reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

U nas była podobna sytuacja ale jakiś czas temu...mały tak robił bo ja mu uparcie nie chciałam dać uspokajacza...No i poszedł kciuk w ruch...Wyjściem było przyzwyczajenie go do uspokajacza i wkładanie bez okazji tak o żeby possał...za którymś razem nie wyjął smoka no i tak zostało...teraz smok jest tylko do uspokojenia jak płacze albo dziąsełko uraził itp...

A moja babcia zasugerowała mi mydło na kciuka...kiedyś to sie z dzieciakami nie pierdzielili:szok:
 
reklama
Blania teraz dopiero zaakceptowała smoczka (uspokajacz) ale my używamy go tylko do zasypiania, jak coś się złego dzieje potrzebna jest mama.
A miała też taki etap że jak wkładała sobie do buzi kciuka to się uspokajała.
 
moja Ola też wcześniej ssała kciuka - zwłaszcza jak się uspokajała, jak zasypiała, ale przeszło jej to, teraz owszem wpycha paluszki do buźki ale nie ssie ich, tylko przygryza sobie, maca dziąsła.
niestety nie wiem i nie mam pomysłu jak oduczyć dziecko ssać kciuka :-(
 
moja Ola też wcześniej ssała kciuka - zwłaszcza jak się uspokajała, jak zasypiała, ale przeszło jej to, teraz owszem wpycha paluszki do buźki ale nie ssie ich, tylko przygryza sobie, maca dziąsła.
niestety nie wiem i nie mam pomysłu jak oduczyć dziecko ssać kciuka :-(
U nas tak samo z tym wyjątkiem że Domin czasami ssał wcześniej kciuka.
 
z ssania kciuka dziecko wyrasta, sa oczywiście przypadki nadmiernego malteretowania paluszków, ale praktycznie u takich dzieci kciuk jest non stop w buzi. Martwić się tym nalezy jak dziecko 3 - 4 letnie ssie paluszki.

Lena zasypia z pieluszką tetrową.
 
dzisiaj miałam niezły ubaw z moim Miśkiem. przyszła do mnie chrześnica i skakała na skakance (przynajmniej próbowała :) - 4 latka) i Michałek się tak cieszył z tego że rozbawił całą rodzinkę, jak Julka przestawała skakać to on przestawał się śmiać a jak zaczęła znowu skakać to znowu śmiech :D
 
kasia to twój misiek jest niezły :-) i chrzesnica też :tak::tak::tak:

dziewczyny a ja z innej beczki, jak wygląda odparzenie?
Moja karolka nigdy nic takiego nie miała a 2 dni temu na pupce dostała takie 3 placki z czerwonymi krostkami. Smarowałam jej to sedocremem - wydaje się być nieco bledsze ale mam wrażenie że w tym pampersie jak np. skacze mi na kolanku albo nawet jak siedzi to drażni sobie ten naskórek i sciera go z tych własnie miejsc. Efekt jest taki że warstwa skóry z tych wyprysków jest zdarta i boję się że ciężko będzie jej się to goiło.
Doradźcie co robić plissss:-(
 
moja odparzyła sobie dupcie jak wprowadzilam jabłko i często kupy robiła, miała czerwoną jak u pawiana ale raczej bez krostek :shocked2:często wietrzyłam i smarowałam sudocremem, po 2 dniach było już ok
 
reklama
Nasz mały miał raz odparzenie po długiej podróży takie czerwone placki z krostkami między pośladkami smarowałam dwa dni clotrimazolem pomieszanym z vratlizolinem tak zaleciła przez telefon pediatra i przeszło szybciutko :)
 
Do góry