reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

mój Sebastian też miał takie krostki i to jest trądzik, pomogło przemywanie krochmalem i jest o niebo lepiej, twarz była w pryszczykach, taka az chropowata, teraz zostało kilka krostek, ze starszakiem przerabiałam to samo, tyle że wtedy poszłam do lekarza i dostałam robioną maść, teraz wyczytałam że trądzik sam ma zejść i faktycznie tak jest
 
reklama
Kurcze.. mój mały też jest cały w krostach. W przyszłym tyg dopiero idę do pediatry, ale to chyba trądzik niemowlęcy... tylko że trwa to już dobre 3 tygodnie ;/
 
lazy jestem pewna że to trądzik

Emilia trądzik nie ma związku z mlekiem w diecie...

agata spróbuję tej soli fizjologicznej, bo myję tylko wodą

robaczek, jak się robi krochmal? :zawstydzona/y: wiem że coś z mąką ziemniaczaną, ale jakie proporcje?

Ja czytałam że trądzik spowodowany jest hormonami przyjmowanymi przez dziecko z mlekiem matki, czasem przechodzi dopiero po dostawieniu od piersi. Ja nie będę z tym radykalnie walczyć...
A skaza białkowa wygląda inaczej, takie rumiane, glazurowane policzki, szorstkie, nie krostki....
 
Filip też ma trądzik vel wysypkę hormonalną.
Agata
dzięki za radę, dokładnie tak samo robiliśmy z tym sudocremem i od wczoraj żółte strupki, sucha twarzyczka i skóra schodzi płatami-fuj!
Julianna- u nas trądzik pojawił się już w szpitalu, a wtedy jeszcze nie miałam pokarmu...tyle, że teraz jest okropny i jest go dużo. U nas też nie wygląda to najpiękniej:no:

My też używaliśmy tych płatków nasączonych ciepłą wodą do pupy (mały miał odparzenie po szpitalu, wydawało mi się, że też od chusteczek nawilżonych), ale po kilku dniach straciłam cierpliwość i wróciłam do tych chusteczek nieszczęsnych i teraz jest wporzo. Pupa cacy, jak marzenie;-)
 
Witam. Przedstawiłam się troszeczkę w wątku poznajmy się i postanowiłam napisać. Piszecie, że wasze dzieci maja krostki na twarzy. Czy mogłybyście opisać te zmiany dokładniej. Moja Zuzia też ma obsypaną cała twarz takimi maleńkimi jak czubek szpilki krosteczkami, które nasilają się na tej stronie buźki na której spała. Wcześniej krostki były tylko na czole, ale sadziłam, że to po oliwce bo smarowałam nia córcie po kąpieli. Dodam, że karmie małą mm i zastanawiam się czy to po nim. Już zaliczyłam zmianę z Nan1 na Bebiko1, bo po pierwszym miała zaparcia.
 
Nikaa '''Trądzik niemowlęcy'''– bezbolesna dolegliwość skóry, występująca w pierwszych miesiącach życia dziecka. Czas trwania to zazwyczaj kilka dni do kilku tygodni. Przyczyna powstawania trądziku niemowlęcego nie jest znana. Charakteryzuje się on pojawieniem się w okolicach twarzy, szyi, czoła małych krostek, które przypominają [[potówki]] i które mogą zamienić się w czerwone plamki. Co znamienne, w miejscach ogrzanych (np. na policzku, na którym dziecko śpi) trądzik jest bardziej widoczny, krostki robią się czerwone. Podczas ochładzania zaś (np. na spacerze) krostki przybierają kolor skóry i wydaje się, że trądzik zanika.
Trądzik niemowlęcy ustępuje samoistnie.

My też w krostkach. Od 3 tygodni. Pediatra potwierdziła trądzik niemowlęcy i kazała przemywać przegotowaną wodą. Ja dodatkowo wieczorem przemywam solą fizjologiczną, a od czasu do czasu krochmalem :)

Julianna ja daję łyżkę stołową mąki ziemniaczanej, rozpuszczam w zimnej wodzie, dolewam do ok. pół litra wrzątku (potem na oko rozrzedzam jeśli trzeba...) Co zostaje wlewam do wanienki z kąpielą, też służy skórze ;)
 
Oooo to nie tylko u nas ten trądzik :-p
Bartuś też się na to załapał, juz od 2 tygodni krosteczki na buzi i troszkę na główce, we włosach. Pediatra oglądała małego i mówiła, że samo zniknie, ewentualnie rumiankiem przemywać (tylko najpierw sprawdzić czy nie uczula dziecka).
Może spróbuję krochmal, jak piszecie, że pomaga :tak:
Sudocrem też mam, tylko czy to nie za mocne na buźkę??
 
reklama
U nas tez Antos zsypany myslalam ze to jakies uczulenie ale wczoraj byla health visitor i powiedziala ze to wlasnie ten tradzik od hormonow mamy i ze samo zniknie.
 
Do góry