reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Perfekcyjna Pani Domu;)

Dziewczyny potrzebuję sprawdzonego, ale DOSKONAŁEGO środka do czyszczenia......... kuchenki, gazówki, piekarnika......itp......... muszę za jakiś czas doprowadzić do "błysku" stary sprzęt kuchenny i sprzedać

Lidlowski środek W5 do czyszczenia tłuszczu, taki w pomarańczowej butelce z psikaczem... idealnie mi umył stary tłuszcz z kafelków przy kuchence, z okapu, z kuchenki, z szyby z piekarnika.
 
reklama
Anetko mam pytanie specjalnie do Ciebie bo wiem, że masz Zamioculasa :eek::cool::-D od pewnego czasu niektóre liście zaczeły mi żółknąć :confused2: czytałam, że to od braku światła słonecznego, ale kwiat stoi koło okna oddzielony jedynie od pełengo słońca zasłonką :confused2::confused2::confused2:a drugie pytanie bardziej poważne dwa liście mi zaczęły schnąć :-:)-(nie przelewam go i nie pzresuszam. W czym popełniam błąd???? :-(
 
Kasiu ja też mam ten kwiatek i bardzo ładnie mi rośnie:tak: musisz bardzo uważać z wodą, ja swojego podlewam 2-3 razy w miesiacu... mysle ze moze za czesto swojego podlewasz...
 
Kasia, ja mam zamie juz ze 4 lata i tragedia- wogole mi nie chce rosnac, bo co wyskocza nowe pedy, to ktorys stary zolknie i opada. nie umiem utrafic chyba z woda, czy co? od jakiegos czasu postawilam go blizej swiatla, bo wczensiej moze mial za ciemno? inne kwiatki mi rosna jak wsciekle, a ta zakała...:confused2::eek:
 
Asiu na pewno nie podlewanie bo również mu oszczędzam wody. Czytałam, że ten kwiatek jest idelany dla zapominalskich, którzy zapominają kwiatki podlewać. A co do wody to już nawet przezuciłam się na filtrowaną.

Anetka pomóż!!!!
 
Kasiu a przesadzałaś go?? mi kiedyś zżółkła jedna łodyga ale on wtedy zmarzł bo P zostawił go przez noc na balkonie:eek: ale generalnie rosnnie bardzo ładnie
 
Tak przesadzałam w zeszłym roku do dość dużej doniczki więc nie podejrzewam, aby mu było ciasno : / sama już nie wiem. Poczekam teraz z podlewaniem pare tygodni i zobacze jak się zachowa.
 
kasiu w przypadku zadnej rosliny doniczka nie moze byc zbyt duza bo roslinka rozrasta sie w donicy, a nie nad nia. czyli cala swoja energie poswieca korzeniom. przesadz ja do mniejszej. i sprobuj przegotowywac wode. moze u was jest za twarda.
 
reklama
Anetko mam pytanie specjalnie do Ciebie bo wiem, że masz Zamioculasa :eek::cool::-D od pewnego czasu niektóre liście zaczeły mi żółknąć :confused2: czytałam, że to od braku światła słonecznego, ale kwiat stoi koło okna oddzielony jedynie od pełengo słońca zasłonką :confused2::confused2::confused2:a drugie pytanie bardziej poważne dwa liście mi zaczęły schnąć :-:)-(nie przelewam go i nie pzresuszam. W czym popełniam błąd???? :-(

kasiu w przypadku zadnej rosliny doniczka nie moze byc zbyt duza bo roslinka rozrasta sie w donicy, a nie nad nia. czyli cala swoja energie poswieca korzeniom. przesadz ja do mniejszej. i sprobuj przegotowywac wode. moze u was jest za twarda.

dokładnie tak jak pisze Iza :tak: za duża donica nie służy zawiązaniu sie korzeni w przypadku zami:sorry: być moze masz faktycznie za twardą wodę no i zamie wystarczy podlać delikatnie raz na dwa tygodnie:tak: dodam jeszcze że niestety okres przesilenia zimowo wiosennego nie słuzy tej roślince:no: może stąd ci żółknie:sorry:
 
Do góry