reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze Buciki:-)

ja słyszałam bardzo dobre opinie o bucikach GUCIO Buciki Gucio / Gucio shoes no ale niestety ie macałam:-(
ale one raczej nie na zimę :-( myślicie że kozaczki trzeba będzie zakupić?

do dziewczyn ze śląska w sosnowcu w fashion house w styczniu były super buciki z adidasa zimowe za 60 zł
 
reklama
dziewczyny a buty "uzywane" tzn noszone do wozka bo dziecko w zime przeciez nie chodzi duzo majac rok .. mam sporo od siostry ale tez czytalam gdzies ze nie nadaja sie one do uzytku czy cos ... :| jakie jest wasze zdanie ?
 
dziewczyny a buty "uzywane" tzn noszone do wozka bo dziecko w zime przeciez nie chodzi duzo majac rok .. mam sporo od siostry ale tez czytalam gdzies ze nie nadaja sie one do uzytku czy cos ... :| jakie jest wasze zdanie ?
Kasia ja jestem zwolenniczką nowych butów wiadomo każda stópka inna inaczej się dopasowuje a na pewno synuś twojej siostry troszkę w nich chodził powiem szczerze że wolała bym kupić używaną całą resztę ale buciki nówki
 
dziewczyny a buty "uzywane" tzn noszone do wozka bo dziecko w zime przeciez nie chodzi duzo majac rok .. mam sporo od siostry ale tez czytalam gdzies ze nie nadaja sie one do uzytku czy cos ... :| jakie jest wasze zdanie ?

Kasiiula - moim zdaniem nie powinno się zakładać używanych butów innemu dziecku. Tak jak dziewczyny wyżej pisały, każdemu dziecku inaczej dopasowuje się sópka, więc każde dziecko powinno mieć nowe buty. W zimie dziecko może dużo nie chodzi, ale jednak trochę tak, więc ja bym nie ryzykowała.
Moja Amelka ma akurat wadę stopy (stopa płasko-koślawa) - nosi specjalne wkładki, więc ja tym bardziej wszystkie buty po niej powyrzucałam.
 
Zawitkowski mnie wkurza, a Iza: stawy malych dzieci nie sa "naturalnie sztywne", tylko staja sie takie podczas nauki chodzenia bowiem dziecko cwiczy miesnie, gdyby bylo inaczej to siadalyby, chodzily i raczkowaly jak male sarenki tego samgo dnia w ktorym sie urodzily. Moja mala chodzi w wysokich kaciach po domu (usztywnianych na zapietku, sznurowanych wysoko), oczywisice pokonsultacji z lekarzem ale i tak bym kupila bo mamy zwierzeta i chce czy nie na podlodze jest siersc, a ja mam boksera,ktorego krociotka acz niezwykle ostra siersc potrafi wbic sie w stope podczas chodzenia. Na jesien na dwor kupimy pewnie cos takiego: Roczki | Buty | Dziewczynki |, pewnie 20, na zime cos takiego: Gulp | Buty | Dziewczynki |, a teraz chodzimy w czyms (podobnym) takim: Różowy | Buty | Dziewczynki |

Dla mnie wiekszym problemem jest kombinezon... jednoczesciowy czy dwu? z podpinka czy bez, z rekawami antysnieznymi czy dac sobie spokoj etc...

i jeszcze e-poradnik: http://www.mivokids.pl/main.php?lang=pl&p=guide
 
Ostatnia edycja:
Matko co czytam to inna opinia. Pass dość solinde są Wasze buciki a nie powinny być mega miękkie? Jestem pewna ze co lekarz to inna opinia i poszłabyś do innego i kazałby Wam na bosaczka chodzić. Do mnie przemówiły skarpetki ze skórzaną podeszwą chociaż nie wiem czy w zimę w somku nie będzie chłodniejsza podłoga (już jest, pod nami jest garaż, a w domkach jednorodzinnych zawsze podłoga jest chłodniejsza niż w blokach, kiedy pod nami jest inne mieszkanie ogrzewane) bo w buciach przez cały dzien nie wyobrażam sobie. I znowu sprzeczność jedni ze cholewka ponad kostkę inni twierdzą ze usztywniana kostka to mit....nie będę się pytać lekarza bo jeden powie tak inny inaczej, ehhh
 
Ula ja te skarpetki z podeszwą zakładam jak kapcie na zwykłe skarpetki i w zimie jest akurat

wiecie co? wychodzi na to, ze wszystko jedno co się kupi, bo do kazdego zkaupu znajda się zwolennicy i przeciwnicy wśród ekspertów. Taki sarkazm (bo oczywiście nie kupię byle czego)

Coraz bardziej sie przekonuje, ze te buty nowe powinny być ale kurcze mam tyle par butów w domu, ze aż szkoda. Większość ubrana tylko kilka razy, bo Kuba rósł jak szalony.
 
reklama
Ida niestety zdejmuje te skarpetki z podeszwa :(, jesli by ktoras chcialato moge podeslac: nr 20, podeszwa gumowa, karbowana antyposlizgowa. Czas zdjecia z nog: 30 sekund. Skarpetky, podeszwa skorzana,nr 18, czas zdjecia z nog: 15 sekund, skarpetki, ABS, paski, podkolanowki, czas zdjecia z nog: nie wiem, zdazyla zanim zalozylam jej druga... Kapcie zwykle, na rzep: czas zdjecia z nog: okolo 2 minut, od kiedy opanowala rzep: 30 sekund jak (jesli) pilnowana.... kapcie, wysokie, sznurowane, czas zdjecia z nog: okolo 5 minut :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hura!
 
Do góry