reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy - która marka najlepsza??

magali ja bym nie ryzykowała tetry dla noworodka bo jak się zmoczy to jest cały zalany i ma przy ciałku zimny nasączony kąpres i różnego rodzaju odparzenia gotowe. Papersy maja to do siebie że oddzielają mocz od skóry dziecka zapobiegając odparzaniu.
Moja koleżanka tak bardzo nastawiła się na tetrę i szybko skapitulowała jak do niej przychodziłam to w ciągu godziny potrafiła małego 2 razy przebrać bo był zalany po pachy, zestresowany i płakał a wszystko co miał na sobie szło do prania . Szkoda mi go było :/
 
reklama
Dziewczyny, po to wymyślili pieluchy jednorazowe, zebyśmy nie musiały się tak męczyć, jak nasze mamy, babki itd... Ola i Misia mają święta rację z tymi tetrami. Po co tracić czas i siły na zabawę z tetrą i jeszcze męczyć dzieciaczka? Włóżcie sobie taką mokrą pieluchę w majtki i spróbujcie tak wytrzymać chociaż pół godziny! Poza tym nie wydaje mi się, żeby to był oszczędniejszy sposób, policzcie ile kosztuje woda, prąd, proszek do prania, a do tego ile roboty!!!
 
a co myslicie o tej teorii, ze te pampersy i inne tego typu jednak nie sa tak zdrowe? ze skoro wymieniamy je co 2h zamiast po kazdym siusianiu jak tetre to dziecko ma cieply kompres? tylko pytam, bo ostatnio polozna w szkole rodzenia strasznie namawiala nas jednak na tetre, szczegolnie dla chlopcow. sa podobno zrobione badania, ze jadra chlopca sie przegrzewaja w pampersach i potem moga miec problemy z plodnoscia. pewnie, na noc lepiej pampers, ale moze w dzien raz na jakis czas pomeczyc sie z tetra? sama nie wiem.
Z punktu widzenia lekarza nefrologa pieluchy jednorazowe to ciepłe kompresiki i pożywkarnia dla bakterii. Szczególnie szkodliwe są dla dziewczynek i dlatego tak często spotyka się u nich zakażenia bakteriami E.coli. Dlatego też mieliśmy prikaz zakłądania tetry Ani. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - komu by się chciało bawić tetrami? NIewygodne to jest i czasochłonne. Wygoda zwyciężyła i tyle. Tylko musiałam po prostu zmieniać pieluchę w miarę często i myć przy każdej zmianie pupcię mydełkiem i wodą. Bakterie skończyły się wraz z nadejściem ery nocniczkowej, chociaż nie rozstaliśmy się jeszcze w nocy z pieluszką.
 
Tetra...tak kupiłam 20 szt, ale tylko po to, żeby położyć na ramieniu czy w wózeczku, bądź łóżeczku jak będzie się ulewało

A co do pieluszek jednorazowych jak najbardziej jestem za, przeciez dziecko wolałoby mieć zadowolon, wypoczeta mamę, a nie wiecznie zmęczoną nie mającą czasu na nic...a wiadomo, że każda kobieta, gdy nie znajdzie czasu (nawet paru minut) tylko dla siebie szczęśliwa nie będzie, co przenosi się na dziecko, więc jak najbardziej jednorazowe :tak:

Ja kupiłam Huggies New Born 2-5 kg, obie siostry cioteczne używały i dzieciaczki nie miały uczulenia, a na pampersy niestety tak, ale i tak podejrzewam, że wypróbuję wiele marek, żeby sprawdzić która dla naszej Niuni będzie najlepsza. Huggies kupiłam tez dlatego, że nie mogłam dostać 2-5 kg Pampers
 
Ja zycze powodzenia mama ktore maja zamiar bawic sie tetre,nawet przez pol dnia.......Rany samo prasowanie ich jest starsznie meczace a co dopiero splukiwanie z tych gowien,gotowanie ,pranie a gdzie suszyc jak ktos mieszka w bloku,firanki beda wisialy????Pelno wilgoci w domu .Teraz lato a pozniej w zamknietym pomieszczeniu ciagle mokre pieluchy,grzyb na scianie murowany. Poza tym to jest pracochłonne,jak chce sie tylko poswiecic dziecku anie mezowi i domu to czemu nie.Bede kibicowac oby wam sie udalo.

