reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Hejka.

Ja dzisiaj zaczynam 10-ty tydzień. Powiedzcie mi bo nie pamiętam, w którym tc zaczyna się drugi trymestr?
Dzisiaj pojechałam po kwas foliowy. Naczytałam się o chlorelli, folianach itd i w końcu kupiłam nazwyklejszy Folik, który brałam dla świętego spokoju w poprzednich ciążach. Trochę późno zaczynam ;) ale chlorelle odstawiam na razie bo wyczytałam że ma dużo wit a i się przestraszyłam. Zwracacie uwagę na wit a np w kosmetykach?

Czy jestem pierwszą tu osobą, która kupiła ciuch dla maluszka? [emoji85] byłam dziś w lumpku kupić coś chłopakom i jak zobaczyłam tego pajacyka za piątaka to nie wytrzymałam :D

Zobacz załącznik 947975
Ja też kupiłam i to dawno [emoji85]
A kwas foliowy lekarz mi zalecił taki jak na zdjęciu, ma lepszą przyswajalność ponoć. Minus taki, że trzeba go zamawiać przez internet.
Screenshot_20190302-125036.jpeg
 
reklama
Hejka.

Ja dzisiaj zaczynam 10-ty tydzień. Powiedzcie mi bo nie pamiętam, w którym tc zaczyna się drugi trymestr?
Dzisiaj pojechałam po kwas foliowy. Naczytałam się o chlorelli, folianach itd i w końcu kupiłam nazwyklejszy Folik, który brałam dla świętego spokoju w poprzednich ciążach. Trochę późno zaczynam ;) ale chlorelle odstawiam na razie bo wyczytałam że ma dużo wit a i się przestraszyłam. Zwracacie uwagę na wit a np w kosmetykach?

Czy jestem pierwszą tu osobą, która kupiła ciuch dla maluszka? [emoji85] byłam dziś w lumpku kupić coś chłopakom i jak zobaczyłam tego pajacyka za piątaka to nie wytrzymałam :D

Zobacz załącznik 947975
Czoperka nie jesteś sama, ja odkupilam mate z Fischer ;)
 
9+0
A ja już zapisana na prenatalne na początku kwietnia :) jak u Was, wizyty już umówione?

I podczytuje sobie książkę właśnie, zaczynam dziś 3 mc
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 43
ja chyba cos ok 28 zł
ja mam stresa strasznego, mam wrazenie ze objawy zmalały, mniej mnie mdli, piersi tez jakos mniej dokuczaja, lepiej spie no i gluoty mi do glowy przychodza. W pon przed wizyta to chyba zejde. I caly czas mi sie wyswietla obraz z przed roku :(((((
Wiem co czujesz bo mi tez objawy zmalaly,mdlosci sobie poszly i tylko w sumie suty mnie bola.ale widzialam bijace serce i jak fasol sobie ciagnie z tego pecherzyka,i sobie tlumacze ze te objawy zmalaly bo pecherzyk zoltkowy sie wytworzyl juz dawno i hormony sie troche uspokoily a teraz fasol rosnie to czas na inne objawy takie jak sennosc bo cialo sie skupia na fasoli.uff jaki wywod,ale tak sobie tlumacze..
 
Ja mam wizytę na 11.03 a prenatalnych Jeszcze nie umawialam. U mnie z objawów to ostatnio głównie ból piersi, a mdłości raczej znikome, bardziej nie smak po zjedzeniu czegokolwiek i odbijanie.
 
@Carenik super, pajacyki też będziesz szyć? :) bo ja tylko portki i czapki szyję chłopakom bo najłatwiej. Raz szyłam bluzy. I dla młodszego kocyk bambusowy i ochraniacze na przewijak.

@Czaata czytałam na pantabletka o metafolianie i trochę nie ma dowodów że się lepiej przyswaja. Kwas foliowy w układzie pokarmowym zmienia się w metafolian generalnie rzecz biorąc.

@martamarta123 czytałam w pierwszej ciąży :) dla pierworódki dużo przydatnej wiedzy, ale trochę też przestarzałych informacji. Chyba że jest jakaś nowa wersja.
 
@Carenik super, pajacyki też będziesz szyć? :) bo ja tylko portki i czapki szyję chłopakom bo najłatwiej. Raz szyłam bluzy. I dla młodszego kocyk bambusowy i ochraniacze na przewijak.

@Czaata czytałam na pantabletka o metafolianie i trochę nie ma dowodów że się lepiej przyswaja. Kwas foliowy w układzie pokarmowym zmienia się w metafolian generalnie rzecz biorąc.

@martamarta123 czytałam w pierwszej ciąży :) dla pierworódki dużo przydatnej wiedzy, ale trochę też przestarzałych informacji. Chyba że jest jakaś nowa wersja.
Ja słucham się lekarza, tak już mam. [emoji23]
 
reklama
Do góry