reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki

reklama
nasza coreczka tez ostatnio bardzo ruchliwa, czasem to jest nawet bolesne troszke...ale za kazdym razem bardzo nas cieszy :) juz nie moge sie doczekac malenstwa bo ta koncowka ciazy robi sie coraz 'trudniejsza', czasem czlowiek takie ociezaly...no i ta niecierpliwosc zeby potrzymac dzidzie juz na rekach!
 
Ja kiedys wzielam sie na rozmowe z kolezanka, ktora juz rodzila. Jest juz mama prawie doroslego chlopa.... I tak szczerze sie zapytalam, czy to bardzo boli i czy krzyczala? :)
Powiedziala, ze faktycznie boli, ale jest to do przezycia... Troche sobie pokrzyczala juz na koniec, ale powiedziala ze nacinanie to przy calym porodzie jest pryszcz. Powiedziala, ze w zasadzie czuje sie tylko dotkniecie, a nie bol. Wszystko inne tak boli, ze sie ciecia nie czuje.
Mysle, ze w takim wypadku nacinaniem mozemy sie przestac martwic.

Ja to zastanawiam sie czy poznam bole te wlasciwe :)
Mojego mezusia bratowa opowiadala mi, ze przy drugim porodzie, jak juz wiedziala co i jak, to nie poszla od razu do szpitala. Czekala w domu w zasadzie do ostatniej chwili, zeby sie w szpitalu nie meczyc. Tylko, ze wiedziala juz kiedy....
Zreszta sama przyznala, ze przy pierwszym porodzie to pojechala za szybko i sie meczyla prawie cala noc. Pojechala wieczorem jednego dnia, a nastepnego dopiero przed 7 urodzila sie jej corka.
Tez bym tak chciala wiedziec kiedy panikowac, a kiedy spokojnie czekac. Zawesz lepiej w domu, w znanym otoczeniu przechodzic takie bole... No, ale coz. Nam pierworodka trzeba leciec kiedy cokolwiek zacznie sie dziac, bo nigdy nie bedziemy wiedziec czy to juz :D
 
Cześć dziewczyny!
Ja mam termin na 5 maja i to też moja pierwsza ciąża. Dziwne jest to , że jakoś od samego początku nie czuję strachu przed porodem. Czasem mam trochę obaw, ale ogólnie to czuję się po prostu bardzo szczęśliwa i wiem, że pozostaje mi być dobrej myśli i ... czekać. Chciałabym też rodzić naturalnie, ale wiem, że nie należy się za bardzo nastawiać bo czasem w ostatniej chwili może się okazać, że cesarka jest niezbędna i cóż zrobić? Trzymam za nas wszytskie kciuki. Ps A, jeszcze coś, u mnie ma być córeczka :)
 
Ja to czasami czuje sie jak jajko niespodzianka.Mój kochany mąz codziennie mi powtarza ze dla niego zawsze jestem piekna nawet wtedy gdy wygladam jak jajko niespodzianka.Wytrzymałam tyle czasu to te kilka tygodni do konca mnie niec nie zbawi.Tylko szkoda ze teraz pod koniec ciazy czas mi tak sie strasznie dłuży.Codziennie wyobrazam sobie do kogo bedzie podobne nasze malenstwo.Już bym chciała trzymac go w ramionach:-)

No i oczywiscie to ,ze prawie przez całą ciaze nie miałam ochoty na sex:-(.Nie wiem dlaczego właczyła mi sie blokada:no:.Moze strach ze moze cos stac sie dziecku.Całe szczescie w tym, ze mój slubny to zrozumial.I stwierdzilismy, ze jak juz bedzie po porodzie i dojde do siebie to bedzie nasz drugi pierwszy raz.I ze bedzie cudownie.A z reszta od paru znajomych slysza lam ze sex po porodzie jest lepszy niz przed porodem.Ciąża bardzo nas zbliżyła, bo wczesniej lubilismy kłócic sie o byle co.

 
hej dziewczyny
witam pierworodki dolaczam i do Was ....20 maj to moj termin...:tak:
zobaczymy czy taki bedzie w rzeczywistosci......
Boje sie porodu takk jak Wy.....gdy bylam na sali porodowej tzn. w ramach szkoly rodzenia zwiedzalismy..
to o raz pierwszy poczulam to rzeczywiscie juz wkrotce.....;-)
mysle o porodzie w wodzie ale musze jeszcze zwiedzic inny szpital i o wszytsko sie wypytac!!!nie wiem tez jak z moim zdrowiem czy mi pozwoli na taki porod ...jedna wielka niewiadoma!!!!!
Apropos sexu to tez tak srednio u mnie w ciazy......
pozdrawiam kochane dziewczeta!!!;-)
 
heh wypada i mnie sie dopisac do tego wątku :)
Ja też będe miała pierwsze dziecko a termin teoretycznie mam na 12 maja , jednak wszystzkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze urodzę wcześniej ;)
mam tylko nadzieje ze nie za wcześnie...mój plan minimalny to jeszcze 6 tygodni potem...niech sie dzieje wola nieba ;)

Ja też zwiedzałam ostatnio porodówkę i nawet po zobczeniu tych chłodnych szpitalnych sal nie boję sie porodu, dziwnie to moze brzmi ale na prawde tak jest . Nie boję sie bo wiem ze i tak tego nie powstrzymam a i ból porodowy to jedyny u człowieka ból w pełni fizjologiczny więc mam nadzieję ze nie bedzie aż tak źle. nastawiam się na duuuuuzy ból i powoli psychicznie przygotowuję na to.
A jeśli chodzi o seks..u nas jest cały czas super ;) musze przyznac ze nawet lepiej niż przed ciązą. Oczywiście nie możemy już poszaleć ale doznania są bardziej intensywne niż przedtem i az mi żal ,ze za około 2-3 tygodnie bedzie się trzeba wstrzymac w ogóle :( echhh
 
hej
confi
No chyba ze juz bedzie termin albo i po-(czego nie zycze- przenoszenia) ale slyszalam ze sex jest najlepszy na wywolanie porodu....przed porodem na rozluznienie;-)
przyjemnosci zycze!!!!!!
ps.To malenstwo musi miec duuzoooo milego kolysnia......poza tym jak mamusi jest przyjemnie to dzidzi tez;-)
buzka
 
reklama
CONFI- mamy prawie ten sam termin bo ja na 11 maja.Ale doktor tez stwierdzil ze urodze wczesniej.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie zasypiam przed 1 w nocy:-(.I poza tym budze sie co godzine, dwie.Nie wiem juz na którym boku spac.I nie moge sie doczekac kiedy znowu bede mogla spac na brzuchu.Dzis sie wazyłam i przybyl mi kolejny kg, w sumie to juz 16 kg do przodu.Przed ciaza wazyłam 55 kg a teraz 71.Jak na 32 tydzien mam nieduzy brzuszek bo 98 cm..Denerwuja mnie tylko puchnace stopy.



 
Ostatnia edycja:
Do góry