Pampersa mozna zmieniac i co godzine jak ktos sie obawia mokrych kompresow,zdejmujac pieluche z pupy dziecka raczej zawsze ma sucha pupe.Nie bylo nigdy problemow z zadnymi bakteriami u Vanesski.Odparzenie mielismy dwa razy jak byla biegunka.
 
Ja zycze powodzenia mama ktore maja zamiar bawic sie tetre,nawet przez pol dnia.......Rany samo prasowanie ich jest starsznie meczace a co dopiero splukiwanie z tych gowien,gotowanie ,pranie a gdzie suszyc jak ktos mieszka w bloku,firanki beda wisialy????Pelno wilgoci w domu .Teraz lato a pozniej w zamknietym pomieszczeniu ciagle mokre pieluchy,grzyb na scianie murowany. Poza tym to jest pracochłonne,jak chce sie tylko poswiecic dziecku anie mezowi i domu to czemu nie.Bede kibicowac oby wam sie udalo.

Pampersa mozna zmieniac i co godzine jak ktos sie obawia mokrych kompresow,zdejmujac pieluche z pupy dziecka raczej zawsze ma sucha pupe.Nie bylo nigdy problemow z zadnymi bakteriami u Vanesski.Odparzenie mielismy dwa razy jak byla biegunka.
podpisuję się obiema rękami.............ja sobie tego nie wyobraZam, wyprasowałam 10 szt. i miałam serdecznie dość........ gotować, prasować, rozwieszać po całej chałupie, nie dziękuję i tak będę skonana bez tego. no a pampersa też nie zmieniam 2 razy dziennie jak już wypływa tylko z każdym karmieniem albo i częsciej u noworodka.
Ja przed Sudokremem przestrzegam w nadmiarze u dziewczynek a jednorazowym pieluszkom mówię TAK!!!!!!!!!
 
Oj, ja tez sobie nie wyobrazam stosowania pieluch tetrowych... Pieluszki kupilam, ale do innych celow. A co do marek jednorazowek, to tez wyprobuje wszystkie, ale podejrzewam, ze skonczy sie na pampersie.

Dziewczyny - na ile stopni pierzecie pieluchy tetrowe i flanelowe??
 
Łania ze to jest bawelna to mozna prac je w wysokiej temperaturze ale ja wszystko pralam i piore w 40 stopniach.

Pewnie jakbym uzywala ich zamiast pamkow to bym prala w 90 a tak nie widze koniecznosci.
 
Łania ja prałam tak jak Iwonka normalnie w 40 stopniach i myślę że co do gotowania pieluch to dotyczy to tych których używałoby się tak normalnie zresztą i tak te potem też wyprasujesz i myślę że będzie dobrze
co do stosowania pieluszek jednorazowych to ja jestem za i ze względu na czas mamy bo nie ma co się oszukiwać że to mordęga z tetrówkami a po drugie ze względu na komfort maluszka bo na pewno wcale nie jest mu lepiej jak jest cały zasikany a co doi kompresu dl;a bakterii to myślę to jest kwestia higieny bo jak ktoś zmieni pieluszkę dwa razy dziennie to fakt a przy zachowaniu najprostszych zasad powinno być oki
Maja ja uważam ze do wszystkiego trzeba z umiarem bo nawet najlepszy kremik czy co tam jeszcze stosowany w nadmiarze na pewno zaszkodzi:tak::tak::tak:
 
reklama
Do góry