reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Ja mówię na swoim przykładzie jak szłam na l4 ciążowe, to nie mogłam zrozumieć czemu miałam mniejsza kwotę i księgowa mi tłumaczyła ze w ciągu 3 ostatnich miesięcy byłam na zwolnieniu także może coś teraz się zmieniło, to w sumie było 3 lata temu 🤔
Ogólnie przelicza się z 12 ostatnich miesięcy. Jak idziesz na zwolnienie w marcu 2022 to średnia będzie z okresu marzec 2021-luty 2022. Ale jeżeli w ciągu 3 miesięcy byłaś na zwolnieniu to wtedy nie jest to ponownie przeliczane. Czyli jeśli byłaś w styczniu i średnia byla z okresu styczeń-grudzień to teraz zostaje właśnie ten styczeń-grudzień, a nie marzec-luty. Mam nadzieję, że to jasne :)
Ja w pracy nadzoruję m.in. sprawy płacowe wiec jak coś to pytacie, postaram się pomóc.
 
@Marta2432 właśnie o czymś takim myślałam i chyba to dobra opcja będzie 😉 oby mi tylko na tym nie zasypial🤣

@Magdalenams tak, bo prywatne forum może założyć jedynie administrator, także ona włącza się w to za każdym razem 😉

My całe szczęście nie mieszkamy z teściami, ani z moimi rodzicami. Jedni mają do nas 130km,drudzy 80km i jest dobrze 😉🙂
Gdzieś widziałam takie z pasami na ramiona i poduszka, więc może mu się dobrze spać 😀

Można robić do 13+6 więc się mieszczę😉 ale spróbuję coś przesunąć o kilka dni chociaż, ale może być ciężko bo to na NFZ.
W 13 tygodniu będzie wszystko fajnie widać 😉
No właśnie różnie mówią, raz że pół roku raz że caly rok, a ja na początku lutego dostałam awans i kurcze fajnie byłoby przytulić większą kwote na l4😀
Pracowadca musi wyliczyć średnią z ostatnich przepracowanych 12 miesiecy 😉
 
Dziewczyny czy Wam tez tak ciężko się skupić w pracy ? 🙈 czuje się totalnie bezproduktywna, dłużej wszystko robię, szybko się czuje zmęczona .. masakra 😅
Ja tak samo, ale chyba sytuacja w Ukrainie mnie bardziej rozbiła.
Ale powiem Wam, że pracuję z cudownymi osobami. Dzisiaj rano przyszła nasza Pani sprzątająca i powiedziała, że w nocy przyjechała do niej rodzina z Ukrainy, totalnie bez niczego. Zrobiliśmy zrzutkę i zaraz będę jej wiozła całe auto ubrań, ręczników, środków czystości itp.
 
Boże ,nawet nie wiem kiedy usnęłam i 2 godziny mnie nie było. Dobrze że nie miałam ziemniaków na gazie
Chyba poranna adrenalina wyprawiania Syna do szkoły przyćmiła mój obciążony stan i mózg....A! Oczywiście kluczyka do szatni mu nie dałam...Na szczęście ma z kolegą ale to 1 klasisci wiec sam pomyśli albo i nie wiec dobrze że woźna pilotowała sytuację. Jeszcze 2 raz jechałam z tym pikolonym kluczykiem aaaa...Brawo ja 🙈🙉🙊
 
Dziewczyny, ale się rozpisalyscie 😃 nie było mnie tu cztery dni i nie wiem kiedy zdążę to nadrobić. Ja już jestem po wizycie, gdzie było mi dane zobaczyć serduszko ❤️
Słuchajcie, wiem że jest przedział czasowy na zrobienie pierwszych prenatalnych, ale czy z waszej wiedzy wynika, że jest jakiś najlepszy czas w tym przedziale, kiedy warto się wybrać? Umówiłam się wstępnie na 12t3d, ale jeszcze mogę to przesunąć
 
Dziewczyny, ale się rozpisalyscie 😃 nie było mnie tu cztery dni i nie wiem kiedy zdążę to nadrobić. Ja już jestem po wizycie, gdzie było mi dane zobaczyć serduszko ❤️
Słuchajcie, wiem że jest przedział czasowy na zrobienie pierwszych prenatalnych, ale czy z waszej wiedzy wynika, że jest jakiś najlepszy czas w tym przedziale, kiedy warto się wybrać? Umówiłam się wstępnie na 12t3d, ale jeszcze mogę to przesunąć
Bardzo dobrze się umówiłaś. Nie zmieniaj.
 
Ja nie mam totalnie nic do wyprawki, podpytywałam szwagierkę czy coś zostawiała po dzieciach ale powiedziała że przy trójce już nie miała gdzie tego magazynować i raczej wszystkiego się pozbywa na bieżąco. Ale nawet się cieszę, pierwsze dziecko to wiecie wszystkie te zakupy będą cieszyć. Chociaż ja podchodzę do wszystkiego bardzo minimalistycznie więc na pewno wszystko przemyśle i zrobię konkretną listę.

Dziś u mnie kolejny dzień mdłosci i ekscesów, do tego stopnia że musiałam zostać w domu. Dobrze że mogę pracować zdalnie. Zawsze swoje kawelki w łazience lepiej się ogląda 😂

3mam kciuki za dzisiejsze wizyty!
oo to witam w minimalistycznym klubie. Jak nakupię rzeczy, które się nie przydadzą to będzie mnie to wkurzać. Lubię mieć to co potrzebuję ❤ to chyba dlatego, że moi rodzice wszystko zbierali i nigdy nic nie wyrzucali. A jak coś było potrzebne to i tak nikt nie pamietał, gdzie to jest 😅
 
reklama
oo to witam w minimalistycznym klubie. Jak nakupię rzeczy, które się nie przydadzą to będzie mnie to wkurzać. Lubię mieć to co potrzebuję ❤ to chyba dlatego, że moi rodzice wszystko zbierali i nigdy nic nie wyrzucali. A jak coś było potrzebne to i tak nikt nie pamietał, gdzie to jest 😅
Tez prawda...Teraz to w ogóle wszystko dostępne (mam nadzieję że to się nie zmieni)
 
Do góry