reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

te świnstwa konserwujące są straszne :confused: choć mój "mądry" mąż podał OLkowi ogórka kiszonego do buzi i nic mu nie było. Ogórki były robione przez moją mamę (więc sam kwas chyba nie uczula) ale konserwanty i te różne inne badziewia jaknajbardziej.

Olo ma skazę białkową ale nie podawałam mu wapno przy każdej wysypce. Super jest maść diprosalic, bez recepty... zchodzi wsio na drugi dzień.
 
reklama
Dziewczyny ostatnio zauważyłam, że Olkowi strasznie się poci głowka. Ale nie podczas karmienia, lecz podczas snu. Co drzemka to mu zmieniam poduche bo jest mokra.... mowiłam to lekarce (alergolog pediatra) i zapytała tylko o wit. D3, a że daje mu codziennie to jakoś się nie przejeła i powiedziała, żeby wystawiać Olka więcej do słońca :confused:

Witaminy chyba ma w normie (3 kropelki wit. D3 - vigantol codzinnie) ale boję się, żeby nie złapał jakiegos zapalenia uszu, jak go niedaj boże przewieje z mokrą główką...
 
Kochane to prawda Zyrtec powoduje tycie, ale jesli dzidzioł ma alergię to itak jest to jeden z bezpieczniejszych leków, właśnie w kroplach jest na receptę dla dzieci (może być też fenistil) a działa też "profilaktycznie", dużo gorsze są sterydy. My dajemy Kubusiowi fenistil w kroplach i rewelacja jest, ma piekną skórę, jak skończymy to przechodzimy na Zyrtec- no ja wole żeby Kubus był ciut grubszy (jemu to akurat nie zaszkodzi) niż potem ma miec do końca życia uczulenie na coś. Mamy teraz bardzo dobrą Panią doktor alergolog dla Kubusia i mówiła że niezwykle rzadko zdarza się uczulenie na pyłki roślin u tak małych dzieci-że nie ma się co obawiać. Ja bym wapna nie podawała bez konsultacji z lekarzem!!
 
asiuk - moja lekarka tez twierdzi, ze Zyrtec to jeden z najbezpieczniejszych lekow dla dzieci. no i jest swietnu dla alergikow

Milkshake - pocenie sie glowki moze byc objawem krzywicy. dlatego lekarka kazla wystawiac Olka na slonce, bo wtedy organizm pod wplywem promieni slonecznych wytwarza wit. D. ale powiem Ci, ze duzo tego vigantolu dajesz - ja Nince podaje od pocztaku krople dziennie. a moze Olkowi jest za goraco na poduszce?
 
Milkshake - z Asią też tak było (chodzi o tę główkę) i okazało się ze za puchata była poducha i było młodej za ciepło - może podobnie just u Ciebie

My mamy poduszeczkę o grubości 2 cm i nie zapada sie jak Ala na niej leży
 
A to może zlikwiduję tą poduchę, albo dam taką cieniutką.
:eek: Czasem na spacerach mi się też tak poci, aż musze mu czapkę ściagać - ale to tylko w upalne dni.

Mam nadzieje, że to nie problemy z krzywicą :baffled: a tfuuuuu
ja sama nie pije teraz mleka bo Olo ma skazę białkową....a karmię tylko piersią.... cholera....
 
Faktycznie ja Vigantolu daję Kubie tak jak gufi-1 kropla dziennie, a teraz jak więcej słońca to tym bardziej nie ma sensu dawać więcej-hm:confused:.
myslę, że to moze być Olkowi za ciepło:tak:-ja teraz też mam problemy z ubieraniem Kubusia-raz b. zimno za chwilę upał i tak tańcuję z ciuchami a to nie łatwe-taką mamy wiosnę;-). A! wpadło mi też do głowy że Kubuś jak miał taki "gówniany" (sorry) fotelik samochodowy to bardzo się w nim pocił-takie tam sztuczne materiały były-10 minut przejechalismy a ten całe plecy i główka spocone.
 
Dopoki karmilam piersia Paula byla zdrowa jak rybka:tak: . Przez cala zime nawet katarku nie miala:-)

Nie karmie od ponad miesiaca i w czasie Wielkanocy miala grype zoladkowa (biegunka, wymioty) -na szczescie szybko przeszlo. A dzis po raz pierwszy Paula dostala goraczki powyzej 38,5st:-( . Od poludnia byla jakas taka niewyrazna, miala 37 i 2,3 kreski a wieczorem miala 38,6st. mierzone termometrem elektr. na czole a w tym samym momencie 39,2st. mierzone w pupci. Nie ma zadnych innych niepokojacych objawow: katarku, kaszlu, wysypki, wymiotow. Moze troche luzniejsza kupke. Dalam jej Calpol w czopku i teraz spi. Mam nadzieje, ze nic gorszego sie z tego nie urodzi:no:

Ech...:-(
 
a moze to ząbki... :confused:
Olek też karmiony piersią ale miał 3 razy katarek, zawsze go ktos zaraził. Ale tak sam od siebie nie chorował.

Na ząbki czekamy z niecierpliwością, ale tu dalej nic :-p im poźniej wyrosną - tym później wypadną ;-) :-D :-D :-D
 
reklama
Dzis juz nie ma sladu po goraczce. Uff...:-)

Byc moze to zabki, ale do tej pory wychodzily bezbolesnie, poza tym ostatnio zrobilismy 'przeglad' i zadnego nowego gotowego do wyjscia nie namierzylismy:cool2: . Ale jeszcze jedna, ostatnia dwojka sie nie odmeldowala, wiec kto wie...;-)

Najwazniejsze, ze goraczka minela:tak:
 
Do góry