reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS - jak Wy sobie z tym radzicie/poradziłyście

Cześć dziewczyny..
Czy mogłabym do Was dołączyć ?
W tym roku w czerwcu ginekolog stwierdził u mnie prawdopodobieństwo PCOS... Dał skierowanie na wyniki i od nowego cyklu kazał brać Diane na uregulowanie miesiączki.. Byłam u niego 15 dnia cyklu... Nie było ani jednego pęcherzyka.. Mam też małą macice..
Z wyników które zrobiłam to glukoza , prolaktyna, testosteron, tsh
 
reklama
Cześć dziewczyny..
Czy mogłabym do Was dołączyć ?
W tym roku w czerwcu ginekolog stwierdził u mnie prawdopodobieństwo PCOS... Dał skierowanie na wyniki i od nowego cyklu kazał brać Diane na uregulowanie miesiączki.. Byłam u niego 15 dnia cyklu... Nie było ani jednego pęcherzyka.. Mam też małą macice..
Z wyników które zrobiłam to glukoza , prolaktyna, testosteron, tsh
Hej [emoji8] ale planujesz się starać o dzidzię, czy czy nie? Bo od tego zależy, czy Diane ma sens czy nie :)
Czy branie tych czy innych tabletek może wpłynąć na pozniejsze zdrowie dziecka ?
Na zdrowie dziecka raczej nie, a przynajmniej nic takiego nie słyszałam. Ale na nasze zdrowie już niestety tak.
 
O lamette nie słyszałam żeby były jakieś skutki uboczne... natomiast clo... lepiej nie czytać ani ulotki ani tego co jest w necie.

Dziewczyny, coś mnie dziś tchnęło i zrobiłam test. Dziś 30dc, doszukałam się jakiegoś cienia i pojechałam na betę. Nie wyglada to dobrze... znowu [emoji20] 11,77. Powtórka za dwa dni. Ten cykl był bez lametty i w ogóle na luzie
 
Colorado - póki co muszę odpuścić sobie starania na 2 lata, bo chce skończyć studia.. Zależy też co ginekolog powie po wizycie, bo kazał mi przyjść za 3 miesiące i w sumie powiedział, że te 2 lata jest odpowiednim czasem na przygotowanie mnie do ciąży
 
Colorado - póki co muszę odpuścić sobie starania na 2 lata, bo chce skończyć studia.. Zależy też co ginekolog powie po wizycie, bo kazał mi przyjść za 3 miesiące i w sumie powiedział, że te 2 lata jest odpowiednim czasem na przygotowanie mnie do ciąży
Tylko żeby Cię faktycznie przygotował i nie zmarnował tych 2 lat. Mnie trzymali kilka lat na tabletkach antykoncepcyjnych, bo też wtedy nie planowałam ciąży, dawali poczucie ułudy, że już jest wszystko ze mną ok, bo przecież okres mam co 28 dni, a to było tylko maskowanie problemu, potem niby odstawkę tabletki i będzie cacy :/
 
Tylko żeby Cię faktycznie przygotował i nie zmarnował tych 2 lat. Mnie trzymali kilka lat na tabletkach antykoncepcyjnych, bo też wtedy nie planowałam ciąży, dawali poczucie ułudy, że już jest wszystko ze mną ok, bo przecież okres mam co 28 dni, a to było tylko maskowanie problemu, potem niby odstawkę tabletki i będzie cacy :/
Jestem średnio nastawiona na tabletki antykoncepcyjne.. Myślałam, że obędę się bez tego.. Ale lekarz stwierdził, że to nie jest złe rozwiązanie i zobaczymy co się będzie działo..
Na ten moment moje wyniki wyglądają tak:
prolaktyna 24,30
testosteron 71,13
glukoza 5, 25
po 1h- 8,02
po 2h- 4,38
tsh 1,28
 
Jestem średnio nastawiona na tabletki antykoncepcyjne.. Myślałam, że obędę się bez tego.. Ale lekarz stwierdził, że to nie jest złe rozwiązanie i zobaczymy co się będzie działo..
Na ten moment moje wyniki wyglądają tak:
prolaktyna 24,30
testosteron 71,13
glukoza 5, 25
po 1h- 8,02
po 2h- 4,38
tsh 1,28
Tabletki anty przy pcos często są nawet sensowne, bo wyciszają jajniki i nie robią się cysty :) ale to o ile się dobrze znosi te tabletki i o ile nie planuje się ciąży :)

Jakbym mogła Ci coś doradzić, to męczyła bym lekarza o diagnostykę ewentualnych dodatkowych problemów, jakie często idą w parze z pcos :) żebyś odkryła ewentualne dodatkowe problemy, zanim zaczniecie się starać o dziecko. Jakbym mogła sama cofnąć czas, to bym właśnie tak zrobiła [emoji849]
 
reklama
Dziewczyny możecie mi podpowiedzieć co zrobić? Miałam iui. Nieudana. Dziś 2dc. Gin kazał przyjść 3dc jeśli iui nie uda się. I scenariusz się sprawdził. Nie mogę się do niego dodzwonić a na pt nie rejestruje recepcjonistka tylko lekarz. Mam do wyboru dwie opcje. Odpuścić ten cykl i nie brać clo i nie robić iui. Lub wziąć te sama dawkę co ostatnio bez konsultacji gina i umówić się na wizytę w pon to bd 6dc. I przystąpić do iui. ... pomóżcie.
 
Do góry