reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

reklama
Dziewczyny, świeżo upieczonym mamusiom życzę w 2012 roku, żeby w nowej roli czuły się świetnie, a tym co jeszcze w jednopaku, żeby nasze dzieciaczki urodziły się zdrowe i dawały nam mnóstwo radości :-)
 
Katalka nie wiem jakie są realia w szpitalach PL odnośnie laktatorów....jeśli poród SN to laktator raczej nie bedzie potrzebny...ja rodziłam w amsterdamie i mieli do dydpozycji duży z wymiennymi końcówkami.
Polecam jeszcze zabrać pomadkę ochronną jak Ci usta wysychają...


Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!!!!
 
Katalka Dystrybutory wody może i są w niektórych szpitalach ale jeśli przyjdzie Ci rodzić poprzez cesarskie cięcie, to ciężko Ci będzie wędrować do toalety a co dopiero do dystrybutora, ja po CC nie mogłam wstawać przez 12 h i uruchomili mnie dopiero może po 16h. Więc woda niegazowana w małej butelce z dziobkiem była niezbędna. Oczywiście popieram też dziewczyny byś wzięła pomadkę ochronną do ust... Strasznie wysychają... A co do laktatora, w moim poradniku też kazali wziąć. Ale miałam i tak napchaną torbę, że postanowiłam tego nie ciągnąć i powiem szczerze, że dobrze, że nie wzięłam, bo był niepotrzebny. Mimo CC pokarm miałam, mała stymulowała mi sutki (przynieśli ją 2 h po porodzie), przystawili do piersi i zostawili mi ją na kilka minut i tak kilka razy i pokarm już był. Nie widziałam, by inne laski miały laktatory. Szczerze, to po co laktator? Jeśli masz pokarm w piersi to karmisz piersią, jeśli nie masz pokarmu jakiś czas-a na 100% dostaniesz pokarm w końcu-to panie od noworodków i położne zajmą się dzieckiem, przecież nie będzie płakać z głodu-u nas w szpitalu dokarmiają dzieci-nie chcą się do tego przyznać za bardzo ale wiadomo, że dokarmiają jeśli jakieś dziecko tego potrzebuje i nikt nikogo o butelki też nie pyta. Ale to szpital w moim mieście, nie wiem jak jest u Ciebie. ;)
 
Dziewczyny dzięki :-) właśnie nie wiem po co ten laktator. Na stronach szpitala piszą żeby brać, a to przecież pół torby zajmie....chyba dla tych co im mleko będzie strumieniami ciekło czy jak? Czy do stymulowania nie mam pojęcia :-). dzięki za cenny podpowiedzi z wodą i pomadką :-)
:-)
 
Ollena, ja nie wzięłam nożyczek ale miałam ochraniacze na rączki dla Małej, a urodziła się z tipsami, że tak powiem... W domu 1 raz Ninie paznokcie obcinała ciotka mego męża, bo ja nie miałam odwagi ale ostatnio dobrałam się do Małej.. i po strachu... W szpitalu bałam się, że jej krzywdę zrobię i będą mnie dręczyć położne, wolałam załatwić manicure w domu..
 
Dziewczyny to dalsza seria pytań ode mnie:
1. skurcze, co brać? Dostałam dziś w nocy takiego skurczu w nogach, że masakra.
2. zgaga - budzi mnie w nocy, co brałyście?
3. stanik? Masakra, od 2 miesięcy nie nosiłam bo wszystkie za małe, teraz odkryłam, że są takie staniki koszulki, które rosną razem z powiększającymi się piersiami, warto w to zainwestować? W sumie to nie za wiele mi zostało do noszenia. Kupiłam dziś do karmienia w HM, ale okazało się w domu że boczne fiszbiny mnie uwierają i w ogóle jakoś dziwnie leży...więc go oddam, ale co dalej? Boję się że piersi mi obwisną jak ich nie będę wzmacniać stanikiem, ale gdzie taki dobrze dobrany kupić? mam teraz pod biustem 89, a w biuście 104, wg miar wychodziłoby, że 85 D, ale jaki stanik będę miała po ciąży? Czy obwód pod piersiami się zwiększa na rzecz miseczki? Czarna magia! Przeryłam dziś trochę internet, ale nadal nie wierzę w nic....a każdą Ci do szpitala wziąć taki stanik, to jak go kupić? aktyalny rozmiar przymierzać czy jak?
:cool: Ollena, ja wezmę po prostu niedrapki, będę się bała ciąć pazurki małej.....
 
reklama
No ja juz w rekawiczki sie nie bawie, biore nozyczki:)

katalka:
na skurcze lykaj magnez codziennie.
na zgage Rennie mi pomagalo, jadlam tonami w pierwszej ciazy, teraz tez juz zaczynam...
staniki kupilam w mothercare takie nie usztywniane, sa ok o dziwo. W tamtej ciazy mialam jeden z Tryumpha i nosilam go cala ciaze, NIGDY nie chodzilam bez.
Idz moze do odpowiedniego sklepu niech Ci wymierza rozmiar, albo w google jest takie cos jak Elektronyczny Bra-Fitter, swietny, mi od zawsze dobrze rozmiar wymierza.
Nie slyszalam, zeby do szpitala kazali stanik brac, to raczej Twoja sprawa, no ale jakis musisz. Ja rodzilam w tym co przyszlam, pozniej jakis inny zalozylam. No nie wiem, kup odpowiedni rozmiar, zajrzyj do mothercare oni mierza dodatkowo i dobieraja rozmiar.
Elektroniczny bra-fitter - poznaj swój prawidłowy rozmiar biustonosza! prosze... wpisaalam Twoje wymiary, wychodzi 80DD.
 
Do góry