reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piękna i zadbana w ciąży :)

Czy macie dobre techniki golenia w ciąży?

  • Tak, mam bardzo ciekawy pomysł na to.

    Głosów: 9 50,0%
  • Nie, nie umiem sobie z tym poradzić.

    Głosów: 9 50,0%

  • Wszystkich głosujących
    18
reklama
aha teraz mam po 28 tygodniu zrobić glukozę 75 (doradził by w kubeczku wziąć świeżo wyciśnięty sok z 3 cytryn), no i jutro dzwonię na usg 3d się zarejestrować bo ginek powiedział że to już najlepszy czas:tak:
 
Dziewczyny mówię serio-cieszcie się.Moj M się tym nie przejmuje i w ogóle robiłby to 100 razy na dzien. To przez mnie jest problem. Od miesiąca po każdym stosunku prawie krwawiłam i bolało a ostatnio dostałam mega krwotoku ze skrzepami po sexie i wylądowałam w szpitalu na 4 dni. Kroplówka każdego dnia od rana do rana zastrzyki w dupsko masakra...Okazało się że mam polipa-wie któraś z was cokolwiek na ten temat? Nie miałam tego wcześniej ;(
M jedynie uważa żeby brzucha nie przycisnąć
 
a mój jest taaaaaaaaaaaaaaki wystraszony że szok, wcześniej było OK i korzystaliśmy kiedy tylko miałam ochotę a od jakiegoś miesiąca (teraz już brzuch mi wyskoczył konkretny) to słysze że nie bo przy dzieciach, a jak się coś stanie itd,,, mam dość,,,, a jak już tak sie namarudze to nawet jak on jest na tak to ja już nie mam ochoty, a do tego wszystkiego teraz się przeziębił :( mam nadziję,że szybko wróci do formy,,,
 
Ja też już jestem po wizycie i wszystko jest ok :-) glukoza dobra, morfologia dobra, wszystko w porządku. Tylko dał mi 1 sprawę do przemyślenia. Otóż ja mam krew RH - a mąż RH + i lekarz polecił mi wzięcie teraz zastrzyku między 28 a 32 tyg ciąży. Zastrzyk ten nie jest refundowany przez NFZ kosztuje ok 400 zł. Mówił że mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto bo może okazać się że nie był mi potrzebny a może pomóc. Słyszałyście o czymś takim bo ja szczerze mówiąc nie - na internecie szukam informacji i też nic nie mogę znaleźć. Słyszałam o immuglobinie podawanej po porodzie ale o takim zastrzyku w trakcie ciąży NIE. Powiedzcie co o tym myślicie...
 
Ja też już jestem po wizycie i wszystko jest ok :-) glukoza dobra, morfologia dobra, wszystko w porządku. Tylko dał mi 1 sprawę do przemyślenia. Otóż ja mam krew RH - a mąż RH + i lekarz polecił mi wzięcie teraz zastrzyku między 28 a 32 tyg ciąży. Zastrzyk ten nie jest refundowany przez NFZ kosztuje ok 400 zł. Mówił że mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto bo może okazać się że nie był mi potrzebny a może pomóc. Słyszałyście o czymś takim bo ja szczerze mówiąc nie - na internecie szukam informacji i też nic nie mogę znaleźć. Słyszałam o immuglobinie podawanej po porodzie ale o takim zastrzyku w trakcie ciąży NIE. Powiedzcie co o tym myślicie...

Hej! Super że wszystko w porządku. Co do tego zastrzyku to ja o tym nic nie słyszałam. Też mam Rh- a mąż nie miał badanej grupy krwi, więc nie wiemy. Po porodzie sprawdzali jaką grupę ma maluszek, a że też jest ujemna to nie podawali mi immunoglobuliny bo podobno nie było szans na wytworzenie się przeciwciał. Teraz co jakiś czas mam badany odczyn Coombsa (chyba jakoś tak to się nazywa) i wychodzi ujemny, więc o żadnym zastrzyku nikt mi nic nie wspomina. Nie mam pojęcia co Ci doradzić, bo się z tym jeszcze nigdy nie spotkałam:-( Może później przyjdzie jakaś mądrzejsza gwiazda co się na tym lepiej zna.
 
A ja do tej pory nie miałam żadnych dolegliwości ciążowych.... no właśnie do tej pory.... Muszę przyjmować żelazo bo mam straszną anemię, i dopadły mnie straszne biegunki :-( i boleści brzucha, aż strach gdziekolwiek wyjść bo nie wiem w którym momencie mnie dopadnie :sorry::sorry::-(. Brałam do tej pory Ascofer, teraz mi ginka zmieniła na Tardyferon Fol, ponoć lepiej przyswajalny ale te same efekty specjalne... :crazy:
 
Tygrynka gdzieś czytałam Twoją wypowiedź nt. balonów wypełnionych helem ;-) A wiesz te Tomki to właśnie takie urocze i romantyczne i kochane chłopaki ;-) Wiem coś o tym bo mój mężuś też Tomuś :laugh2:
 
reklama
Do góry