reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

tez mnie to trochę przeraża.
Jednego do szkoły, a drugiego siła rzeczy ze sobą trzeba wziąć.
Chwała ze szkoła blisko a my mu niedawno kupiliśmy te rowerki z uchwytem dla rodzica- wygodne to to to.
Ja juz w zeszyty zerkam co i jak...Patrze a tu "Ó,ó" wklejone z obrazkiem róży..Wszystko ok,szkoda tylko że literka ma ogonek w dole 😅🤣😂 A co tam ,że do góry nogami
 
reklama
Ja pewnie gdzieś w nadchodzacym tygodniu będę miała kontakt od położnej aby założyć kartę ciąży i te pe.

Następne usg w okolicy 10-12 tc czyli na moje końcówka marca a początek kwietnia. Genetyczne.
Trochę się ich cykam, jak każda matka w sumie ;) ale tym razem wyłapałam ze jestem w ciąży mocno szybko, wiec i papierosy od razu odrzuciłam i energetyki.
I od pierwszego testu łykam witaminy z kwasem foliowym.
Wiem, ze to nie daje zadnej gwarancji na zdrowego brzdąca ale trzymam kciuki żeby jednak …..
 
Jakie badania prenatalne są w pl robione?

Mi przy chłopcach sprawdzał przeziernosc karkowa- to było ok i nic więcej nie robili wtedy. Teraz się zastanawiam czy nie zrobić NIFTY testu- ale pogadam z moim długorękim jak będę mieć termin 8.03.

I pytanko do pracujących zawodowo, co robicie? Co wam wolno a czego nie i kiedy planujecie na urlop już iść?

Ja jestem w Czerwonym Krzyżu- pielęgniarstwo środowiskowe, na razie nie mogę robić weekendów i podnosić ponad 10 kg i dostanę praktykanta od przyszłego tygodnia żeby mi było łatwiej, i jeszcze jestem zwolniona z obowiązku noszenia maseczki ffp2 - u nas obowiązek noszenia jej wszędzie jest
Ja pracuje w korpo. Na razie jeszcze nie mówiłam ale wiem, że jak pójdę im na rękę i będę pracować jak najdłużej to oni nie będą robić problemów jak będę musiała wyskoczyć do lekarza albo jak zrobię sobie pół dnia wolnego bo się będę gorzej czuła.
 
Ja pewnie gdzieś w nadchodzacym tygodniu będę miała kontakt od położnej aby założyć kartę ciąży i te pe.

Następne usg w okolicy 10-12 tc czyli na moje końcówka marca a początek kwietnia. Genetyczne.
Trochę się ich cykam, jak każda matka w sumie ;) ale tym razem wyłapałam ze jestem w ciąży mocno szybko, wiec i papierosy od razu odrzuciłam i energetyki.
I od pierwszego testu łykam witaminy z kwasem foliowym.
Wiem, ze to nie daje zadnej gwarancji na zdrowego brzdąca ale trzymam kciuki żeby jednak …..
Ja w piątek idę zakładać kartę ciąży.
Jutro się wybieram na badania krwi... mam nadzieję że przerwam bo już się lepiej czuję.
 
Ja w piątek idę zakładać kartę ciąży.
Jutro się wybieram na badania krwi... mam nadzieję że przerwam bo już się lepiej czuję.
ja sobie cały tydzień folgowałam, na luzie mocno, nie przemęczalam się 😂 ale od jutra trzeba starszaka do szkoły prowadząc na 8:45 także będzie jazda bez trzymanki, bo chodzenie gdziekolwiek jak non stop kręci mi się w głowie nie jest na czele moich ulubionych zajęć chwilowo 😂
 
Dziewczyny tutaj super ceny na zestawy witamin 😉
 
U nas różnica wyniesie 12 lat i 11 miesięcy 😅

Przyznam, że też nie czuję jeszcze, że jestem w ciąży. Uważam co jem, co robię ale nie mam takiej wewnętrznej radości. Jak zrobiłam pierwszy test to był cień cienia ale radość w sercu ogromna. Potem beta jedna, druga, kolejna… wizyty na które czekałam i dużo stresu aby tylko wszystko było ok. Portem byłam świadkiem rozmowy o stracie w 11 tc i tak to mną wstrząsnęło, że gdzieś w głowie ustaliłam granice 12 tc, że to będzie czas aby odetchnąć i i od tego momentu jestem zablokowana co do radości, że się udało….i w końcu jestem w ciąży.
Moja kolejna wizyta 4.03.

Objawy u mnie skąpe, czuję piersi, mam obfity śluz i jestem kosmicznie zmęczona. Aha i co ostatnio zauważyłam… pogoda piękna wiec wyszłam z córcią na spacer. Zasapałam się jak nigdy oraz ciężko mi było wziąć głębszy oddech. Zabrało mi to całą radość ze spaceru, gdzie my uwielbiamy chodzić i rozmawiać.

Spokojnego wieczoru i mocno trzymam kciuki za najbliższe wizyty! ❤️
 
Ostatnia edycja:
ja sobie cały tydzień folgowałam, na luzie mocno, nie przemęczalam się 😂 ale od jutra trzeba starszaka do szkoły prowadząc na 8:45 także będzie jazda bez trzymanki, bo chodzenie gdziekolwiek jak non stop kręci mi się w głowie nie jest na czele moich ulubionych zajęć chwilowo 😂
Oj Ja też od jutra wożę do przedszkola ale wolę to niż jak się leją w domu :p
 
reklama
Ja już się umówiłam na prenatalne na 25.03. Zarezerwowałam termin w razie czego bo mój ginek jest oblegany. Będzie 12tc i parę dni także myślę że pasuje.
Dziewczyny czy Wy czaicie że na prenatalnych już będziemy mogły poznać płeć?! :D Ja narazie nie skorzystam bo nie chcę ale na połówkowych już bym chciała wiedzieć:)
 
Do góry