reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

Powodem odstawania uszu jest zwykle zbytnie spłaszczenie chrząstek małżowin usznych. Wzrost małżowiny usznej kończy się około piątego roku życia dlatego zabiegi są możliwe już u 6-7 letnich dzieci.














 
reklama
Za kilka miesiecy urodzi sie naze piewsze dziecko i mam pytanie, w czym kąpac maluszka? Czy wystarczy mydełko, czy moze lepiej Oilatum, a moze po prostu kupic ciekła parafinę z apteki?
 
Moje dziewczynki prawdopodobnie są alergiczkami. Nie mam pojęcia jakich kosmetyków używać. Lekarka nic nie poleciła. Moze ktoś z Was coś mi poleci.
 
Cisowianka, spróbuj oilatum lub balneum.

Co do kąpieli, to ja używam mydla, szamponu i oilatum, a potem juz nie smaruje zadną oliwką.
 
Dziewczyny, mam ogromny problem. Właśnieprzestawiam mojego malucha (6miesięcy) z mojego mleka na inne produkty już o bardziej stałej konsystencji (karmię go równocześnie papkąjarzynową, gotuje zupki z gotowanym mięsem kurczaka) no i niestety maluch ma problemy z żołądkiem…. Od kilku dni ma biegunkę, byłam u pediatry, przepisał nam odpowiednie specyfiki i chyba przeszło. Jednak za każdym razem jeśli próbuję mu dać trochętej zupki, brzuszek małego szaleje. Niemożliweżeby była za mały na pokarmy inne niż mleko, przecież normalnie daje się niemowlętom od 6 miesiąca podobne przeciery i zupki. Zastanawiam się czy przypadkiem to nie jest jakieś zakażenie bakteryjne albo rotawirusowe…. Lekarz twierdzi że raczejnie, ale ja już sama nie wiem, co mam myśleć :-( Pomocy!!
 
Sama również mam problem z kosmetykami cerę bardzo wrażliwą i suchą. Co zaczne używać to dostaje wysypkę na twarzy i robi się czerwona i również ciało tak samo reaguje. Nie wiem jakich kosmetyków mam używać. Może ktoś mi coś poleci.
 
Dziewczyny, mam ogromny problem. Właśnieprzestawiam mojego malucha (6miesięcy) z mojego mleka na inne produkty już o bardziej stałej konsystencji (karmię go równocześnie papkąjarzynową, gotuje zupki z gotowanym mięsem kurczaka) no i niestety maluch ma problemy z żołądkiem…. Od kilku dni ma biegunkę, byłam u pediatry, przepisał nam odpowiednie specyfiki i chyba przeszło. Jednak za każdym razem jeśli próbuję mu dać trochętej zupki, brzuszek małego szaleje. Niemożliweżeby była za mały na pokarmy inne niż mleko, przecież normalnie daje się niemowlętom od 6 miesiąca podobne przeciery i zupki. Zastanawiam się czy przypadkiem to nie jest jakieś zakażenie bakteryjne albo rotawirusowe…. Lekarz twierdzi że raczejnie, ale ja już sama nie wiem, co mam myśleć :-( Pomocy!!

Chyba przesadzilas z tym przestawianiem trzeba to robic stopniowo
najpierw papki warzywne jednoskladnikowe a nie zupki i to jeszcze z miesem!!!!
Ja zaczynałam od jednej łyzeczki papki z marchewki stopniowo zwiekszając ilość w tym wieku i tak nadal głównym pokarmem jest mleko matki.
 
reklama
Do góry