reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

To zrobili becikowe zależne od dochodu [emoji33]?

Becikowe nie miało progu dochodowego od 2006 do 2012 roku. Od tamtego czasu jest to 1922zł netto na członka rodziny (noworodek też się liczy). Co ważne od tego 2012 próg nie jest zmieniony, a nie ma co się oszukiwać 1922zł dzisiaj, a 10 lat temu to spora różnica.
Aktualnie tylko 500 plus jest bez dochodu - jeszcze kilka lat temu było jeżeli dotyczyło jednego dziecka

Edit. I mimo, że całym serduszkiem ***** *** to ustawę o progu wprowadziło akurat PO, a podpisał B.Komorowski ;)
 
reklama
to u nas jest podobnie tyle ze rok tylko i 70% kwoty sie dostaje swojej wyplaty
do tego to ala becikowe
no i rozne bonusy dostaje sie jeszcze z ubezpieczalni ( przy pierwszym porodzie miałam za darmo położną, 200 euro za poród, jeśli się karmi piersią to za każdy miesiąc dodatkowo 50euro, krzesełko do karmienia, a teraz z okazji drugich urodzin córka ma dostać rower
ale fajna opcja że ojciec też może u nas jest chyba tylko tydzień po porodzie i tyle.. [emoji25]
To u nas w dowolnej chwili może matka się z ojcem zamienić na wychowawczy i na tyle ile pracodawca się zgodzi ale minimum to 2 razy pomiesiąc,
nam się po prostu nie oplacało zamieniać bo ja pracowałam na niepełny etat i wzięłam na najdłuższy wariant to mi wychodzi 400 pare euro do 500 miesięcznie,
Ale nie ma żadnych bonusów typu krzesełko czy dodatkowa kasa,
Jedynie co to miasto finansuje po wypełnieniu formularza szczepienia jak rotawirusy, pneumokoki i 6w1 czyli te co są nieobowiązkowe
 
Ja jak składałam na becikowe na córkę to tryliard dokumentów musiałam wypełnić, razem z potwierdzeniem ze od 10tc byłam pod opieką lekarska.. o durne 1000 zł. I to jeszcze w takim czasie dogodnym żebym w ogóle to dostala
 
Becikowe nie miało progu dochodowego od 2006 do 2012 roku. Od tamtego czasu jest to 1922zł netto na członka rodziny (noworodek też się liczy). Co ważne od tego 2012 próg nie jest zmieniony, a nie ma co się oszukiwać 1922zł dzisiaj, a 10 lat temu to spora różnica.
Aktualnie tylko 500 plus jest bez dochodu - jeszcze kilka lat temu było jeżeli dotyczyło jednego dziecka

No ja brałam w 2011 roku becikowe i właśnie nie było granicy dochodu, na drugi tysiąc był dla osób w ciężkiej sytuacji ale wtedy ta granicą była śmiesznie niska, zresztą tak jak teraz przy rodzinnym
 
Ja pierdzie no faktycznie bo 1000 od urodzenia dziecka to faktycznie talię miliardy im szły że do tvp i na rydzyka im brakowało [emoji2962][emoji35]
Musisz miec chyba max 1900zl miesiecznie zeby dostac 1000tys becikowego 😠 paranoja. Idzie jeszcze większą inflacja a limit nadal ten sam...
 
Musisz miec chyba max 1900zl miesiecznie na cala rodzine zeby dostac 1000tys becikowego 😠

Nie. Próg jest na członka rodziny więc jeżeli np. jesteś Ty + ojciec dziecka + noworodek to jest to 5766zł netto miesięcznie. Jak dzieci jest więcej to dochodzi kolejne 1922zł

I tak jak napisałam wyżej poprawkę wprowadzało PO ;) a nie PIS
 
Nie. Próg jest na członka rodziny więc jeżeli np. jesteś Ty + ojciec dziecka + noworodek to jest to 5766zł netto miesięcznie. Jak dzieci jest więcej to dochodzi kolejne 1922zł

I tak jak napisałam wyżej poprawkę wprowadzało PO ;) a nie PIS
Po czy pis to jeden pies tylko z inną nazwą [emoji38],
Tak mi się nasunęło tylko że skoro PiS taki prorodzinny to powinni to wyregulować, wszystko wzrasta ale dodatki i wypłaty to praktycznie stoją w miejscu, dorzucą grosze i mają się ludzie cieszyć że cokolwiek dostali , a oplaty pochlaniają 3/4 dochodu bo rosną niewspółmiernie do zarobków[emoji29]
 
Nie. Próg jest na członka rodziny więc jeżeli np. jesteś Ty + ojciec dziecka + noworodek to jest to 5766zł netto miesięcznie. Jak dzieci jest więcej to dochodzi kolejne 1922zł

I tak jak napisałam wyżej poprawkę wprowadzało PO ;) a nie PIS
Tak, wprowadziło PO ale ile lat minęło, ile było inflacji i jak ceny sie zmieniły na przestrzeni lat a niestety nikt z rządu nie wprowadził poprawki 🤷‍♀️ tak jak pisałaś dzisiaj 1922 a 10 lat temu 1922 to duza różnica.. Nie wiem, ale myślę ze każda kobieta która płaci zus, skladki, kruz itd itp powinna dostać becikowe co umówmy się - też jakimś majątkiem nie jest ta suma ale zawsze coś, na początek 😅 troche śmieszne jest tyle zabawy z papierami, takie niskie progi o taką sumę 😔 ja drugie tyle zusu miesięcznie płacę a oni robią tyle progów..
 
Tak, wprowadziło PO ale ile lat minęło, ile było inflacji i jak ceny sie zmieniły na przestrzeni lat a niestety nikt z rządu nie wprowadził poprawki [emoji2368] tak jak pisałaś dzisiaj 1922 a 10 lat temu 1922 to duza różnica.. Nie wiem, ale myślę ze każda kobieta która płaci zus, skladki, kruz itd itp powinna dostać becikowe co umówmy się - też jakimś majątkiem nie jest ta suma ale zawsze coś, na początek [emoji28] troche śmieszne jest tyle zabawy z papierami, takie niskie progi o taką sumę [emoji17] ja drugie tyle zusu miesięcznie płacę a oni robią tyle progów..
Ale o czym my mówimy wystarczy spojrzeć na ten próg dochodowy to jest i tak wysoki w porównaniu do np rodzinnego którego wynosi 675 zł. A rodzinne na małe dziecko to aż całe 95 ZŁ [emoji2962] toż to paczka pampków z pampersa no i chusteczki mokre na tydzień [emoji849]
 
reklama
Do góry