reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

8+3

Hej, znów bezsenność, przychodzi 1-2 i się budzę :( teraz maz do pracy pojechał i też zasnąć nie mogeb:sad:

Z witamin to tylko kwas foliowy biorę, pewnie teraz jak przyniosę wyniki krwi itd zdecydujemy czy będę coś brać, przyznam że w ostatniej ciąży nic nie brałam, wyniki idealne, ale ja dużo warzyw i owoców jadam to pewnie dlatego :)

@25_pixels napisałaś plam, zamiast palm :laugh2::laugh2::laugh2::p

Edit. Wiadomość z listą poszła do aniaslu musialam wszystkie wymienić, także dziś pewnie wątek utworzy :)
Ja też miałam straszną noc. Przebudziłam się o 2 i do 3 nie mogłam usnąć, oprócz tego kilka razy budziłam się do toalety i miałam takie wzięcie, że myślałam, że pęknę. Nie mogłam się doczekać rana [emoji853]
 
reklama
Ponoć wtedy badanie później nie ma sensu, ale myślę że jeżeli to jest kwestia 2-3 dni, to nie ma to takiego znaczenia.
"Jest to pierwsze szczegółowe i według wielu źródeł, najważniejsze USG w ciąży. Może być wykonane dokładnie pomiędzy 11 tygodniem i 1 dniem, a 14 tygodniem i 1 dniem.



Ponieważ wiadomo, że w pierwszym trymestrze zarodki rosną w takim samym tempie, to 11+1 odpowiada CRL (crown rump lenght – długość ciemieniowo-siedzeniowa) 45mm,a 14+1 CRL 84mm – jest to o tyle ważne, że często kobiety mają niezgodność wieku ciąży obliczonego według ostatniej miesiączki, a tym co widać w USG i może być tak, że zgłosicie się za wcześnie na to USG – tzn. jeżeli CRL jest mniejszy niż 45mm – nie jest to wtedy duży problem, przelicza się wiek ciąży oraz umawia odpowiedni termin, lub za późno jeżeli CRL jest większe niż 84 mm- co już jest dużo większym problemem klinicznym ponieważ nie można tego badania wtedy już wykonać. To nie jest tak, że lekarz nie chce… po prostu nie jest to możliwe po tym terminie.

Idealnym momentem na wykonanie tego badania jest okres pomiędzy 12-13 tygodniem. Ponieważ w 11 tygodniu dziecko jest jeszcze małe i niektórych narządów np. serca nie da się jeszcze szczegółowo ocenić, choć nie jest to obowiązkowy element tego badania, natomiast po 13 tygodniu dziecko zaczyna preferować pozycję „wyprostną” – czyli wygina główkę do tyłu – jakby się rozciągało i trudno jest wtedy prawidłowo zmierzyć zarówno CRL jak i przezierność karku (NT nuchal translucency) – badanie trwa wtedy często dłużej."
Tekst z bloga mamy ginekolog.
To się trochę zmartwiłam bo mi prenatalne wychodzi 13+4, bo niestety nie było wcześniejszego terminu
 
11+1
Hej mogę prosić o dopisanie do tabelki bo na telefonie nie chce mi się niestety otworzyc
Termin z Om 1.10.2019 a z USG 3.10.2019
Nastepna wizyta 19.03.2018 a usg prenatalne 25.03.2018
Udanych wakacji dziewczyny☺️
Poranki są znosne za to wieczory to masakra mdłości i wzdęcia do tego pogoda nie rozpieszcza zimno pada... czekam na prawdziwą wiosnę
 
@Czaata .To mnie uspokoiłaś.☺
Czy boli Was brzuch tak raczej na dole,po bokach? Mi ostatnio dosyć często dokucza...a nie pamietam jak miałam przy pierwszej ciąży .
 
11+1
Hej mogę prosić o dopisanie do tabelki bo na telefonie nie chce mi się niestety otworzyc
Termin z Om 1.10.2019 a z USG 3.10.2019
Nastepna wizyta 19.03.2018 a usg prenatalne 25.03.2018
Udanych wakacji dziewczyny[emoji3526]
Poranki są znosne za to wieczory to masakra mdłości i wzdęcia do tego pogoda nie rozpieszcza zimno pada... czekam na prawdziwą wiosnę
Dopisałam. :)
 
Witajcie :)
Właśnie wróciłam z basenu i czuję się wspaniale. Zaraz kawka i biorę się za ogarnianie rzeczywistości.

Miłego piąteczku :)
 
9+5
Hejka. Ja też odkąd jestem w ciąży już drugi raz choruje. Wcześniej łapało mnie jakieś lekkie przeziębienie raptem raz w roku.
Dziś w aptece kupiłam tabletki na ból gardła dla kobiet w ciąży i chyba działają. Nazywają się Pren.alen Gardło
 
reklama
11+1 (zaczynam 12 tydzien!)

@Czoperka podziel się energią
Ja kiepsko plywam wezmę chyba sobie ze dwie lekcje na basenie

Bylam dzisiaj w pracy, chcialam wrocic na 3 miesiace ale mnie nie chcą ;( doluje się że siedze w domu i tylko tyje ;/

Dobra a teraz wszystkie takie chetne na barszcz poproszę o przepisy. Byłam po buraki ale zawsze mi nie wychodzi.
 
Do góry