reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

Nathalie trzymaj sie , najgorsze jak ktos ci w domu nadaje bez potrzeby i denerwuje :mad: u mnie na szczście nikt nic niepowie, chociaż mama tez by najchetniej dała małej butlę ::)

Małej zaczeły chodzic krostki :D normalnie jestem cała hapy ;D bo juz patrzec niemogłam na te krosty straszne :mad:
 
reklama
Natalia - no dokladnie, najgorsze sa takie glupie rady i w ogole jak ktos sie wcina !!!! Ja tesciowa tez mam wlasciwie codziennie, ale ona do mnie dojezdza a nie nocuje - to juz ten plus !! No ale jak tylko pyta o cokolwiek, np o karmienie piersia, to ja nigdy nie narzekam !!!! Nawet jakby cos bylo zle, to bym mowila ze wszystko jest dobrze, zeby mi tylko nic nie gadala ;D Taki mam sposob ;D

No i w ogole jesli chodzi o tesciowe, to moja jest doslownie jak Chuck Noriss - widzi usmiech Pauliny nawet jak ta sie wcale nie usmiecha ;D ;D ;D No wkurza mnie tym straszliwie - ja jestem z mala 24h na dobe, ale mala niby smieje sie ciagle jak tesciowa jest w domku !!!!!! No juz mam dosyc czasem tych tekstow jej. A na domiar zlego Pawel zaprosil ja dzis na kawke urodzinowa - no on jej dluugo nie widzial, a ja ja mam na codzien i mam juz troche jej dosyc... Zastanawiam sie czy nie wybrac sie na sanki z Wikim jak przyjedzie ;D
 
Co do teściowych, to ja na szczęście nie mam odwiedzin codziennie, ale za to wieczorem telefon obowiązkowo :( Już mnie to naprawdę denerwuje, aż pokłóciłam się o to z mężusiem :( Ja rozumiem, że interesuje się Kamilkiem i że zadzwoni np. spytać jak było na szczepieniu, ale codzienne zdawanie relacji jak spał i jak mu minął dzień to według mnie przesada :mad: A jak jest z Waszymi teściowymi ? Może to ja przesadzam ???
 
Moja teściowa jeszcze małej niewidziała ;D ;D ;D mieszka ponad 100 km od nas i nie ma jak dojechać. Zobaczy ją dopiero za tydzień na chrzcinach ;D Ale ja nienarzekam na nia bo to złota kobieta ;) do niczego sie niewtraca :) gprzej jest z teściem ;D :D :p
 
Wklejam jeszcze jedno wyszczególnienie które kiedyś znalazłam:

DIETA KARMIĄCEJ MATKI

PRODUKTY ZALECANE

OWOCE
• jabłka ( lepiej obrane)
• banany ( umyte przed obraniem)
• rozcieńczony sok z czarnej jagody i z aronii
• kisiele i kompoty domowe ( np.. z suszonych śliwek)

PIECZYWO
Wszystkie gatunki pieczywa ciemnego i jasnego.

PRODUKTY ZBOŻOWE
• wszelkie kasze
• ryż
• makarony - uwaga na jajka !!!!

MIĘSO I WĘDLINY
• drób ( indyk, kurczak)
• królik
• wieprzowina chuda
• mięso gotowane lub duszone

RYBY I JAJKA
• ryby najlepiej gotowane 1 raz w tyg.
• jajka gotowane 1 - 2 w tyg.
• zamiennie 1 jajko kurze = 5 jajek przepiórczych

PRODUKTY MLECZNE
• jogurty w tym owocowe
• kefiry, maślanka
• żółty i biały ser

WARZYWA
• ziemniaki
• marchew, buraki
• pietruszka, seler, szpinak, brokuły, szczaw
• koperek
• soja – przy skazie białkowej bardzo uważać !!!
• sałata, cykoria, kapusta pekińska, ogórki

TŁUSZCZE
• oleje, szczególnie oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno
• masło

PRZYPRAWY I DODATKI
• sól
• majeranek, kminek, koperek, anyż, natka pietruszki,
• cukier


PRODUKTY NIEWSKAZANE

OWOCE
• cytrusy(2)( pomarańcze)
• pestkowce(1) (śliwki, morele, wiśnie, czereśnie)
• truskawki(2), maliny(2), jagody(2), poziomki(2)
• gruszki(1)
• kiwi

PIECZYWO
Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku
uczulenia na gluten i celiakii

PRODUKTY ZBOŻOWE
Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku
uczulenia na gluten i celiakii

MIĘSO I WĘDLINY
wyeliminować w przypadku uczulenia na białka krowie
• cielęcina, wołowina
• baranina
• zupy gotowane na kościach
• podroby (parówki, pasztety, konserwy)

RYBY I JAJKA
• wędzone(1), smażone(1) i marynowane(1)
• „owoce morza” (2)

