reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

mam problem: mała często ma odparzoną pupe gole rany az krwiste i nie wiem jak sobie z tym poradzic a wszystkie leki typu mascie jakie dostawala od lekarza nic nie pomaga do dzis. Próbowałam różnych pampersów teraz używam "huggies super-flex" ale to i tak nic nie daje. Stosowałam juz wszystko sudocrem, tormentiol,mączka ziemiaczana,nawet mialam specjalny lek zrobiony przez apteke dotychczas pomagał jej clotrimazolum teraz juz nic nie dziala nie używam chusteczek nawilżających przemywam jej pupke, często wietrze. JAK MOGE JEJ WYLECZYC TAK ODPARZONA PUPE??

Ps.jak miała 2.5miesiaca sytuacja byla podobna tyle ze wtedy leżeliśmy w szpitalu i pupka jej byla wysuszana przez tlen to do kńca tez nie pomoglo.Niewiem jak mam jej pomóc.:-(

ja kupowała w aptece korę dębu parzyłam i lałam do miski i sadzałam w tym małą albo robiłam okłady na pupę ale bardzo barwi wiec polecam mieć do tego stary ręcznik :tak: ale super działa ściąga i zasusza skórę polana równiez na rózne rany i dla kobiet po porodzie jak mają nacięcie krocza ;-)u nas były odparzenia aż do momenty jak nie odstawiłam wszystkich maści sudokremy alantany nivea i inne cudowne maści nie pomagały jak przestałam smarować czymkolwiek to odparzenia zniknęły :sorry2: i używałam tylko puder co jakiś czas i myłam pupę mydłem i wietrzyłam :tak:u nas chyba właśnie nasmarowana pupa była powodem tego że sie robiły te odparzenia :tak: no i przy antybiotyku ostatnio też się nam zrobiło odparzenie ale to smarowałam clotrimazolum bo to raczej antybiotyk do tego doprowadził i 3 dni i znikneło :tak:
 
reklama
Odkąd kapiemy mała co 3 dni odparzenia sa znaacznie rzadziej, pomaga w ostrych stanach kilka kryształków nadmanganianu potasu do kąpieli. :-)
 
dziewczyny, ja mam znów dylemat kiedy przewijać?
Podobno najlepiej przed karmieniem, ale co zrobić jeśli przed karmieniem dzicko strasznie płacze (to mały żarłoczek jest) a [oza tym w trakcie karmienia dziecki robi kupkę. Problem jest taki ,że jak przewijam po karmieniu to znów dużo jej się ulewa.
 
Ja na Twoim miejscu przewijałabym, tak jak to robisz dotychczas, czyli po jedzeniu. Głodne Maleństwo nie rozumie, czemu nie dostaje jeść, ono nie potrafi czekać. A kiedy dziecko w trakcie lub zaraz po jedzeniu nie zrobi kupki, to odczekałabym z przewijaniem co najmniej 15 - 20 minut (no i koniecznie po jedzeniu wzięłabym do odbicia). Prawda jest taka, że najgorzej skórę podrażnia kupka, sam mocz nie jest taki groźny, zwłaszcza, że pieluszka i tak jest zmieniana stosunkowo często (co 2 - 2,5 godz.):-)
 
Marylion a ja swoją małą Karolke przewijam w połowie karmienia
Tzn jak mała krzyczy w niebogłosy że jest strasznie głodna to przystawiam ja na jakieś 10 min do piersi i jak zaspokoi swój pierwszy głód to przewijam ją i później już na spokojnie kończy sobie jeść. Nie ulewa w trakcie przewijania bo brzuszek nie jest jeszcze pełen i zazwyczaj zdązy zrobić kupkę w pieluszkę. :tak:
 
Dziewczyny - od pewnego czasu Patrycja ma suche placki na policzkach. Smaruję jej buzię Emolium ale raczej nie pomaga. Zastanawiam się czy to od mrozów (chociaż wcale nie jest zimno a ja stosuję kremy) czy to reakcja na normalne jedzonko?
Czy Wasze dzieci też tak mają i jak sobie z tym radzicie?
 
Czesc wszystkim mam prośbe czy jest ktos w stanie mi doradzic poniewaz mojej coreczce wyszedl czerwony obrzek naokoło szczepionki co robili jej w szpitalu po urodzeniu i w srodku ma ropke co robic?? :-(
 
Najlepiej nie ruszać. Nie zaklejać, nie przebijać itd. To samo przejdzie. U Lidki to ta ropka chyba z miesiąc była aż zrobił się strupek i odpadł w kąpieli.
 
reklama
dokładnie - tego nie wolno nawet ruszać - to normalne, nic się nie martw ;-) u nas też najpierw była czerwona plamka, potem zaczęła zbierać się ropka, po pewnym czasie sama się wylała i zrobił się strupek :tak: ślad już będzie, każda z nas go ma ;-)
 
Do góry