reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsza ciąża, cmv

Dołączył(a)
16 Listopad 2023
Postów
12
Cześć, mam wyniki ostatnich badań krwi - CMV IgG 139, a CMV IgM 1,150. Wizyta u lekarza dopiero w piątek. Strasznie się boję co to może oznaczać. To moja pierwsza ciąża. Mam endometrioze, problemy z ciśnieniem oraz przesuniętą miednicę
 
reklama
Cześć, mam wyniki ostatnich badań krwi - CMV IgG 139, a CMV IgM 1,150. Wizyta u lekarza dopiero w piątek. Strasznie się boję co to może oznaczać. To moja pierwsza ciąża. Mam endometrioze, problemy z ciśnieniem oraz przesuniętą miednicę
Cytując "Dodatnie IgM i ujemne IgG świadczy najczęściej o aktualnym zakażeniu danym wirusem, bakterią czy innym patogenem. Z czasem pojawiają się przeciwciała w klasie G (wówczas można jednocześnie stwierdzić obecność we krwi zarówno IgG, jak i IgM) oraz zanikanie IgM (w tym przypadku badanie przeciwciał IgM da wynik ujemny)."

Czyli - masz przeciwciała, a więc kiedyś przeszłaś cmv. Obecnie nie chorujesz.
Wszystko jest ok 🙂
 
Jakie są zakresy norm przy badaniu IgM? Wstaw foto wyników. Jeśli u Ciebie IgM jest ujemny/negatywny/niereaktywny, to oznacza że kiedyś miałaś już cytomegalowirusa, więc NIE zagrażają Twojemu dziecku konsekwencje pierwotnego zakażenia.
 
Wyniki
 

Załączniki

  • IMG_20231225_231900~2.jpg
    IMG_20231225_231900~2.jpg
    34,5 KB · Wyświetleń: 136
  • IMG_20231225_231900~3.jpg
    IMG_20231225_231900~3.jpg
    53 KB · Wyświetleń: 134
reklama
Plus jak będziesz robić awidność, to warto powtorzyc igg i igm w labie przyszpitalnym.
Zgadzam się z dziewczynami. Od siebie dodam, bo od kilku lat mam taką samą sytuację z przeciwciałami toxo - IGG mocno dodatnie, IGM słabo dodatnie. U niektórych kobiet, często tylko w ciąży, IGM zawsze są słabo dodatnie, nawet w labo referencyjnym, ale awidność wyklucza świeże zakażenie. Na razie przed badaniem awidności nie ma co martwić się na zapas :)
 
Do góry