reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Dodam, ze chodzilam po skierowania na mocz i krew do rodzinnego, ale juz nie chca mi dawac.....taki to karj. Musialam zmienic przychodnie i czuje sie jak sęp, kiedy ida na wizyte z prosba o wypisanie skierowania.
Ja chodzę prywatnie do gin i chodzę też prywatnie na pobieranie krwi niestety. Ale skoro u Ciebie wyszła anemia to faktycznie musisz dbać o siebie i często kontrolować.
 
reklama
Ja juz mialam 5 razy o ile dobrze pamietam (nie liczac innych badan w kierunku chorob zakaznych itp.). Moj facet sam byl zdziwiony czemu ciagle chodze na pobranie krwi i oddawac mocz. Tez mnie to zdziwilo, ale mysle ze Pani doktor chce dmuchac na zimne i moze miec "podkladke", bo juz mam anemie i 2 raz zakazenie ukladu moczowego, choc sama nie wiem skad te dziadostwo sie bierze. Jutro bede miec posiew moczu, a wieczorem lek. Przed nastepna wizyta i tak bede musiala znowu robic mocz i pobierac krew czy poprawila mi sie hemoglobina, bo musze brac dodatkowa dawke zelaza. Ogolnie ciaza prowadzona prywatnie i sporo wydanych pieniedzy juz.
Zatem pewnie dlatego masz tak często. U mnie jest wszystko dobrze, wyniki prawidłowe, nie miałam żadnego zakażenia itd . Dlatego zadałam to pytanie, byłam ciekawa jak to wygląda po prostu u Was :) też chodzę prywatnie.
 
Ja dzisiaj byłam na wizycie u lekarza18+3 dostałam skierowanie na morfologię i mocz. Nadal nie wiem kto mieszka w moim brzuchu :), a lekarz powiedział że maluch musi jeszcze trochę podrosnąć, a teraz nie będzie się wysilał. Następna wizyta za 3 tyg. Przytyłam do tej pory 4 kg. Nie wiem czy to mało czy dużo ale zaczynałam ze sporą nadwagą. Nie mam jak na razie stwierdzonej cukrzycy, ale muszę się pilnować z dietą. Mam też monitorować ciśnienie zawsze było w normie a teraz wyszło mi 140/80. Jak tam jest u Was? Szkoda że nie znam jeszcze płci. Może na połówkowych się uda :).
 
Zatem pewnie dlatego masz tak często. U mnie jest wszystko dobrze, wyniki prawidłowe, nie miałam żadnego zakażenia itd . Dlatego zadałam to pytanie, byłam ciekawa jak to wygląda po prostu u Was :) też chodzę prywatnie.


Ok ;) po prostu jestem juz zla tym wszystkim, bo wiecznie cos...nie wspomne, ze od poczatku ciazy caly czas mi dokucza macica. Na poczatku moja hemoglobina i wyniki krwi byly wzorowe, a z tygodnia na tydzien coraz gorzej...podobno dziecko pobiera i stad mi spada.
Ja mialam kilkakrotnie morfologie + mocz. Jutro posiew moczu. Dodatkowo standardowo grupa krwi i przeciwciala, choroby zakazne (o teraz znowu mam powtorzyc w kierunku toksoplazmozy), pappa i usg I trymestru (no ale tutaj byl to moj wybor). Za 2 tyg. mam badanie polowkowe i pewnie przy wizycie bede musiala znowu robic przeciwciala. Nie wspomne ze mialam juz infekcje pochwy. A co za tym idzie badanie w kierunku czystosci pochwy i cytologie.
 
Ja chodzę prywatnie do gin i chodzę też prywatnie na pobieranie krwi niestety. Ale skoro u Ciebie wyszła anemia to faktycznie musisz dbać o siebie i często kontrolować.
Jak zaczela mi spadac staralam sie jeszcze zdrowiej odzywiac (+ witaminy) i bylam pewna, ze bedzie lepiej, a jednak gorzej.
 
Ok ;) po prostu jestem juz zla tym wszystkim, bo wiecznie cos...nie wspomne, ze od poczatku ciazy caly czas mi dokucza macica. Na poczatku moja hemoglobina i wyniki krwi byly wzorowe, a z tygodnia na tydzien coraz gorzej...podobno dziecko pobiera i stad mi spada.
Ja mialam kilkakrotnie morfologie + mocz. Jutro posiew moczu. Dodatkowo standardowo grupa krwi i przeciwciala, choroby zakazne (o teraz znowu mam powtorzyc w kierunku toksoplazmozy), pappa i usg I trymestru (no ale tutaj byl to moj wybor). Za 2 tyg. mam badanie polowkowe i pewnie przy wizycie bede musiala znowu robic przeciwciala. Nie wspomne ze mialam juz infekcje pochwy. A co za tym idzie badanie w kierunku czystosci pochwy i cytologie.
Hmmm...jakby Ci to delikatnie napisać...większość z nas miała te badania o których wspominasz do zrobienia po pierwszej wizycie, a teraz poprostu kontrola;) cytologie też miałam i posiew też mnie czeka
 
Hmmm...jakby Ci to delikatnie napisać...większość z nas miała te badania o których wspominasz do zrobienia po pierwszej wizycie, a teraz poprostu kontrola;) cytologie też miałam i posiew też mnie czeka

Owszem, ale ja napisalam co mialam, bo dziewczyna byla ciekawa. Wiadomo, ze czesc z nich zwykle robi sie przy 1 wizytach do 8-10 tyg. USG I tryemstru nie jest obowiazkowe. Moja kolezanka zaszla w ciaze zaraz po mnie, a o dziwo (choc ona na nfz) polowy jeszcze nie miala.....wiec czy ja wiem czy wiekszosc. Z tego forum na pewno.
 
reklama
Do góry