reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze Buciki:-)

oj przepraszam, chodzilo mi o usztywniona piete:) nawet nie wiem jak wyglada usztywniona kostka:) sorki wprowadzilam Was w blad. Jesli chodzi o to czy boso lepiej, to jak napisalam, najlepiej spytac swojego lekarza. Mala do teraz chodzila na boso. Kilka dni temu dostala buty. Mi lekarka powiedziala to co napisalam. Jeszcze raz sorki za blad:)
 
reklama
ja jeszcze nie myślę o bucikach, ale jak zaczęłam Was czytać w tym temacie to stwierdziłam, że łatwo nie będzie i zamierzam porozmawiać z ortopedą w tej sprawie, chyba powinien najlepiej doradzić jakie buty kupić, nie?
 
w sumie kto by sie lepiej znał niz ortopeda:) ja zdam sie na pediatre , internet i wlasna intuicje:) no i mamy tu mamy z doswiadczeniem
 
KOSTKA ABSOLUTNIE NIE MOŻE BYĆ USZTYWNIONA - dopiero co o tym mówił Zawitkowski czy jak mu tam DDTvn. Mówi że absolutnie nie ma pojęcia skąd wzięła się opinia że dziecko musi mieć usztywniony but. But musi być jak druga skóra, najlepiej jest na boso lub w skarpetach z podeszwą. MAGDA właśnie o to chodzi by na twardym podłożu puszczać na boso...
 
KOSTKA ABSOLUTNIE NIE MOŻE BYĆ USZTYWNIONA - dopiero co o tym mówił Zawitkowski czy jak mu tam DDTvn. Mówi że absolutnie nie ma pojęcia skąd wzięła się opinia że dziecko musi mieć usztywniony but. But musi być jak druga skóra, najlepiej jest na boso lub w skarpetach z podeszwą. MAGDA właśnie o to chodzi by na twardym podłożu puszczać na boso...

wlasnie takie kupilam ignacowi do wozka na jesien, z tygryskiem:) z tym usztywnieniem to w przedszkolu co drugie dziecko ma kapcie takie troche ortopedyczne, cala stopa lacznie z kastka usztywniona na maxa:/ nie wiem co o tym myslec, mnie sie to nie podoba, a zawitkowski mnie juz troche wkurza:)

edit: te sa fajne:
http://www.stokkids.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=24&option=com_virtuemart&Itemid=57

a ja mam takie podobne, ale kupione w h&m:)
http://www.sklep.bejbej.pl/photo/product_big/5/5/4/1_554b0596c345.jpg
 
Ostatnia edycja:
hmmm Magda ja bym jeszcze innej pediatry zapytała, lub jeszcze raz zapytała tej może się źle zrozumiałyście...

co do butów ortopedycznych to jak sama nazwa wskazuje są to buty ORTOPEDYCZNE które maja na celu korygować wady

co do usztywnienia to but sztywny powinien być tam gdzie ścięgno Achillesa (takie ja posiadam informacje)
 
i znów co człowiek to opinia ;-) ja jestem zdania, że dziecko powinno jak najdłużej i jak najwięcej chodzić na bosaka, ew. w antypoślizgowych skarpetach. Nie rozumiem po co usztywniać zdrowe stawy.. to całkiem jak zakładać kask do nauki chodzenia. Usztywnione stawy nie nauczą się poprawnie pracować.
 
reklama
i znów co człowiek to opinia ;-) ja jestem zdania, że dziecko powinno jak najdłużej i jak najwięcej chodzić na bosaka, ew. w antypoślizgowych skarpetach. Nie rozumiem po co usztywniać zdrowe stawy.. to całkiem jak zakładać kask do nauki chodzenia. Usztywnione stawy nie nauczą się poprawnie pracować.

no oczywiście ale na dworze buty musi mieć
 
Do góry