reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pięlegnacja dziecka

reklama
Doxa, wszystko mozna przesunac o ile sa przeciwwskazania. ale musisz pamietac, ze ryzykujesz wtedy infekcje.

syla, slusznie. ile placisz za neisvac i prevenar? jak dlugi czekasz na neisvac? a poza tym wiesz, inni specjaliscie nie polecaja... podobno nadmierna immunizacja moze sprzyjac powstawaniu nowotworow w przyszlosci... czyli jak ze wszystkim - trzeba przekalkulowac co lepsze. my szczepimy.

Nicole, nie slyszalas, bo nie sa tak rozreklamowane jak meningokoki.
 
ale dobrze, że poruszyłyście temat szczepionek - Verigo mnie właśnie baaaardzo martwi ta MMRII - dużo o niej poczytałam, pewnie nie potrzebnie......ale stało się i teraz mam problem :-( a słyszałyście o tej płatnej szczepionce - Priorix - może lepiej tą....już sama nie wiem
 
Wczoraj VET zalecił zaszczepić MMRII jak Oli skończy 14 miesięcy (czyli w 15-ym miesiącu). Tak więc za miesiąc idziemy do przychodni.
 
Nie pytałam, bo nie wiedziałam o jej istnieniu :-) Natomiast zadałam ogólne pytanie, jakie szczepionki i kiedy zaleca Olemu. Nazwa Priorix w ogóle nie padła.

Natomiast pneumokoki i meningogokoki padły, ale my przynajmniej na razie nie szczepimy (brak rodzeństwa w wieku przedszkolnym, kontkatu z dziećmi itp.) Gdyby Oli chodził do żłobka, to bym zaszczepiła na bank.

Jeśli chodzi o ospę, mój VET nie jest zwolennikiem tej szczepionki ...
 
My chyba też nie będziemy szczepiĆ Darka na ospę. Tak sobie myślę, że skoro na razie nie wybiera się do żłobka, to damy sobie spokój.
 
reklama
my ospy nie szczepimy, ew. pozniej jezeli Toska nie przejdzie w podstawowce. meningokoki zaraz, potem priorix, potem dwa razy prevenar.
wybralam priorix, bo daje mniej niepozadanych reakcji, a te ktore sa maja mniejsze nasilenie niz po mmr2. poza tym nie powinno byc po nim reakcji alergicznej w zwiazku z uczuleniem Toski na bialko jaja, a po mmr czesto sa takie problemy.

dla wyjasnienia: to ze mmr2 powoduje autyzm to BZDURA!
 
Do góry