reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

Katka spróbuję z melisą, powiedz mi prosze tylko skąd ta melisę (zwykła z apetki w saszetkach zaparzana?) i ile podajesz? Wiktorowi te ulewania nie szkodza bo jak pisałam w innym temacie przybrał w 6 tygodni aż 1600 gram!! Nie mniej jednak mnie one martwią i wiem że coś jest nie halo. Teraz spróbujemy dawać mu mniej mleka a bardziej zagęszczać kaszką, tak nam poradziła lekarka, zobaczymy czy pomoże;-)

nadia dziwisz się? ja bym Nutramigenem rzygała z Gdyni do Krakowa:-p;-):tak:

Hehehehehe, ja też, ale mój syn się nim zajada, blee:laugh2:
 
reklama
Nadia bardzo możliwe, że wymioty zwiększyły się po przejściu z mleczka nr 1 na nr 2. Mój Kuba pił na początku Nan 1 troche ulewał, potem mu to ustąpiło, a jak przeszłam na nr 2 to znowu zaczął ulewac i tez się martwiłąm ,że cos jest nie tak, ale po jakimś czasie objawy ustały i teraz jest już ok.
 
Dziewczyny Oliwka dostala jakis bialych krosteczek w buzi sa biale i jest ich dokladnie 3 i ma czerwone usta:(((co o tym myslicie to moga byc plesniawki???macie jakiessprawdzone sposoby czym to posmarowac zeby zeszlo???Jutro wyjezdzamy u tu takie cos ,pomozcie:((:)-:)sick:
 
Agus nie wiem czym ale napewno czymś się to smaruje. Spytaj w aptece jeśli nie możesz podejsc do lekarza. Trzeba również wyparzać smoczki by to się nie paprało.... ty chyba już nie karmisz piersią, prawda?, bo jesli karmisz to lepiej przez nakładki bo słyszałam, ze to moze się przenieś na brodawki :baffled:
 
Mój Franio miał pleśniawki i zwalczyłam je zwykłą witamina c w ampułkach. Wystarczyło kilka razy dziennie pędzlować w środku buźkę. Na palec nawiń gazę, pomocz wit. C i przemyj w buźce. Franiowi po 3-4 dniach zeszły, na piersi nie przeniosły się ale słyszałam, że mogą. Smoczki wyparzać trzeba. Mały problem jest w tym, że u nas w aptece chcieli recepty na te ampułki, tzn. w jednej chcieli, a w drugiej nie chcieli. Ponoć też można aphtinem wyleczyć ale moja pediatra mi odradziła mówiąc, że aphtin powinien być już dawno wycofany z obrotu bo ma coś w sobie szkodliwego.
Pozdrawiam - asia
 
Nadia - ja pije ekspresowa melise,kupiona w aptece/sklepie.Ja pije dosc mocny napar,ale Wiktorowi robilabym lekki,slomkowy.



A ja mam pytanko,dotyczace przeziebienia.Hani Eurespal pomogl,nie pokasluje,ale katar..........
Ile srednio u Waszych dzieci trwal katar?
Bo u Hani mija juz tydzien,a jest nadal na rownym poziomie,nie bardzo przechodzi.Ja stosuje Sterimar/sol fizjologiczna,Nasivin,Mucofluid.
 
Katka moja Agatka już też chyba z tydzień jest zasmarkana. Mi pediatra mówiła ze u takim małych dzieci katar trwa czasem i 3 tygodnie :szok:
 

Katka dziękuję za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze proszę ile ml podajesz Hani, ile razy dziennie i czy przed czy po posiłku czy pomiędzy posiłkami?
 
czesc dziewczyny widze ze piszecie o ulewaniu moja maja tez ulewa ale najczesciej niskiem pediatra powiedział ze z tego wyrosnie dobrze przybiera na wadze ponad kilogram na miesiąc i jest karmiona piersią teraz juz troche mniej ulewa ale chyba sie wybiore do gastrologa
 
reklama
nadia - to ja pijemelise, 1 -2 filizanki dziennie,rano i wieczorem.Malemu bym dawala na poczatek 2 razy dzennie po 20 ml przynajmniej i obserwowalabym jak zareaguje.

Mala_Mi - thx,to mnie pocieszylas;-)
 
Do góry