reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy z Biedronki - POLECAM

Witam ponownie,
Niestety po 2 dniach testowania pieluch mogę z pełną odpowiedzialności powiedzieć DADA Premium NIE UMYWAJĄ SIĘ DO PAMPERSÓW :-( Niestety nie udało mi się przetrzymać dziecka w Dadzie dłużej, niż 3 godziny. Jedna pieluszka po 3,5 godziny przeciekła! W Pampersie to jest tak, że nawet po 12 godzinach pielucha trzyma mocz i CAŁA go chłonie. DADA chłonie tylko w części środkowej, połowa pieluchy została sucha, a mocz przeciekł bokiem i całe dziecko było do przebrania - normalnie zastałam kałużę siuśków na podłodze pod kucającym dzieckiem. Nigdy wcześniej ŻADNA inna pieluszka mnie tak nie zawiodła. Drogie mamy, jeśli chcecie oszczędzić i zamiast 70-80 groszy za Pampersa wydać 55 groszy na Dada, to bardzo proszę. Tylko moje dziecko Pampersów na dobę zużyje 4, a Dada 6, albo 7, więc wychodzi na to samo, a komfort i spokój w Pampersach o niebo większy!!! :angry: Ja nigdy więcej pieluch z Biedronki nie kupię.
PS. One śmierdzą klejem - nikt wcześniej tego nie wyczuł, czy po prostu nie napisał??
 
reklama
przy córce używałam pieluch DADA z biedronki i byłam niesamowicie zadowolona! papmersy przy nich odpadały w przedbiegach. Dada były suche, podczas gdy po Pampersach musialam pościel przebierać, bo były przesikane (i dziwnie cienkie) a przy nich cała kołdra i prześcieradło. No ale to było jakieś 2 lata temu (córa ma 3 lata i 8 mies). obecnie spodziewam się drugiego dziecka i byłam już przekonana że tym razem też będę używała pieluszek Dada no ale z tego co widzę, jak wy testujecie, to nie ma sensu, skoro są tak beznadziejne! A muszę wam powiedzieć, że ja używałam też pieluszek z Lidla CIEN, ale małe paczki (obecnie mam na kolanach rozmiar 8-18 kg 14 sztuk Maxi) cena za opakowanie ok 7-8 zł. Nie pamiętam już dokładnie czy kosztowały 6.99 czy 7.99. Cena za sztukę to ok 0.57zł i ja byłam z nich ogromnie zadowolona bo moje 2 letnie dziecko nigdy ich nie przesikało, pupa się jej nie odparzała i wszystko było ok. polecam
 
Ja mieszkam w mieście, gdzie nie ma Lidla, ale jeden z komisów dziecięcych sprowadza i sprzedaje te pieluszki CIEN. Mają je po 26 zł za dużą paczkę, nie wiem ile tam jest sztuk. Jednak boję się, że tak jak popsuły się Dada, odkąd używałaś dla córki, tak mogły się popsuć te Cien od tego czasu.
 
Sprawdziłam kolejne tanie pieluszki - BAMBI Plus produkowane przez "Hygienika" - ok. 40-44 gr/szt (w zalezności od rozmiaru pieluszki i ilości w opakowaniu) - dobre, chłonne, mają w środku falbanki i z tyłu na pleckach "ściągacz". :happy:
Naprawde dobre, u mnie sprawdziły się zdecydowanie lepiej, niż DADA :crazy:
Więcej info o tych pieluszkach: Hygienika - Bambi Plus
 
Hej,
W ogóle co za pomysł żeby dziecko testować jak najdłużej w pieluszce!!! Nawet jak jest niezasikana na maksa to po 3 godzinach lepiej zmienić bo przecież dziecko się także poci. 12 godzin w pieluszce MASAKRA!!!!!!!! Ale do rzeczy dada niebardzo sie u nas sprawdziły, natomiast papmpersy i huggisy premium wypadają najlepiej w naszym przypadku. Teraz tylko takich używamy. Najgorzej zraziłam się do belli, mały dostał po nich wysypki :baffled:. Z tym przetrzymywaniem w pieluchach to uwaga często kończy się infekcją dróg moczowych!!!.
 
Hej,
W ogóle co za pomysł żeby dziecko testować jak najdłużej w pieluszce!!! (...) 12 godzin w pieluszce MASAKRA!!!!!!!!
Iza_bella.b, mam rozumieć, że Ty swoje dziecko budzisz w nocy, żeby mu zmienić pieluchę? :szok: Jeśli moje dziecko śpi 10-13 godzin, to mam je specjalnie budzić? :crazy: Może najpierw pomyśl, zanim następnym razem tak się zbulwersujesz. Tak poza tym, to na noc zakładamy TYLKO i zawsze Pampersy. I dziecko nigdy nie miało po takiej nocy żadnych problemów. Trochę wyobraźni... przecież nie trzymałabym dziecka w dzień w pieluszce tyle godzin. Miałam na myśli sytuacje awaryjne typu: spacer, ale to też nie więcej, jak 4-5 godzin - po prostu dobra pielucha tyle wytrzyma i nie zrobi dziecku krzywdy, a zła przecieknie...
 
Ostatnia edycja:
Nie polecam pieluch z Lidla:angry: niby rozmiar 5 jest do 25 kg najwiekszy a moja 20 miesieczna córka nie mogła sie dopiąc a ma 14 kg...pozatym ma odparzoną pupcie:/:baffled:
 
Dada z biedronki to porażka , dobrze ze nie miałam paczki tylko wziełam od koleżanki kilka do testów - sztywne , śmierdzące i dziecko musiałam przebierać bo plecy były mokre ... ja luie hugginsy , pampersy też choć wkurza mnie ze w rozmiarze 3 nie ma elastycznych boczków , a w niemieckich są w każdych ... ogólnie niemiecki pampers jest lepszy od naszego ... przykre
 
Polecam pieluchy z Lidla- Toujours.
Kupiłam 5-9kg i na razie jestem z nim bardziej zadowolona niż z Huggies Premium 3.
W Huggies kupka prawie zawsze wyciekała gdzieś bokiem, czy górą, a tutaj póki co nic sie jeszcze nie wylało. Inne pieluchy z Lidla (mała paczka) są jakies takie puchate i trochę dziwnie wyglądają zapięte.
Fajne są też pieluchy rossmannowskie.
 
reklama
Witam wszystkich jako nowa na tym forum:)

Odnośnie tematu polecam Happy zwłaszcza z allegro od Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
Mają dobre ceny - za rozmiar maxi w zestawie 5 paczek wychodzą po 51gr + 2 paczki chusteczek :)
Natomiast mam pytanie czy ktoś próbował pieluch Higieco? Nie widziałam ich w żadnym sklepie, tylko na internecie Pieluchy od 36groszy za sztukę i darmowy transport ... Generalnie komentarze są bardzo pozytywne, ale wiadomo - jak się zamówi pieluchy na prawie 100zł to szkoda kupić tandetę :)
 
Do góry