reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pediatra - zalecenia

No my wczoraj byliśmy na szczepieniu. Janek był twardy i tylko chwilę zapłakał. Waży 8900 i ma 72 cm. Za to u nas cosik z tymi jąderkami :-( Zawsze były a wczoraj nie było, a jak wróciliśmy do domu to było jedno. Dostaliśmy skierowanie do urologa, czy ktoś wie o co kaman??
 
reklama
No Kacha ja ni mom pojęcia, nie pomogę Ci

Misiowi gratulujemy, ze wsio ok

Bartosz jakieś 4 albo 5 tygodni temu ważył 10 200, 74 cm.
 
Naszego wazylismy ostatnio na naszej wadze, wazy 9kg, ale z niego duzy chlop jak dab:tak: ;-) ;-) ;-) :-D

Co do jaderek, to niby powinny byc juz w worku mosznowym. U naszego tez zawsze byly i pewnego dnia przy kapieli maz stwierdzil, ze ich nie wyczuwa u Eryka. Bylismy z tym u lekarza i sie okazalo, ze wszystko spoko. sa tylko nieco wyzej sie usadowily tzn. nie wyszly poza obreb worka. Gdy natomiast jaderka sa poza workiem to moga ulec przegrzaniu, co w pozniejszym wieku prowadziloby do nieplodnosci. Dlatego lekarze u chlopcow z niezstapionymi jaderkami czekaja zazwyczaj najdluzej do ukonczenia przez dziecko 1go roku i kieruja albo na operacje, albo stosuja terapie hormonalna.
 
Bylismy u pediatry dzisiaj. Wiktor waży 9700 gram, ma stan zapalny dziąseł przez to ząbkowanie i musimy smarować. Oprócz tego konieczna konsultacja u chirurga dziecięcego bo jest stulejka :-(
 
O jeny stulejka ? Mój brat miał zabieg na to jak był mały i teraz jest git - ponoć ;-) Daj znać Misia co na to chirug aha znajdz dobrego bo jak Wojtek miał ten zabieg (jakieś 19 lat temu) to mówili że niektórzy chirurdzy operują stulejkę jakby obrzezali chłopca wiec lepiej się dopytac!

My byliśmy u pediatry na kontroli w zeszłym tyg Ola waży 11,300 i jest dość długa ma ok 86cm !
 
misia a czy wcześniej lekarz kazał mu odciągać napletek czy nic nie kazał robić? Ja szczerze mówiąc boję się to robić ale z drugiej strony martwię sie że może mieć potem stulejkę
 
Gratulujemy Wiktorkowi wagi,Misia nie martw sie,bedzie dobrze.Trzymamy mocno kciuki.

Olcia rosnie jak na drozdzach,brawo!
Ja mierzyłam natke w domu ,ma 85 cm,pewnie bedzie wysoka ,po tatusiu
 
Aneta, Karolla jak wy mierzycie wzrost swoim dzieciom? :confused:

Lolcia81 nie, ona nigdy nie kazała nic z tym robić, sama czasem przy kontrolach odciągała ale tym razem zaniepokoiło ją to że w ogóle nie da się zsunąć tego napletka...

Karolla
wiesz co, mój brat też miał stulejkę ale smarowali jakimiś maściami i odciągali i dzięki temu chyba u niego wszystko w porządku bez interwencji chirurgicznej.

W sumie to tylko konsultacja, po niej się dowiemy czy będzie miał zabieg... eh, kurde, ale mam stresa, jeśli rzeczywiście trzeba będzie go "obrzezać"? :baffled::sick::-(
 
Wiktorku, konsultuj się u najlepszych, w końcu to ważny instrument, trzeba na niego chuchać i dmuchać ;-) Mama jakby z branży, wierzę, że znajdzie dojście i na setkę będzie dobrze.

Dziewczynki rosną jak marzenie, widać służy im pokarm pierwszej klasy.
Ciekawe jak moje szczęście na sztucznym pędzone? Muszę w domciu zkontrolować.
 
reklama
misia ja jak byłam u pediatry to delikatnie odciągała i nic nie wspominała że jest coś źle więc zapytam jeszcze raz przy kolejnej kontroli.
Trzymam kciuki za Wiktorka - będzie dobrze
 
Do góry