reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

Bartys, skad znasz tak dobrze mojego Kubusia :D Tylko troche waga Ci sie pomieszala :D Reszta wszystko pasuje idealnie :D Dzis moj tez nie pospal za wiele w ciagu dnia. Ale stworzyl mi mozliwosc narysowania dla niego kilka obrazkow :) Moze Wam sie pochwale gdy je sfotografuje ;)

Pozdrawiam, Agnieszka
 
reklama
Witam!!!

Chciałam dołączyć do grona grudniowych mam. Moja córeczka urodziła się 8 grudnia. Karmię ją wyłącznie piersia, choć początki nie były łatwe. Teraz ssie przez 5 minut, ale za to co 1,5-2 godziny, czasami zdarza się że wytrzyma 3 godziny. W nocy przesypia nawet ponad 4. Męczyły ją kolki, ale po Sab - simplex jest znacznie lepiej. Martwię się, bo bardzo mało śpi w ciągu dnia. Czytałam ,że powinna przesypiać 16 godzin na dobę, a ona nie zawsze przesypia 12. Potrafi niemal cały dzień nie spać, uśnie na chwilę i zaraz ma oczy jak 5 złotych.  Czy to normalne drogie mateczki??
 
martula - po pierwsze - witam Cie na forum ;D
a po drugie - moja Paulinka to samo - coraz mniej skubana spi w dzien (cale szczescie) a noce za to ladnie przesypia... w sumie godzinowo nie wiem jak to wychodzi, nawet nie wiem co ile je - bo tego nie licze zbytnio. No ale skoro przybiera na wadze to chyba wszystko ok :)
 
Cześć Martula ;D Witaj na forum. Fajnie, że do nas dołączyłaś!

My też tu wszystkie (prawie wszystkie) stosujemy sab simplex. Właśnie myślę, jakby tu ubić interes na tym, he he. ;) Moja Ingusia sypia może... 8 godzin na dobę. 6 w nocy, godzinę na spacerze i kilka razy po 5-10 minut w ciągu dnia. ::) Nie wiem skąd ona tyle energii bierze!

Jak nazywa się Twoja córeczka? Może wstawisz kilka zdjęć w galerii?
 
martula witaj ;) pisz jak najwiecej bo w gronie razniej ;) i zapraszamy na watek grudzien..
kazde dziecko jest indywidualne i nie nalezy sie sugerowac ksiazkowa iloscia godzin, ponoc niektore noworodki spia bardzo malo i to tez jest norma ;)
Natalko jak to skad Ingusia bierze tyle energii ??? z maminego cyca :laugh: :laugh:
 
Martula witaj ;D
na pocieszenie Ci napisze że kolezanki córcia spała na dobę moze 5-6h i cały czas chciała byc noszona na rękach :p
także cieszmy sie tym co mamy ;) ;D

 
Cześć mamusie!!

Dzięki za miłe powitanie i odpowiedzi, które mnie pocieszyły. Już zaczełam podejrzewać, że moja malutka popija kawę po kryjomu :) Mała ma na imię Nadia i generalnie to bardzo wesoły dzieciak, nawet śmieje się głośno. Tylko kolki wytrącały ją z równowagi. Teraz bierze antybiotyk, bo ma zapalenie dróg moczowych. Podobno to typowe u dziewczynek i może dawać takie objawy jak kolka, dlatego warto zrobić badanie moczu. Dzisiaj u nas -5 stopni i zastanawiam się, czy pójść z nią na spacer. Dzisiaj pierwszy raz zostanie z babcią, bo muszę iść do dentysty. Rano ukruszyła mi się szóstka. Boję się czy nie będzie głodna podczas mojej nieobecności. Czy powinnam kupić laktator? Przecież nie mogę ciągle być przy małej ,czasem muszę gdzieś wyjść sama.
 
Witaj Martula - z doświadczenia wiem, że laktator to własciwie rzecz zbędna - tyle sie trzeba omęczyc (chyba ze planujesz elektryczny ::)) najlepiej zrobic sobie ciepły okład na piersi i paluszkami odciągnąć, sika mleko jak tralala ;D ;D ;D.
 
Dzięki za poradę Moskito. Jutro spróbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Spotkałam na spacerze koleżankę, która również urodziła w grudniu. Jej synek budzi się tylko na jedzenie i nie płacze z innego powodu niż głód, a w nocy wstaje tylko raz na papu. Ona również karmi piersią. Pozazdrościć, wysypia się.
 
reklama
DLA WIKIEGO
Ile jest gwiazd na niebie,
ile robaków w glebie,
ile samochodów jeździ na świecie,
ile cukierków w roku zje przeciętne dziecię
- tyle kwiatów, całusków i słodyczy.

Ile jest gwiazd na niebie,
ile robaków w glebie,
ile samochodów jeździ na świecie,
ile cukierków w roku zje przeciętne dziecię
- tyle kwiatów, całusków i słodyczy
z okazji urodzin ciotka Anka i siostra Ewa CI życzy
 
Do góry