PRODUKTY MLECZNE
wyeliminować w przypadku uczulenia na białka krowie
• mleko w czystej postaci,
• sery pleśniowe, śmietana

WARZYWA
• kapusta(1), kalafior(1)
• groch(1), bób(1), fasola(1)
• cebula(1), czosnek(1) ( ponadto zmieniają smak mleka)
• nowalijki(1)
• kukurydza z puszki1
• papryka(1)
• chrzan(1)

TŁUSZCZE
• smalec

PRZYPRAWY I DODATKI
• ostre przyprawy: papryka(1) chili(1), pieprz(1), kurkuma,
• aspartam(2), benzoesan sodu(2), wzmacniacze smaku,
• musztarda(1), chrzan, ketchup, ocet(1)
• orzechy(2)
• kakao(2), czekolada(2)
• kawa i mocna herbata parzona ponad 5 minut


(1) - produkty mogące wywołać kolkę, wzdymające
(2) - produkty mogące wywołać uczulenie

UWAGA Każdy produkt może spowodować reakcję alergiczną u dziecka. W przypadku podejrzenia alergii należy wyeliminować wszystkie produkty pochodzące od krowy ( w tym mięso i masło), surowe owoce i warzywa, soję, przyprawy i dodatki, jajka, kupne soki owocowe, białe pieczywo. Nie pić herbaty owocowej ani mieszanek ziołowych. Należy bacznie czytać etykietki na produktach. Uzupełnienie wapnia i witamin rozpocząć po konsultacji z lekarzem. Koperek i anyżek jako „ziółka przeciw-kolkowe” stosować z wielkim umiarem. Fakt wystąpienia alergii pokarmowej u dziecka nie jest powodem do zakończenia karmienia piersią. Pokarm matki jest w takiej sytuacji znacznie lepszy niż
mieszanki HA.
 
Natalko dostalas mnostwo rad wiec zadnej wiecej nie dolacze, poza tym ja karmie sztucznym :-[ ale trzymam za Ciebie kciuki i najwazniejsze mysle, to sie nie stresowac !!! u mnie chyba to bylo najwazniejszym powodem zaniku laktacji... takze trzymaj sie cieplutko a tesciowej spakuj walizki ;D ;D
ja na szczescie tesciowa mam zlota kobiete, bardzo pomaga ale nic nie narzuca...kochana kobieta i wlasnie dzis Adunia spedzila u niej druga noc i rodzice mieli czas dla siebie i sie zdrowo wyspalam do 11 tak jak lubie wiec czuje sie jak nowo narodzona dzisiaj...
 
Joeey ja tez bym chciała pospac do 11 ale na razie to tylko w marzeniach

moi teście tez nie byli jeszcze u nas mieszkaja daleko 400km tzn jechali do nas ale zawrócili bo na drogach był lód. Maja przyjechać na początku lutego. Nie widujemy sie często (ostatnio w maju) ale dzwonimy do siebie raz w tygodniu. Są ok.
 
Dziewczyny - co to znaczy oproznic piers przez dziecko? Kiedy przystawiacie dziecko do drugiej piersi zakladajac ze pierwsza zostala przez nie oprozniona? Mnie zawsze jeszcze cos poleci, czasami nawet jak nacisne to leci 1-2 strumienie, ale maly czasami mi juz wtedy ostro marudzi ze za wolno mu leci. Przystawiam wtedy do drugiej, ale moze sie tak rozpiescil, ze wie, ze jak pomarudzi to dostanie znow pelne zrodelko mleczka. Bardzo mi zalezy na utrzymaniu laktacji, ale nie wiem czy kryzysy ktore miewam i w czasie ktorych wspomagam laktacje dodatkowo odiagajac pokarm laktatorem nie sa przez to, ze Kubus nie oproznia mi do konca piersi przy kazdym karmieniu i moj mozg dostaje "info", zeby produkowac mniej.
Napiszcie doswiadczone mamy jak to jest u Was z tym oproznianiem piersi?

Pozdrawiam,
Agnieszka (na razie z cycolkami pelnymi kubusiowego mleka :) )
 
reklama
steffi dzieki kochanie!!! jestes niezastapiona! ;D

agnesa ja teraz zawsze przystawiam ingusie do 2 piersi, zeby pobudzic laktacje i zeby malenstwo sie najadlo. robie to wtedy gdy ingusia sie zlosci, ze jej nic nie leci, i jak naciskam to z trudem wyciskam kropelke. jak wylatuje wiecej, to biore ja na raczki, w pozycji pionowej, zeby sobie odpoczela i potem znowu przystawiam do tej samej piersi. potem juz po karmieniu pobudzam laktacje laktatorem i zauwazylam, ze zawsze z tej pierwszej piersi leci mniej.

joeey moja tesciowa to tez zlota kobieta, tym bardziej jak nie mieszka ze mna.  >:D  ;)
 
Do góry