reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

proponuje dodac tez pytanka dot. pielegnacji przeziiebionego/chorego dziecka.
i pytanie ktore ciezko rozgryzc: jak czesto wypazac butelki, smokusie
i wyparzac zabawki czy poprostu myc w kranie
(co mama to inna praktyka)

a jeszcze taki pomysl: przydal by sie dzial mitow(nie widzialam tu takiego) czyli wszystkie bzdurne przekonania krazae wokol opieki i wychowywania dzieci.
 
reklama
Bardzo wam dziękuje za pomoc. niektóre z tych tematów już są opracowane i od dawna dostępne na BB. Pozostałe będą opracowane i umieścimy je w specjalnym dziale. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, bardzo poproszę:-)
 
heheh a juz mialam odpisywa na co niektore pytania hehehe
zdjcie004ib5.jpg

3450 g i 55 cm






Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko,a ja ...Twoja mama!
 
Ja mam pytanko odnośnie nowych zalecen w sprawie podawania noworodkom witaminy K.
Interesują mnie tez główne grzechy rodziców, typu: wczesne sadzanie, stawianie niemowlaka, czy dokarmianie 3 miesięcych babelków ;-)
 
-jak długo trzeba smarować niemowlaczka główkę oliwką?;-)
-od kiedy można kłaść go na brzuszku do spania?
-co robić jak przez 3 dni nie ma kupki?
-od kiedy można wyjeżdżać na spacerki zimą i przy jakich temp?
-czy mozna jeśli karmi sie piersią dokarmiać od czasu do czasu butelką ( jeżeli niemowlę jest głodne?):-)
 
- o smarowaniu główki oliwką nie słyszałam. Ja Naci czaqsem smaruję, bo nieraz jej ciemieniuszka wraca, ale tylko na czubku głowy. Ale jak była mała, nie robiłam tego. Nie czytałąm o tym, ani nikt mi nie mówił, więc nie jestem w temacie.
- ze spaniem na brzuszku bym nie ryzykowała. Lepiej niech tak leży ale w dzień. Nata też dużo na brzuchu leżała, ale tylko w dzień, jak miałam ją na oku (spała tak np. przez 2 godz), bo bałam się o śmierć łóżeczkową. Czytałam, że to się dzieje na zasadzie, że jak dziecko wydycha dwutlenek węgla leżąc na brzuchu, to z powodu małej cyrkulacji powietrza między główką a materacykiem zbiera się tam powietrze o zbyt dużym stężeniu dwutlenku, co wdycha dziecko i zwyczajnie się tym truje/dusi, co może się przyczynić do śmierci łóżeczkowej. Dużo ćwicz z dzieckiem leżenie na brzuszku, ale w dzień, a w nocy to pewnie jak sam się nauczy przekręcać na brzuszek.
- jak jest na piersi, to brak kupki przez 3 dni nie jest aż tak dziwny, jeśli go nic nie boli i czuje się dobrze. Dopajaj go herbatką rumkiankową lub koperkową.
- na spacer zimą wychodzi się do -5 stopni, ale nie wiem, czy to dotyczy każdego wieku dziecka, czy tylko takich np. półrocznych lub takich jak Nata (mi tak dr mówiła), ale mam znajomych, co z grudniową córą wychodzili właśnie wtedy i nic jej nie było. Oczywiście zacznij od werandowania i lepiej nie wychodzić jak wieje.
- jak dzidzia głodna, to wiadomo, że jeść trzeba dac, ale jak Ci zależy na karmnieniu piersią, to może jakoś inaczej podawaj. Niektóre mamy dają przez jakieś specjalne pipetki, albo spróbuj z butli, ale to już jest jakies ryzyko, że mu się odechce cyckać. Tak było z Natą.
Pozdrawiam i życzę zdrówka. Mam nadzieję, że pomogłam.
 
ja malemu smarowalam glowke po kazdym kapaniu do 2 miesiaca co do spacerow to jesli nie wychodzila z dzieckiem na pole to najpierw powinnas ja werandowac przy otwartym oknie ubierz dobrze i postaw wozek i tak przez tydzien potem mozesz wyjsc tak do -10 st. spania na brzuchu nie polecam dopoki sama sie nie bedzie przekrecac z plecow na brzuch co do kup to jesli karmisz sztucznym mlekiem to nawet raz w tygodniu kupa jest norma a jesli cysiem to zwroc uwage na to co ty jesz np. czekalada batony itp,a co dokarmiania butla to poradz sie lekarza ktory prowadzi dziecko niech dobierze mleko itp teraz przeczytalam ze maly na 1 miesiac czyli wychodzenie na dwor tak do -5 st tak dla bezpieczenstwa ja z mom nie wychodze mimo ze ma 3,5 miesiaca bo latwo o zapalenie powodzenia
 
Mój siedmio miesięczny synio ma wysuszoną skurę, najbardziej na nóżkach. Płyny do kąpieli z apteki nie pomagają, oliwki też. Może jakieś domowe sposoby.
 

Załączniki

  • IMG_0607.JPG
    IMG_0607.JPG
    36,8 KB · Wyświetleń: 81
tu chyba są naprawdę wszystkie pytania świata :szok: mozna super poradnik napisac i wydac ja bym cos takiego kupila wszystko kolo siebie i nie trzeba szukac.:tak:
 
reklama
właśnie ta stulejka...też mam synka i naprawdę nie ma wielu artykułów na ten temat:(:-(
co jeszcze interesuje młode mamy?..było coś o ropiejących oczkach? sporo dzieciaczków ma ten problem.........
 
Do góry