reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piekna mama :)))))))

reklama
Ja używałam najpierw oliwki ale wkurzało mnie to, że wsiąkała w piżamę:)
Póżniej Perfekta Mama na zmianę z Ziajką a teraz używam balsamu ujędrniająco nawilżającego z czterech pór roku. Jest tani i moim zdaniem rewelacyjny (stosuje od 2 miesięcy i póki co ani jednego rozstępu. Mam nadzieję, że tak już zostanie)
 
ja też właśnie nie lubie oliwek przez to że powoli się wchłaniaja
a co do rozstępów to moja siostra była zawsze szczupła( w przeciwieństwie do mnie:-D) w ciąży przytyła 20 kg, teraz schudła- nawet szczuplejsza jest niż przed ciąża, smarowała się codziennie, a na brzuchu i udach peeelłłno rozstępów, i jeszcze na brzuchu skóra się nie cofneła i zwisa, tak więc jej brzusio teraz wygląda jak tygrys.
Pozostało jej chirurgicznie wyciąc tą skóre a rozstepy może laserem, nie wiem, tak więc czasami można się smarowac i smarowac a i tak się rozstepy pojawią:eek:
 
ja uzywam tylko balsamu johnson&johnson 24 godzinne nawilzenie..poprostu rewelacja jak dla mnie. poki co nie mam ani jednego rozstepu a smaruje sie codziennie po kapieli..mi od samego poczatku brzuszek rosnie i mysle ze skora nie doznala szoku dzieki temu ze stopniowo sie rozciaga..mam nadzieje ze nie pojawia sie przy koncu ciazy.

małgos z tymi wstretnymi rozstepami to róznie bywa. Mojej siostrze w pierwszej ciazy pojawiły sie na samej końcówce. Była juz w szpitalu, i ja je dojrzałam, i musiałam cyknac zdjecie brzuszkowi, zeby ona mogła zobaczyc. Na drugi dzien zaczeła rodzic...


ja na brzuch używam tylko oliwki Bambino zaraz po kąpieli aby lepiej wchłonęła. Zresztą ponoć rozstępy jak już są zazwyczaj genetycznie uwarunkowane, jeśli mamy nasze je miały w ciąży to duże prawdopodobieństwo, że i my będziemy je mieć. Ja np rozstępów dorobiłam się w podstawówce bo rosłam w szerz i klucha byłam, w ciążach natomiast ani jednego :)

Ja mimo, ze byłam szczupła, i zawsze mniej wiecej wazyłam tyle samo, to jakies 2 lata temu pojawiły mi sie rozstepy na prawym udzie. I kosmetyczka powiedziała, ze to byc moze od zakładanie nogi na noge, albo od noszenia obcisłych spodni:tak:. Dodam, ze moja mama nawet nie wie co to sa rozstepy, wiec z ta genetyka to tez pewnie róznie bywa;-)
Teraz na brzusio mam ziajke mamma mia, ale przyznam, ze rzadko sie smaruje, bo mi sie zwyczajnie nie chce. Wiec pewnie rozstepy i tak mi sie pojawią.
 
Wstretnamalpa ja polecam ten tusz
Gosh, Wonder Volume Mascara (Tusz do rzęs pogrubiający)
U mnie sprawdza sie idealnie, dawno nie bylam z zadnego tuszu tak zadowolona jak z tego.
Co do rozstepow, to na pewno dziala tu genetyka, a takze to jak szybko tyjemy, niezaleznie czy w ciazy czy nie.
Jednak u mnie rozstepy juz sa. Pojawily sie jak bylam w podstawowce. Nagle zaczelam szybko rosnac i przestalam byc mala kluska;-) No, ale niestety na plecach, na wysokosci pasa i na pupie mam biale szramy, jakby ktos mi batem przylozyl.
Teraz smaruje sie caly czas tak jak gaja oliwka, zaraz po kapieli. Zawsze na mokre cialo. Wtedy lepiej sie wchlania. A rano po szybkim prysznicu stosuje balsam (Perfekta Mama), zeby moc szybciej wskoczyc w ciuchy. Mam nadzieje, ze uchroni to przede wszystkim moj brzuch przed bliznami.
 
Ktoras pytala o ten balsam na rozstepy Ziaja Mamma Mia - rozprowadza sie i pachnie super.. wmasowuje go kilka razy dziennie. Na opakowaniu napisane jest, ze efety widoczne beda po 1 miesiacu wiec trzeba poczekac :-)
A co do Mustelli - to cena jest bardzo wysoka a mnie na przyklad nie odpowiada od samego poczatku jej zapach - takze ciesze sie, ze mi sie juz skonczyla :-)
 
bardzo fajne na rozzstepy i nawilzanie skory jest ciepla kapiel z oliva z olivek , jak sie wyjdzie z wody cale cialo jest pieknie nawilzone ,nie wycierac sie recznikiem tylko delikatnie osuszyc .
w zaleznosci od wanny wlac oliwke ,ja osobiscie wlewam pol szklanki.
 
Dziewczyny strasznie mnie wysypuje na dekoldzie :-( Twarz mam super- tymbardziej że mam AZS a w ciąży buźka naprawde wygląda lepiej niz wcześniej.
Myślicie ze wapno mogłoby pomóc? mam takie w tabletkach bo te rozpuszczalne u mnie odpadają, i myślałam żeby łykac- tylko ile?
Żadne kremy i maści które można używac w ciąży nie pomagają:no: Pomógł by mi pewnie protopic ale zabroniony, a to jedyna masc po której wszystko mi znika
 
reklama
Dziewczyny strasznie mnie wysypuje na dekoldzie :-( Twarz mam super- tymbardziej że mam AZS a w ciąży buźka naprawde wygląda lepiej niz wcześniej.
Myślicie ze wapno mogłoby pomóc? mam takie w tabletkach bo te rozpuszczalne u mnie odpadają, i myślałam żeby łykac- tylko ile?
Żadne kremy i maści które można używac w ciąży nie pomagają:no: Pomógł by mi pewnie protopic ale zabroniony, a to jedyna masc po której wszystko mi znika

Wapno pomaga na różnego rodzaju wypryski, musujące działa szybciej. A jeśli chodzi o kremy to nie wiem czy próbowałaś balsamu kremu lub żelu Emolium. To jest na poparzenia podrażneinia i takie tam można go na pewno stosować u malutkich dzieci nie wiem jak z kobietami ciężarnymi najlepiej idz do apteki zapytaj farmaceutkę może będzie miała też próbki, bo nie ma sensu kupować całego opakowania jeśli nie pomoże. Z regóły w okresie letnim mają próbki.
 
Do góry