reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pielęgnacja skóry noworodka

reklama
Z mężem nie używamy żadnych kosmetyków oprócz organicznego oleju kokosowego po kąpieli. Skóra jest nawilżona i zaczerwienienia szybko schodzą.
 
Z mężem nie używamy żadnych kosmetyków oprócz organicznego oleju kokosowego po kąpieli. Skóra jest nawilżona i zaczerwienienia szybko schodzą.
I tego samego zdania jest moja polozna + spora ilosc kolezanek :) z tym ze niemieckich..
tutaj np. po porodzie nie kapie sie odrazu maluszka tylko dopiero w domu i ogolnie kapie sie takiego noworodka tzn powinno do 3 razy w tyg tylko , a tak to w miedzy czasie jedynie przymywac ciepla woda + do pielegnacji wlasnie olejek kokosowy lub migdalowy :) i to wszystko jesli chodzi o kosmetyki dla noworodka...

ja osobiscie mam w planach uzywac kosmetyki firmy HIPP :)
 
U nas do kąpieli emolienty Eloderm. Dolewam do wody emulsję do kąpieli i tyle. Po kąpieli ewentualnie balsam do ciala tez Eloderm. Olej kokosowy nie nawilżal na dlugo, ale wiadomo, jak komu pasuje.
 
My również używamy Elodermu bardzo fajna jest emulsja do kąpieli wystarczy tylko trochę do wanny, a skóra jest nawilżona i gładka. Nie podrażnia, nie zawiera barwników ani parabenów, stosuję również dla drugiego maleństwa i póki wyszko jest fajnie.
 
Potwierdzam, przez pierwsze tygodnie życia do kąpieli nie potrzeba żadnych kosmetyków. Jeśli skóra jest przesuszona wystarczy olej koko lub inny naturalny olej. Oliwka zatyka pory i ostatecznie przyczynia się do wysuszania skóry.

Odradzam również stosowanie codziennie emolientów w przypadku gdy skóra dziecka ma się dobrze. Stosowanie takich kosmetyków na zaś powoduje że skóra traci naturalną zdolność do wytwarzania bariery lipidowej.

W przypadku problemów skórnych warto korzystać z:
- mleka matki - tak tak, mleka mamy, odciągniętego. ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze i łagodzące podrażnienia
- kory dębu - działa przeciwzapalnie
- nadmanganianu potasu (odrobina dodana do wody w wanience) - działa przeciwzapalnie i delikatnie wysusza
- mąki ziemniaczanej - działa również przeciwzapalnie i łagodząco

W przypadku innych problemów, które ewidentnie przeszkadzają dziecku (swędzą, bolą, szczypią...) należy się skonsultować z lekarzem.

Warto pamiętać też że skóra dziecka po porodzie ma prawo się łuszczyć, być lekko wysuszona. Wcześniej dziecko przebywało w wodach płodowych. Im dłużej wstrzymamy się z kąpielą dziecka (najlepiej dopiero po powrocie do domu) tym lepiej, ponieważ skórę najlepiej chroni i odżywia pozostała maź płodowa. Jest to też bariera która daje szansę skórze dziecka na dostosowanie się do nowych, "suchych" warunków.
 
Do góry