reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

O co chodzi z tym podwojnym pieluchowaniem? Ze co, ze dwie pieluszki sie zaklada? Pierwsze slysze :-) My zakladamy normalnie jednego Pampersika :-)
Mamy zalecone usg bioderek w ok. 6 tygodniu :-)
 
reklama
O co chodzi z tym podwojnym pieluchowaniem? Ze co, ze dwie pieluszki sie zaklada? Pierwsze slysze :-) My zakladamy normalnie jednego Pampersika :-)
Mamy zalecone usg bioderek w ok. 6 tygodniu :-)

Na pampersa zakładasz np 2 pieluchy tetrowe, tak żeby dzidziuś trzymał szeroko nóżki. My kontrola też w 6 tyg - idziemy 15.02
 
Krupka - nie wiem dlaczego Was tak uziemili - nam powiedziano, że temp powyżej -10 jest okay, o ile dziecko wcześniej kilka dni powerandujemy.

bo dziecko na spacerze zazwyczaj spi i wtedy gleboko oddycha, a gdy oddycha takim zimnym powietrzem moze dojs do zapaelnia gornych drog oddechowych.

Melisa, takie zalecenia jak renna napisała, były jeszcze 5 lat temu, nie wiem kiedy sie zmieniły, ale na pewno dobrze, ze przestali meczyć dzieciaczki.
 
Dziewczynki czym, jak czyścicie nosek maluszka?
Czytałam, że wszelkiego rodzaju gruszki nie wkładać do noska.
Malutki ma zatkaną dziurkę jedną i co chwilę się budzi i ciężko oddycha. Wlewałam mu krople soli fizjologicznej do noska, ale nie pomogło. Szkoda mi go jak się męczy:-( a ja się boje majstrować mu przy nosku:-(
 
My również używamy Fridy. Mały drze się jak opętany ale polecam, wysysa glutki aż "spod serca".
Pozdrawiam
 
reklama
Ja też właśnie tak robiłam, że po kropelce do noska soli fizjologicznej. Ale zauważyłam, że czasem to marny efekt, bo jak Szymek ma zatkany nosek to mu nie pomaga. Więc zaopatrzę się we fridę;-)
 
Do góry