reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

tak musi właśnie być to znaczy że szczepionka na gruźlicę się przyjeła trzeba uważać przy kąpieli i starać się tego nie zamoczyć:tak: pozdrawiam
 
reklama
jak pęknie, należy tylko przyłożyć jałowy gazik, uwaga, może się to paprać, ale to tez z czasem ustąpi
 
Dziewczynki mojej coreczce wyskoczyly nieliczne krostki na buzi taki czerwone plamki z biała kropeczka w srodku i nie mam pojecia od czego:-( podaje jej cyca i raz dziennie dokarmiam ja bebilonem . juz prawie od miesiaca jej podaje ten bebilon i teraz nagle taki jej wyszło. przemywam przegotowana woda i troszke bledna te krostki ale jak jej podaje bebilon mam wrazenie ze sie nasila . jesli to od mleka proszkowego to na jakie zmienic??:-(
 
może to potówki? my co jakiś czas przemywamy buźkę krochmalem i ładnie schodzą :tak: poza tym buźki nie natłuszczamy, tylko jak na spacer wychodzimy to smarujemy ;-)
 
izabelinda - mojej znajomej córcia miała przez jakiś czas przesuszoną skórę na policzkach, lekarka powiedziała im, że to po potówkach tak zostało i żeby to nawilżać, ona poleciła oilatum soft - u nich pomoglo. u nas też od trzech dni policzki są przesuszone, też nawilżam - ja miałam krem nivea do bardzo suchej skóry, seria dla niemowlaków - niby jest lepiej - a dodam, że moja miała potówki i raz na jakiś czas przemywamy buźkę krochmalem.
jeśli nawilżanie nie działa u Was to może skonsultujcie to z lekarzem :tak:
 
Hej kobietki... ja troszkę z innej beczki, ale myślę, że to dosyć istotne.. myślę, że trafiłam na odpowiedni temat a sprawa jest dość poważna...

Zwracajcie bardzo szczególną uwagę na kosmetyki dla waszych maluchów!!!
Testujcie je na sobie w pierwszej kolejności!
kupiłam ostatnio chusteczki nawilżane do pupy dla dzieciaczków w... biedronce...

Nie wiem czy ja jestem jakaś przewrażliwa, czy co.. ale kiedy się nimi przetarłam... nie na ręce...a ...w miejscu intymnym, myślałam, że zapiszczę z bólu... piekło jakbym się spirytusem wysmarowała!!!
Chusteczek nie kupiłam dla swojego bombelka bo dopiero jest w drodze, ale dla siebie co by nie wydawać majątku na chusteczki do higieny intymnej, które kosztują fortunę a pakowane są po zaledwie 5 szt ;]

Nie mówię żeby kupowac najdroższe produkty, bo sama tak nie robię... niedawno miałam chusteczki (chyba z tesco) były świetnie nawilżone i nie piekło po nich jak cholera...

Teraz już wiem na przyszłość, że musze testowac na sobie nawet kremiki i inne cuda...
 
ja mam pytanko jak pielęgnować dziąsełka maluszka. Moj synek ma 5 dni i nie wiem czy przemywac mu gazikiem nawinietym na palec zmoczonym w wodzie przegotowanej czy np. zmoczonym w soli fizjologicznej. A moze nie mozna wcale tego robić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
moja córeczka ma 3,5 miesiąca i poki co nic nie robię z dziąsełkami - nie wiem czy dobrze czy nie, ale nie widziałam takiej potrzeby i nigdzie nie czytałam, żeby coś z nimi robić zanim pojawią się ząbki....
 
reklama
Andzia dzieciom powinno się masować dziąsełka i zbierać resztki pokarmu właśnie gazikiem nawiniętym na palec i zamoczonym w przegotowanej wodzie.
Podobno od samego poczatku tworzą się zawiązki zębów i oprócz tego że przyzwyczaja się malucha do "mycia dziąsełek a później zębów"to zabiegi te chronią przyszłe ząbki przed próchnicą, ale powiem szczerze ze ja też miałam zapędy aby mojej córci tak robić jednak jak mała chciała jeść co 15 min to mi ochota na mycie jezyka i dziąsełek szybko przeszła :-)
teraz sporadycznie jak mi się przypomni to jej dziąsełka masuję - jest bbbbb zdziwiona ale zadowolona :laugh2:.
Napewno trzeba to robić jak dzidzia zaczyna ząbkować
 
Do góry