reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluszka

Iza - jeśli to nie ospa, to może coś wirusowego? Nasza Majka miała coś takiego właśne jak miała 5-6 miesięcy - zaczęło się od pojedyńczych krostek a potem miała całe plecy wysypane i wyglądało to paskudnie - normalnie jak spore pryszcze. Przeszło też na jej mamę. Nie pamiętam czym się leczyły ale mogę zapytać.(Zreszta nie radziłabym zajmować się czymś takim na własną rękę - leć do lekarza, żeby się nie rozprzestrzeniało, bo mogą zostać blizny)
 
reklama
Jak mozesz zapytaj mame Majeczki co z tym zrobila.
Jesli pojawi sie jeszcze jedna krosta to napewno zadzwonie i umowie sie na wizyte.
dzieki wielkie
 
no trudno Ninja, pojde pojde
pewnie nawet dzis bo pod oczkiem nowa krosta wyskoczyla
tak mi glupio bo to juz 3ci raz ale to nic
nie wyglada to najlepiej i chce zeby zniknelo !

Beatka czytalam ze przy ospie dziecko ma goraczke i jest marude i krosty najpierw wyskakuja na brzuszku a pozniej sie rozprzestrzeniaja wiec wydaje mi sie ze to nie to.
Dam znac po poludniu co pediatra stwierdzil.
 
Pojechalismy do lekarza 2 dni temu.
A jeszcze nas taka niemila sytuacja spotkala...
w poczekalni bylo duzo ludzi
kobieta ktora od nowoprzybylych zbiera ksiazeczki do rejestracji zabiegana
zapomniala od nas wziac ale pilnowalam kolejki wiec sie nie martwilam za bardzo
kiedy przyszla na nas kolej w glupi sposob wyminela nas mama innego malucha.
Troche bylam zla ale pomyslalam ze te 10 min nas nie zbawi.
Dawid zaczal sie niecierpliwic wiec kiedy ta kobieta wyszla z gabinetu wzielam ksiazeczke i poszlam do pani doktor i mowie ze juz dlugo czekamy i ze nie wzieto od nas ksiazeczki i ze teraz nasza kolej
I ze nie przyszlam do szcepienia tak jak wszyscy w poczekalni i ze to potrwa max 5 min bo to tylko jakies krostki na buzce
Na co zza plecow wyskoczyla mi taka gruba baba ze sie wpycham bez kolejki i ze nie wiedzielalam kiedy z chorym dzieckiem przyjsc ( to byla akurat godzina przyjmowania zdrowych dzieci - szczepienie , bilans itp)
Uznalam ze to nie jest zarazliwe wiec nie chcialam wybrac godziny kiedy w malej przestrzeni jest masa dzieci chorych, przeziebionych.
Tak mnie zezloscilo to babsko niechlujne, zaniedbane ale nic nie mowilam bo kobieta wyglosila monolog i wyszla z gabinetu. Totalny brak kultury
Nie ciepie:wściekła/y:
Na szczecie lekarka wziela nasza strone i powiedziala ze mam sie nie przejmowac.
Przepisala jakis antybiotyk w masci ale to tylko na te jedna krostke na raczce, kazala dawac calcium i smarowac miejsca Fenistilem
2 dni kuracji i chyba jest ciut lepiej
w przyszlym tyg do kontroli
a po tym wapnie Dawidowi zniknela szorstka skora na nozkach takze tylko sie cieszyc
 
Iza ja tak kiedyś miałam u lekarza napdła na mnie baba, że przy okazji badania Błażeja ja też się zarejestrowałam do pediatry - byłam w 8 miesiącu ciąży i naprawdę nie miałam ochoty pchać się w dwie kolejki.
A jak po wapnie przeszło na nóżkach, to chyba znaczy, że coś alergicznego było.
 
Iza współczuje nerwów w przychodni i życzę zdrówka dla Dawidka:tak:
a ja mam pytanie z innej beczki... nie pamiętam jak ja to prowadziłam u Oliwii ale czy wy nadal smarujecie swoim dzieciaczkom główki oliwką po kąpieli??bo ja niedawno odkryłam ze Marcel ma zabójczo kręcone włoski (po mamusi;-)) a jak mu posmaruję oliwką łebek to ma oczywiscie proste:dry:zastanawiam się bo ciemieniuchy chyba już nie dostanie?? czy dostanie?? nie wiem.Z Oliwią nie było takich problemów skórnych:nerd:
 
reklama
Niekat Basia jeszcze nigdy nie miała styczności z oliwką, więc nie wiem co poradzić w tej kwestii. Może raz spróbuj bez oliwki i zobacz czy wszystko będzie w porządku.
 
Do góry