reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

Ja kupiłam maść Linomag, a do kąpieli na wszelki wypadek, bo nie wiem czy bede stosować płyn ZIAJKA od pierwszych dni zycia. Co do Sudocremu, to bardzo duzo mam popełnia ten błąd i stosuje go codziennie. To jest maść lecznicza do stos. w przypadku zmian skórnych, wiec na zdrową dupcię moze bardziej zaszkodzić (wysuszyć) niz pomóc, takie jest moje farmaceutyczne zdanie


Ja do pupki kupilam krem przeciw odparzen nivea baby a tez sudocrem mam zamiar stosowac jezeli wystapial jakies odparzenia czy cos .... w kaZym bardz razie tez slyszalam ze stosuje sie go leczniczo..
 
reklama
no wlasnie chodzi o to zeby na codzien tez czyms innym smarowac pupke a nie sudo ... sudo na "problematyczne dni"

No właśnie- dokładnie :-).

A czym myc dziasełka ??

Nam też doradzono przemywać zwykłą wodą. Chyba tak zrobimy.


Ja do pupki kupiłam Linoderm z pantenolem. Pisze, że nadaje się do pieluszkowania a następnie kupię Linomag maść.
 
Ja jestem po drugiej wizycie położnej, fajna babeczka parę rzeczy doradziła.Mój maluch ma suchą skórę, dlatego kąpię go w wodzie z dodatkiem Balneum Hermal, do pupy używam linomagu a po kąpieli smaruję go ciekłą parafiną, dobrze natłuszcza ciałko.Pępek oczywiście przemywam spirytusem a potem zasypuję dermatolem aby szybciej zasechł.
 
Jaki ja stres przeżyłam to się w głowie nie mieści:-(
Dzisiaj w nocy po karmiłam Piotrusia ulało mu sie a tam była krew:-( Dobrze, że mam iotke co pracowała na oddziale noworodkowym wiec zadzwoniłam w środku nocy. Ona mnie uspokoiła, wiecie, okazało sie, ze to z popękanych sutków. Z któregos kanalika popłyneła krew i mały ją zjadł.
Rano dla pewności zadzwoniłam jeszcze do pediatry i do położnej środowiskowej. Potwierdziiły moje obawy. Mam karmić przez nakładki sylikonowe i wietrzyc sutki żeby jak najszybciej się zagoiły.
 
Jak wszyscy widzimy pogoda zupełnie nie sprzyja spacerom z malenstwem. Kiedy planujecie pierwszy spacer i jak się do niego przygotowujecie? W przyszły czwartek Wigilia, chcąc , nie chcąc muszę Karola przewieźć na imprezę rodzinną. Jeśli jeszcze nie powinnam z nim wychodzić to jak to zrobić? Czy wietrzyć go wcześniej czy po prostu przebiec szybciutko z małym w foteliku do nagrzanego auta z pieluszką na buzi? I czy auto musi być nagrzane skoro on będzie ciepło ubrany?
 
Wywa pierwszy spacer Karolek juz miał jak wychodziliście ze szpitala:tak:
Ja z Piotrusiem byłam już na jednym 10 minutowym spacerku, nie było wiatru i temp -4 stopnie. Na gondolkę zarzuciłam pieluszke żeby bezpośrednio nie miał kontaktu z zimnym powietrzem.
Jeżeli nie bedziw wiatru to wystawiaj go codziennie po kilka minut albo na balkon albo zostaw przy otwartym oknie:tak:
 
No to chyba muszę poczekać do poniedziałku, bo wtedy dopiero się nieco temperatura podniesie. Teraz przy -10 chyba nie powinniśmy się wystawiać;-)
A jak wychodziliśmy ze szpitala to była dodatnia, jeszcze ciepło było i tato stanął autem przy samych drzwiach;-))
 
reklama
Do góry