reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Hej dziewczyny, ja wczoraj zdecydowałam że mam dość dojazdów do pracy, wczesnego wstawania i strachu i infekcje(pracuje w DPS) I poszłam na l4. Byłam w pracy porozmawiać na temat mojego stanu I przyszłej nieobecności I całkiem nieźle pani dyrektor to przyjęła, pogratulowala I zaplanowała jak rozdysponować moje obowiązki. Z kolei główny księgowy z którym współpracuje i w sumie wszystko co najbardziej skomplikowane w księgowości robie powiedział że to zla wiadomość że jestem w ciąży.. na prawdę niektórzy ludzie to trolle
Co za idiota, niech zawija rękawy i bierze się do roboty
 
reklama
Zrobiłam, tamta ciaza ne była zdrowa. To było dawno temu, w innych czasach również prawnych.
Pappa o niczym ńie przesądza tylko sugeruje rozszerzenie badań. Wyłapuje z piasku na plaży wiaderko, gdzie znajdzie się nieprawidłowa szczypta. Tak, to stresujące dla tych, co znajda się w wiaderku ale za to te ze szczypty są wyłapane i maja możliwość rozszerzyć badania. Tak to działa. Są kraje refundujące Nifty zamiast pappa, u nas niestety nie a nie ma co się oszukiwać ze każdego na Nifty stać.

Z tego co pisałaś jesteś po Nifty a pappa nie był bardzo niepokojący i naprawdę nie ma sensu na ten temat rozmyślać, będzie dobrze
U mnie właśnie cena nifty mnie odstrasza 🙁 zobaczymy co będzie😉 ale liczę że będzie dobrze i USG i Pappa wystarcza i nas uspokoją 🤞
 
Naprawdę? Przy pierwszej ciąży jak byłam prywatnie to nam puścił. Ale to jedyne moje doświadczenie, wiec może być jak mówisz
My tak właśnie poszliśmy na wizytę w pierwszej ciąży i lekarz powiedział, że to niebezpieczne dla dziecka i tylko pokazał serduszko na monitorze, w tej ciąży lekarka też tylko pokazała. Jest bardzo dużo artykułów w internecie, ale też dużo jest w temacie na FB " ciąża pytania i odpowiedzi" 😉
 
U mnie właśnie cena nifty mnie odstrasza 🙁 zobaczymy co będzie😉 ale liczę że będzie dobrze i USG i Pappa wystarcza i nas uspokoją 🤞
Ale to chyba wszystkim dobrze po 30 rż wyjdzie duże prawdopodobieństwo. Najważniejsze parametry na usg bo jak ci później wklepia wiek to się można przerazić statystyką.
 
Hej. Jak z waszymi objawami? 7 tydzień jutro lekarz. Ja raz bym mogła góry przenosić raz bym mogła cały dzień leżeć. Czasem to sama się zastanawiam czy rzeczywiście w ciąży jestem. Nie slyszalam serduszka mam nadzieję że jutro usłyszę.
Tez chętnie się od Was dowiem!!
Ja jestem dopiero 5+5 ale objawow jeszcze nie mam. Moja mama nie miala objawów w ciąży i ciekawa jestem czy sie w nią wdam czy nie. Narazie czasem miewam raz na jakis czas krótkie ciągnięcia na dole, czasem poboli jak na @ ale chwilkę. I czasem czuje takie lekkie ciagniecia jak do pachwin. I chyba tyle. Piersi w dotyku mam wrazliwe ale jakoś mocno nie bolą i sa dużo pelniejsze i większe. Sutki sa bolesne. Zachcianek brak. Zmęczenie szybsze. Jedynie czuje mniejszy apetyt, do południa mam totalna blokade przed jedzeniem... 🤔 To byloby na tyle. Ale gdybym nie wiedziała że jestem w ciąży - nie zwracałabym na to uwagi i nawet nie poczuła że jestem w ciąży.
 
Ostatnia edycja:
reklama
dostęp do prywatnej kliniki z mojej mieściny w UK jest około 2h autem w jedna stronę.

Nie mam fizycznie jak tego ogarnąć wiec się oszczędzam.
Luteina mi nie zaszkodzi a i ogólnie wszystkie kobietki w mojej rodzinie maja ten sam problem wiec z góry zakładam ze się cud nie stał i dalej mam ten sam problem.
Ze starszym synem wytrwałam 8tygodni ciąży nim zaczęłam brać progesteron i się utrzymał ładnie, z młodszym brałam od 6+4tc wiec jeśli teraz mi się uda dobrać do nich od jutra to będę i tak w dobrym czasie.
We wcześniejszych ciążach już były krwawienia a nie tylko plamienia z powodu niedomogi.
Także wierze ze dam radę do jutra.

Będę miała 100 czopków. Jeden dziennie. Starczy na dużo dłużej niż do 8tc ;) ale ja i tak musiałabym brać do 12-14 tc nawet, wtedy przeważnie już mi się wszystko uspokaja.
No to mocno trzymam kciuki. Pewnie, progesteron nie zaszkodzi. Zszokowalaś mnie trochę z tym dostępem do laboratorium. Wiem ze w GB za bardzo nie zajmują zie wczesnymi ciążami ale że prywatnie tak ciężko podstawowe badania z krwi sobie zrobić 🤭 ja wychodzę po bułki i mam punkt pobran a w promieniu 3 km to jeszcze ze 3 więc aż ciężko mi wczuć się w taką sytuację…

A w poprzedniej ciąży jak już zaczęto się tobą opiekować to wyszło skąd te krwawienia? Nie bylko krwiaków czy żylaków w drogach rodnych?
 
Do góry