego powtórnie robić:)
Pozdrawiam - asia
 
A`propos gorączki i jej zbijania. gdy Franek latem ząbkował i w nocy jechaliśmy do szpitala bo miał 41 gorączki, tam lekarz podał mu 1/3 czopika pyralgin i w ciagu godziny młodemu gorączka obniżyła sie do 38. Ten lekarz powiedział, że własnie w takich sytuacjach, gdy podejdzie gorączka powyżej 40 stopni można podac taki właśnie czopik.
Na szczeście nie musiałam tego powtórnie robić:)
Pozdrawiam - asia
Dokładnie, nam tez przy Mariki temperaturze (40,6) pediatra kazała podać 1/3 czopka pyralginy bo podobno super zbija... niestety u nas jakoś srednio podziałał. Na Marikę rewelacyjnie dziala paracetamol a ibuprom np. wcale nie działa zresztą, ma to chyba po mnie:eek: Na mnie tez dziala tylko paracetamol.
 
Ojej biedna Agatka ... a może Viburkol pomoże? ... u Dawidka przy 4 były wysokie goraczki lekarz kazał podawać na przemiena ibufen w syropie z viburkolem ... co 6 godzin
 
Mariczce teraz idą obie dolne czwórki ale na szczęście póki co stan podgorączkowy - 37-37,4 Mam nadzieję że nie będzie wyżej gorączkowac... No i w ogóle, o dziwo, marudna nie jest!!! :szok::tak:
 
U nas doskonale się sprawdza Nurofen w syropku , lub paracetamol w czpoku, jeśli będziesz podawać naprzemiennie to można co 4h, przy b. wysokiej gorączce podawałam dawkę trochę większą. a poza tym okłady.

Mati miał bardzo wysoką gorączkę przy ząbkach około 39 - 40, a to wychodziły mu dolne dwójki aż się boję pozostałych :no:
 
A ja wyobrazcie sobie nie wiem co to goraczka:tak:ja miewam ja jaz na pare lat a Julka od urodzenia nie miała ani razu:-).Ale przeciwbolowo uzywam Panadolu w syropie,truskawkowego.Nie wiem jak inne leki ale ten ma taka miarke strzykawke i moja mała lubi jego smak.Jak widzi ta miarke to od razu otwiera dziubek:tak: Bo choc nie goraczkuje to płacze i widac wyraznie,ze ja dziasełka bola.Viburcol nie działał na nia wcale:no: A zelem nie da sobie posmarowac.O 13 ide do pediatry to Wam napisze czego sie dowiedziałam.
 
Wszystkim maluszkom życzę dużo zdrówka i mamusim też.

Mada a spróbuj smoczek (jeżeli używa) posmarować żelkiem u nas działa, Emilka tez sobie dziąsełek nie pozwala posmarować.
 
ahhh to ząbkowanie....my dzieki Bogu duże czwórki (dolnw i górne) mamy już na wierzchu..ale nie powiem żeby bylo lekko jak wychodzily!!!!!
 
reklama
My też czwóreczkji mamy na wierzchu (uffff)...ale od innych mam słyszałam że najgorsze jednak są trójki... ząbki tzw. oczne....
 
Do góry