reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

Karolcia, mój uwielbia oglądać książeczki :) ma ustawiony na podłodze cały stos i kilka minut mu zajmuje zanim wszystkie przejrzy. a trochę ich jest :p na prezent ślubny zamiast kwiatów zażyczyliśmy sobie książki - a że byłam już w ciąży to mnóstwo osób kupiło książeczki dla dzieci :)
nasze ulubione są obrazkowe "obrazki dla malucha", są różne książeczki z tej serii
Dzikie zwierzęta - Beaumont Emilie, Belineau Nathalie za 7,49 zł | Książki empik.com
 
reklama
Z mojego Małego to chyba naukowca nie będzie, książeczki interesują go tylko jak musi coś ugryźć ;-) Ale wiadomo staramy mu się je podsuwać, u nas najważniejsze żeby miały twardą okładkę i wyrazne kolory, z tej serii mamy kilka:
Kiełbasiński Krzysztof - Samolocik Julek w Afryce - Cook-Book
no i jedna ciotka kupiła nam baśnie Braci Grimm i pasowałoby zacząć czytanie Małemu :tak:
 
Widzę że podobne mamy myśli:) Ja wczoraj zapakowałam młodego i wyruszyliśmy do empiku po książki. Antek uwielbia kartkować. Jak z nim usiądę i czytam lub opowiadam mu i pytam go to potrafimy tak nawet z 40 minut siedzieć!!! Pokazuje już kici i hau hau, teraz szukamy oczu i noska;)
My mamy mnóstwo takich obrazkowych ale zauważyłam że wchodzimy w etap słuchania. Miałam dwie z wierszykami Brzechwy i te najczęściej czytamy dlatego wczoraj kupiłam mu księgę wierszy i audiobooka z 365 bajkami czytanymi przez Anne Seniuk
 
Ja jeszcze polecę Wam serię trzech książeczek wyd. Zakamarki 'Lalo gra na bębnie', 'Babo chce' i Binta tańczy'. Naprawdę fajne historyjki, nie za dużo tekstu i z ciekawymi ilustracjami.
Oprócz tego posiadamy jeszcze (Asia dostała na święta) 3 tomy 'Poczytaj mi mamo' - ale moje dziecko jeszcze się przy tym nudzi. I my sukcesywnie dokupujemy inne pozycje z serii tego wydawnictwa (Nasza Księgarnia) Chotomska dzieciom, Brzechwa dzieciom itd... Bardzo ładne wydanie, ale póki co nie cieszą się dużym zainteresowaniem.
Za to Mała uwielbia dużą kolorową książkę 'Polscy poeci. Wiersze dla dzieci' , ale tylko obrazki! Jak zaczynam czytać jakiś wierszyk od razu przewraca stronę ehhh.
 
no ja ostatnio zamówiłam kilka pozycji dla Fifola na allegro i powiem wam, że są super(nie wstawiam linków z lenistwa;-))
-książeczki kontrastowe, biblioteka szczęśliwego dziecka "zwierzęta i zwierzątka",
-"oczami maluszka", harmonijka
-seria kartonowych wydawnictwa Foksal-cała masa tytułów o zwierzątkach, pojazdach itp. cena zabójcza :D 2,49 w tesco(te same w realu po 4pln)
-klasyka polska, również w tesco za grosze
-absolutny hit dla chłopaka J.M Brum, Jan Bajtlik "Auto"-rewelacja
-seria z Maksem "smoczek Maksa", "pieluszka maksa"..
-jestem w trakcie poszukiwania pierwszej części " pierwsze urodziny prosiaczka", bo kupiłam "drugie urodziny prosiaczka"-jestem zakochana w tej książce, mały też uwielbia
-i ostatnia, już dla starszych dzieci, ale warta polecenia, bez tekstu z pojedynczymi zdaniami, ale do zabawy Herve Tullet "naciśnij mnie"
wszystkie kupowałam na allegro u sprzedawcy aros_pl, poza tymi z tesco.
Teraz w planach mam hit mojego dzieciństwa "sto bajek" i "cyferki" cygana. zapisałam też kilka fajnych pozycji, jak kupie to sie oczywiście pochwalę ;-)
 
vinga te co pidawalas wczesnien nierz mi polecano,
tez ma duz ksuazek z wierszykami typu 'samichwala' ' len', musze jej kupic jakies zeby np zwierzatka pikazywac, czy nne 'grupy slow'
duzo ma ksiazek juz 'na pozniej' ja jej bed czytac, w irlandii czytalam jej na wieczi d snu rymoiwanki czy wierszyki albo Tuwima, albo angielskie wierszyki -typowe na noc
 
panziorka - 'Oczami maluszka' mamy wszystkie ale to już zdaniem Asi dla dzidziusiów ;)
Natomiast jeśli chodzi o 'Pierwsze urodziny prosiaczka' to zmartwię Cię, ale w tym momencie ich nie dostaniesz. Wyczytałam kiedyś, że ta książeczka jest świetna i też bardzo chciałam ją kupić Asi właśnie roczek - nie ma nigdzie! Nawet napisałam maila do wydawnictwa z pytaniem, czy przypadkiem nie zapodział im się jeden egzemplarz ;) ale niestety. Pocieszające jest to, że planują dodruk na jesień. (Ale kiedy ta jesień będzie? Jak dla mnie już się zaczęła ;))
'Naciśnij mnie' świetna. Nie mamy jej w domu, ale w zeszłym roku dałam ją w prezencie na 2 urodziny mojej bratanicy. Taka prosta a ile przy niej zabawy i możliwości :)
 
reklama
Do góry