reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

2,5 roku? a ja myślałam, że smarując dziecko do ok. 11 miesiaca i tak robiłam to stanowczo za długo.. z przyzwyczajenia chyba;-)
 
reklama
Moja córeczka ma prawie 15 miesięcy i cały czas ją smaruje oliwka bo wtedy jej skórka ta pięknie pachnie:-) a w dodatku lubi jak jej sie nożki masuje;-)
Czasami tylko sią bałam czy nie przesadzam z oliwka dlatego chciałam zasięgnąć rad innych mam-dziękuje wam za to ;-)
 
Witajcie,

w tym wątku proszę o zadawanie wszelkich pytań jakie w waszej opinii są ważne a dotyczą pielęgnacji noworodków i niemowląt.
Możecie również umieszczać tu pytania na które znacie odpowiedź ale uważacie , że poruszają one istotny problem.

Potrzebna jest nam wasza pomoc by profesjonalnie rozszerzyć serwis BB o tą tematykę .


Dziękuję i pozdrawiam
Aletka
 
to ja mam kilka pytań
1. jak pielęgnować nosek - uzywać sprajów czy soli fizjologicznej, przy wyciąganiu babolków używać użądzeń typu frida czy lepiej patyczka, jak patyczka to jak głęboko można go włożyć, żeby nie uszkodzić noska maluszka??
2. jak pielęgnować uszka - czym i co jaki czas czyścić?
3. jak zadbać o pępuszek nowo narodzonego dzidziusia - kiedy odpada, czym smarować??
4. jak zapewnić odpowiedznią chigiene miejsc intymnych u dziewczynek - w pierwszych miesiącach pojawia się tak taki dziwny śluz (myć go czy nie??)
5. co ile kąpać bobasa?? czy używać płynów do kąpieli od urodzenia?
6. jakie kosmetyki polecacie a jakie kategorycznie odrzucacie??
7. jakich pieluch używacie?
8. jak leczyć odpażenia pupy (domowymi sposobami)?
9. pierwsza kąpiel - co polecacie, żeby nam się kruszynka nie przestraszyła?
10. czy stosować oliwke?
11. co z ciemieniuszką - jak walczyć (jakie kosmetyki lub zabiegi domowe polecacie)?


jak mi się przypomnij co jeszcze to napisze
 
Witam:-)
STULEJKA i odciąganie napletka. jak to z tym jest :confused:?? Każdy pediatra mówi co innego. Można się pogubić. Odciągać napletek (skórke) czy nie? jeśli nie, to dlaczego ?
Myślę, że ten "mały" problem spędza sen z powiek młodych Mam.

Pozdrawaiam Agnieszka.
 
A u nas głównym problemem jest pielęgnacja suchaj skóry u dziecka. Moja cóka taką ma i nei pomagają żadne sposoby, które znam, kremy, balsamy, oliwki itd. Może jakies inne sposoby, domowe :confused:
 
dorzuce jeszcze:

jak zapobiegać odparzeniom
jak nosić maluszka
w jaki sposób i jak czesto obcinać paznokcie
pewnie są jeszcze mamy używające pieluch tetrowych, wiec - jak je zakładać, jak czesto zmieniać
może o proszkach - czy warto używać tych dziecięcych

myśle dalej,,,,
 
Jak dbać o dziąsła niemowlęcia żeby zapobiec próchnicy?
Jakie metody niosą ulgę przy ząbkowaniu?
Jakie proszki do prania i czy należy prać w dziecięcych proszkach także dorosłe ubrania? Co z płynem do płukania?
Czy prasowanie ciuszków jest niezbędne?

Nie wiem jak ująć to w formie pytania, ale bardzo ważna wydaje mi się informacja o możliwości pojawienia się brunatnych upławów u dziewczynek do kilku tygodni po urodzeniu, spowodowanych ilością hormonów w mleku matki, co absolutnie nie jest wskazaniem do zaprzestania karmienia piersią. U chłopców może to być obrzęk brodawek piersiowych.
 
no moze od kiedy i w jaki sposób pielegnowac małe ząbki
- uciekanie jąderek z woreczków
- zrosniecie warg u dziewczynek
- znamiona na ciele dziecka czy nalezy badac i kiedy najlepiej
- ropiejace oczki - sposoby na udroznienie kanalików (zanim zoatsnie podjeta dezyzja o ich przetykaniu w szpitalu)
- jak czesto obcinac paznokietni na nózkach
 
reklama
Jak ubierać? Co i na jaką pogodę? Jakie body, krótki długi rekaw?

Co na potówki? Jak z nimi walczyć?

Masaż, jak masować malucha?
 
Do góry