reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Ja tez ide w rownym 13 ale z miesiaczki a dzidzia z usg ostatnio o tydzien starsza byla czyli byloby 14 tydz i to za pozno? bo sie zestresowalam
Ponoć wtedy badanie później nie ma sensu, ale myślę że jeżeli to jest kwestia 2-3 dni, to nie ma to takiego znaczenia.
"Jest to pierwsze szczegółowe i według wielu źródeł, najważniejsze USG w ciąży. Może być wykonane dokładnie pomiędzy 11 tygodniem i 1 dniem, a 14 tygodniem i 1 dniem.



Ponieważ wiadomo, że w pierwszym trymestrze zarodki rosną w takim samym tempie, to 11+1 odpowiada CRL (crown rump lenght – długość ciemieniowo-siedzeniowa) 45mm,a 14+1 CRL 84mm – jest to o tyle ważne, że często kobiety mają niezgodność wieku ciąży obliczonego według ostatniej miesiączki, a tym co widać w USG i może być tak, że zgłosicie się za wcześnie na to USG – tzn. jeżeli CRL jest mniejszy niż 45mm – nie jest to wtedy duży problem, przelicza się wiek ciąży oraz umawia odpowiedni termin, lub za późno jeżeli CRL jest większe niż 84 mm- co już jest dużo większym problemem klinicznym ponieważ nie można tego badania wtedy już wykonać. To nie jest tak, że lekarz nie chce… po prostu nie jest to możliwe po tym terminie.

Idealnym momentem na wykonanie tego badania jest okres pomiędzy 12-13 tygodniem. Ponieważ w 11 tygodniu dziecko jest jeszcze małe i niektórych narządów np. serca nie da się jeszcze szczegółowo ocenić, choć nie jest to obowiązkowy element tego badania, natomiast po 13 tygodniu dziecko zaczyna preferować pozycję „wyprostną” – czyli wygina główkę do tyłu – jakby się rozciągało i trudno jest wtedy prawidłowo zmierzyć zarówno CRL jak i przezierność karku (NT nuchal translucency) – badanie trwa wtedy często dłużej."
Tekst z bloga mamy ginekolog.
 
reklama
Trochę zazdroszczę wyjazdu, ja właśnie zrezygnowałam z wakacji w Hiszpanii bo się bałam o malenstwo. Zamiast tego kilka dni w górach u znajomych wskoczy, więc też nie źle.
Ja tez zrezygnowałam z wyjazdu i tez z Hiszpanii :) dzień przed dowiedziałam sie, ze jestem w ciąży i lekarz jasno powiedział, że lepiej nie lecieć, no i nie poleciałam :) za to jak się ociepli planujemy wyjazd nad morze do jakiejś spokojnej miejscowości :)
 
Witam z rana! Bardzo chciałabym być tutaj regularnie ale czasu mi brakuje. Postaram się częściej. Dzisiaj po pracy mam wizytę i jak będzie wszystko ok to mam ambitny plan w poniedziałek ogłosić nowinę dyr. Liza współczuję bezsenności. Co do listy to ja chciałbym ją po dzisiejszej wizycie edytować. Można jeszcze?
Powodzenia !!!
 
(11+1)
Dziewczyny a ja znów chora:( no już nie mam siły.... ledwo z jednego się wyleczyłam a tu znów zachorowałam. Ból gardła, uszu, głowy i zabity nos ;(
Dobrze że chociaż udało mi sie zrobić badania.
I do tego już wiem że ostatni mecz w tym sezonie będę musiała odpuścić :/
Ale macie fajnie z tymi wyjazdami. Bezpiecznej drogi i udanego wypoczynku/zwiedzania życzę :)
 
(11+1)
Dziewczyny a ja znów chora:( no już nie mam siły.... ledwo z jednego się wyleczyłam a tu znów zachorowałam. Ból gardła, uszu, głowy i zabity nos ;(
Dobrze że chociaż udało mi sie zrobić badania.
I do tego już wiem że ostatni mecz w tym sezonie będę musiała odpuścić :/
Ale jeszcze pracujesz czy już jesteś w domu na l4?
Ale macie fajnie z tymi wyjazdami. Bezpiecznej drogi i udanego wypoczynku/zwiedzania życzę :)
 
(11+1)
Dziewczyny a ja znów chora:( no już nie mam siły.... ledwo z jednego się wyleczyłam a tu znów zachorowałam. Ból gardła, uszu, głowy i zabity nos ;(
Dobrze że chociaż udało mi sie zrobić badania.
I do tego już wiem że ostatni mecz w tym sezonie będę musiała odpuścić :/
Ale macie fajnie z tymi wyjazdami. Bezpiecznej drogi i udanego wypoczynku/zwiedzania życzę :)
Ale jeszcze pracujesz, czy już w domu na l4?
 
reklama
Do góry