reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2022

ja tez mam problem z przyswojeniem wiedzy, pomimo tego ze już trzy raz zaglądałam co u kropka słychać, a dodatkowo mam objawy ciążowe na pełnym wypasie.
A jednak fakt ciąży jako takiej jeszcze mnie nie zaatakował, No nierealne mi się to wydaje 😂
Zwłaszcza ze to taka trochę wpadka, niespodzianka na całego 😂
Uff nie jestem sama 😅 pewnie poczujesz jak zaczną sie pierwsze ruchy i pierwszy kontakt kropek-mamusia. Dla mnie to wciąż abstrakcja. Moze fakt ze jeszcze u mnie nikt nie wie prócz męża, przyjaciółki i mamy... I żyję jakby gdyby nic - w tajemnicy chyba sama przed sobą 🤣
 
reklama
Byłam na wizycie- u Fasolki dalej bijące serduszko, przez 2 tyg urosła prawie dwa razy. Dostałam Duphaston i mam się oszczędzać. Myślałam, że dzisiaj po wizycie pośpie, ale dalej jestem jakaś zdenerwowana... Jednak stwierdzam, że ciąża to najbardziej stresujący czas, oby do października!
Ps dzisiaj z USG poród wyszedł w urodziny mojego męża, a syna urodziłam w swoje urodziny. My to umiemy trafic 😁
 
Do mnie jeszcze nie dotarło, jak Wy to robicie?🥲
Ja jestem dopiero 9tyg ale jeszcze nie dotarło do mnie.. 😅 chyba ze mna cos nie tak
u mnie dzis 11+3 I dalej nie dotarło...🤦‍♀️ mimo, że wiem kiedy był transfer, widziałam Malego na usg 6x już Ale objawów nie mam zadnych poza cukrzycą ciążowa 🤦‍♀️
No i już od południa miewam brzuszek wystający🤣🤣
Ale że już za tydzień w pt prenatalne to dalej dla mnie szok🥰🙂
 
Do mnie jeszcze nie dotarło, jak Wy to robicie?🥲
Ja jestem dopiero 9tyg ale jeszcze nie dotarło do mnie.. 😅 chyba ze mna cos nie tak
Wlasnie Ja to jeszcze dziś byłam przekonana ze pójdę i okaże się że coś będzie nie tak ale jak dr pokazała jak biję serduszko i ta mała fasolka się ruszała to aż mnie vos za serducho chwyciło. Cale życie byłam przekonana że będę miała jedno dziecko a tu bach taki Cud! Niesamowite jak życie płata figle.
 
a ja dziś na obiad mam suchy chleb, tylko to mi przechodzi przez gardło [emoji25]
tak jak piszecie poczułam głód po 3h a że byłam w pracy nie miałam jak zjeść akurat i teraz mam przerąbane [emoji25]

to co piszecie z tym becikowym to jakaś totalna masakra dla mnie, w Belgi każdy dostaje po porodzie 1000euro nie zależnie od zarobków..
A to u mnie jeszcze inaczej, nie ma jednorazowej kwoty typu becikowe, ale jak jest matka ubezpieczona nawet podpięta pod ubezpueczenie partnera to można wybrać wariant wychowawczego od 1 roku do 3 lat( jeśli weźmie ojciec też 2 razy po miesiąc wychowawczego a matka wroci do pracy na ten czas, jak tylko matka to do 30 msc), wypłacają [emoji846]
 
A to u mnie jeszcze inaczej, nie ma jednorazowej kwoty typu becikowe, ale jak jest matka ubezpieczona nawet podpięta pod ubezpueczenie partnera to można wybrać wariant wychowawczego od 1 roku do 3 lat( jeśli weźmie ojciec też 2 razy po miesiąc wychowawczego a matka wroci do pracy na ten czas, jak tylko matka to do 30 msc), wypłacają [emoji846]
to u nas jest podobnie tyle ze rok tylko i 70% kwoty sie dostaje swojej wyplaty
do tego to ala becikowe
no i rozne bonusy dostaje sie jeszcze z ubezpieczalni ( przy pierwszym porodzie miałam za darmo położną, 200 euro za poród, jeśli się karmi piersią to za każdy miesiąc dodatkowo 50euro, krzesełko do karmienia, a teraz z okazji drugich urodzin córka ma dostać rower
ale fajna opcja że ojciec też może u nas jest chyba tylko tydzień po porodzie i tyle.. [emoji25]
 
ja tez mam problem z przyswojeniem wiedzy, pomimo tego ze już trzy raz zaglądałam co u kropka słychać, a dodatkowo mam objawy ciążowe na pełnym wypasie.
A jednak fakt ciąży jako takiej jeszcze mnie nie zaatakował, No nierealne mi się to wydaje [emoji23]
Zwłaszcza ze to taka trochę wpadka, niespodzianka na całego [emoji23]
Jak byś opisała moje odczucia i sytuacje [emoji28][emoji23][emoji23][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
 
reklama
Do góry