reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze cztery koła dla naszych skarbów czyli wszystko o wózkach

odradzam kupowanie 3w1 bo nie mam zaufania do fotelików które są sprzedawane w takich zestawach ;)
lepiej kupić 2w1 i dokupić oddzielnie fotelik samochodowy.

ja miałam na poczatku baby merca wózek czołg na zimę ideł żadna zaspa nie była nam straszna więc jako gondola sprawdził się w 100%
jako spacerówka był za ciężki i za duży ;) dlatego zmieniliśmy wózek

Delti cat to świetna spacerówka sprawdza mi się w każdym terenie :) ale nie wiem czy z gondolki byłabym zadowolona bo stelaż jest dość sztywny a np Gabi była bujana ;)

Fogia ma racje co do przednich kółek najlepsze są z szerokim rozstawem :) bo to ułatwia życie :)

dodatkowo powiem że na tereny leśne są najlepsze koła pompowane ale przednie mogą by skrętne jak np w xlanderze xa :) super wozek ale po złożeniu dość duży :) ale coś za coś ;)
 
reklama
joasienka ja właśnie myśle nad kupnem wózka z tej firmy BOLDER SD ECOLINE Z FOTELIKIEM SAFARI + GRATISY (1120634121) - Aukcje internetowe Allegro , ostatnio znajomi nam go bardzo polecali, a przeszli przez wiele wózków od tych tanich po te najdroższe i myślę, że można im ufać, bo wiedzą co mówią:-) mnie też właśnie zależy na tym żeby wózek był 3w1, bo dużo jeżdże samochodem i wygodnie jest móc doczepić po prostu fotelik do stelaża, a nie taszczyć jeszcze gondole:) no i też wózek rzeczywiście jest w rozsądnej cenie, no i przyzwoicie wygląda. a czy któraś z was słyszała coś o wózkach teutonia??? bo w promocji w banku ing można za punkty kupić go dużo taniej, ale nie spotkałam się jeszcze z żadnymi opiniami na jego temat.
 
karlita
Mi zależy żeby fotelik był montowany na stelażu dlatego oglądam 3w1.
Poza tym większość tych fotelików co są w zestawach to jednak firmówki.
martka85
właśnie o to chodzi, że nawet jak na zakupy chcesz wejść po drodze to bierzesz Ludzika z fotelikiem na stelaż i nie musisz mieć gondoli.
 
Ostatnia edycja:
Mi też bardzo zależy na wózku 3w1 i na pewno taki zakupię bo często jeżdzimy na zakupy do miasta do marketów i nie chciałabym znowu z całym wózkiem jeżdzić.
Prawdą jest, że w niektórych zestawach te foteliki są nic nie warte ale to już trzeba samemu dobrze sprawdzić. Ostatnio zauważyłam, że na pierwszych miejscach są te najdroższe i są zalecane jako bezpieczne a wszystkie inne są uznawane jako niebezpieczne. Trochę w tym przesady bo tak naprawdę to nie wierzę w bezpieczny fotelik który w momencie poważnego wypadku uchroni nasze dziecko. Tak naprawdę to żaden test nie jest w stanie przewidzieć co się stanie w momencie zderzenia, to są tylko takie symulacje, w rzeczywistości wychodzi zupełnie inaczej.
 
sprawdzajcie te foteliki dokłądnie!!
niektóre z nich mają tylko te certyfikaty by zostały dopuszczone do sprzedaży a z bezpieczeństwem nic wspólnego nie mają ;)

Ewcia szczerze to wolę wydać więcej kasy na fotelik niż później się zastanawiać czy gdybym wydała te 300-500 zł więcej to moje dziecko by żyło ... czy nie było połamane.

Jak czasami wiedzę jak ludzie kupują fotelik za 30 zł w markecie to aż mnie ściska!!
 
Mi chodzi tylko o to, że nie wierzę że te foteliki uznawane za lepsze uratują dziecko...
Najlepiej to ostrożnie jeżdzić no ale różni wariaci szaleją na drogach i czasami nie ma człowiek wpływu na to co się stanie...

No co do tego kupowania w marketach to masz zupełną rację, nie dość że są niebezpieczne to jeszcze są źle profilowane, wogóle nie powinny być dopuszczone do obrotu...
 
ale podstawowe certyfikaty dopuszczające do sprzedaży mają .... :wściekła/y:

co do ostrożnej jazdy to tak my możemy uważać ... ale patrząc co się dzieje na drogach ... nie możemy barć odpowiedzialności za wszystkich kierowców ...

my teraz zainwestowaliśmy w porządny fotelik dla naszej starszej córki i powiem Wam ze jak już oglądałam foteliki to było widać różnicę ...
 
ale podstawowe certyfikaty dopuszczające do sprzedaży mają .... :wściekła/y:

co do ostrożnej jazdy to tak my możemy uważać ... ale patrząc co się dzieje na drogach ... nie możemy barć odpowiedzialności za wszystkich kierowców ...

my teraz zainwestowaliśmy w porządny fotelik dla naszej starszej córki i powiem Wam ze jak już oglądałam foteliki to było widać różnicę ...

No to przy okazji wrzucam link do sprawdzenia fotelików:
fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe wszystkie :: sortowanie wg kryterium grupa
 
reklama
Według mnie, jak jest słaba ocena, to nie kupować, bo to że jakiegoś fotelika tam nie ma, to znaczy tylko tyle, że nie miał zrobionych testów...
 
Do góry