reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

iwona - jak moja Nina miala zapelenie spojowek, to pani doktor nie pozwalala uzywac rumianku! tylko herbate przemywac albo sola fizjologiczna
 
reklama
Byłam z małym u lekarza i ma zapalenie spojówki i dostał już kropelki. Lekarz też mi mówił żeby nie przemywać rumiankiem tylko wodą przegotowaną. Pamiętam, że jak Natalka była mała i też miała taki problem to kazali mi oczko przemywać rumiankiem dlatego też tak postąpiłam w przypadku Kuby:eek:. No ale to było 7 lat temu więc może się coś zmieniło.:confused2: W każdym razie teraz już będzie dobrze.
 
Zauważyłam u Olusia uczulenie na pomidory. Ma wysypkę na klacie i po pomidorkach robi od razu kupkę i to taką za luźną... zaczęło się od kiedy podawałam mu pomidorka z mojego talerza. Teraz już nawet po słoiczkowych ma takie objawy :eek:


A do tego cholernik mały nie chce dużo pić w te upały...
 
Milkshake - moja Nina tez duzo nie pije - w ciagu dnia ok 100 ml to max. w nocy piers i troche wody. pani doktor mnie uspokoila, bo powiedzila, ze niektore dzieci tak maja. poza tym w spozywanych pokarmach typu kaszki, zupki jest tez duzo wody. ja malej robie w takie upaly kisiel na soku - tak przemycam te dodatkowe plyny :happy2:
 
Też mi się wydaje, że dziecko samo wie kiedy chce mu się pić a kiedy nie. Ja (no juz dzieckiem nie jestem, ale to taki przykład) np. też prawie wcale nie pije, po prostu nie czuje pragnienia i tak miałam od zawsze. Mama się na mnie wkurzała, bo jak robiła mi do śniadania herbatę to ja tylko kilka łyczków i koniec i tak zostało mi do tej pory, także każdy organizm jest inny, a jak maluchom będzie się chciało pić to dadza nam o tym znać.
 
ja dziś miałam dzień. Olek jadł kaszkę z rozdziabanym bananem i dałam mu pouczyć się jedzenia łyżeczką. Więc wiadomo był cały umorusany. Kaszkę miał na klacie, brzusiu, we włosach, buzi, oczach. Wzięłam go do wanny aby go umyć.
Ale on już wyglądał MASAKRA. Jak poparzony, z krostakami jak po pokrzywach :szok::wściekła/y::angry: Drapał się niemiłosiernie.

To chyba po tym mleku NAN zwykłym. Ale jak pił z butli to nie miał wysypki. Choć ostatnio jest marudny. I teraz nie wiem czy przez ząbki czy może go swędzi ciałko po tym mleku...

Dałam mu wapno i pobiegłam do lekarki ale już mu zeszło u niej. Lekarka mówiła by podawać dalej to mleko tylko uważać by się nie babrał w nim..
A co wy o tym sądzicie??
 
Milkshake - ja bym spróbowała jeszcze raz dać małemu to mleko i zobaczyć czy coś się stanie. Jesli wysypka by znowu się pojawiła to zaczelabym dawać HA. Szkoda męczyc dziecko, przecież jego to na pewno swędzi i będzie niespokojny. Jednak decyzja należy do ciebie.
 
reklama
Ja dzisiaj kupilam Oliwce taki fajny kubeczek ze slomka z Fisher prica i tez bardzo ladnie i chetnie z niego pije i sama sobie trzyma,podpatrzylysmy u mojej bratowej ma tez niemowlaka,ale starszego o 7 miesiecy i tak sobie sprawdzamy a raczej Oliwka sama eksperymntuje a mamusia potem biegnie do sklepu:)));-)Ale polecam Wam ten kubeczek bo fajnie sobie z niego pije.
 
Do góry