reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Dla mnie też boli brzusio tak naprawdę od samego początku. Jestem w pierwszej ciąży i chyba tak to mocno wszystko rośnie i się rozciąga temu boli . Z maleństwem do tej pory wszystko w porządku taka mamy urodę że brzuszek boli i już. Jak dużo osób pytam to mówią że im nie bolało nic a jedna koleżanka mówiła że do połowy ciąży też pierwszej na nospie była , więc co kobietka to inne objawy. Wiadomo że wszystko niepokoi ale ten niepokój w niczym nie pomoże, trzeba tylko na siebie uważać i słuchać lekarza i będzie dobrze... Nasze babcie całe ciąże nie wiedziały co z dzieckiem się dzieje nie było kiedyś takiego dostępu do USG i do lekarzy a tym bardziej internetow a jakoś żyły i rodziły zdrowe dzieci :-) i u nas będzie dobrze;-)


Dokladnie, kiedys nie bylo usg, internetu to i sie babki nie nakrecaly ;) ja tez uwazam, ze taka moja uroda i to tez moja 1 ciaza...ja dostalam na ostatniej wizycie progesteron dopochwowo, aby te macice wyciszyc, ale czy sie wyciszyla? No raczej nie.....moja ciotke w 1 ciazy tez wszystko kuło w brzuch i ona tez brala nospe....
 
reklama
Ja też pierwsza ciąża i nie wiem czy to ruchy dziecka czy jelita ale nigdy wcześniej tak nie miałam to może dzidziuś tak czuję że coś tam w środku się dzieje, przelewa się , przemieszcza a raz to tak wszystko mi podskoczyło w środku ciekawe czy to maluszek, nie wiem to dopiero 16 tydzień ale myślę że to maluszek to daje radość i ta świadomość że mamy w brzuszku człowieczka coś niesamowitego...


Mam tak samo :) i ruchy przesuwanie sie czulam juz duzo wczesniej, ale jak 1 ciaza to czlowiek sam nie wie :p
 
Kupa kasy... Jak dla mnie głupota że trzeba za to płacić... Dopytam zanim wejdę do gabinetu, bo 400zl na raz to dla mnie tak dość sporo, biorąc pod uwagę 120zl za wizytę u gina co 3tyg

Przegladalam forum i chce dodac tylko, ze chodze prywatnie i zazdroszcze tych 120 zł.....ja place 220 zł....nie zebym narzekala, bo ostatecznie moja decyzja. We wroclawiu najmniej to 180-190 zł. A USG genetyczne 300 zł z testem pappa 550-650 zł, ale to juz praktycznie caly Wrocław. na NFZ po 35 rz.
 
Z Gabi nie czułam ruchów do 22 tygodnia. Taka subtelna była. W związkiem tym chodziłam do położnej co tydzień żeby monitorować prace serduszka.
Teraz tez jeszcze nic nie czuje.
 
Przeżyłam wczoraj koszmar.. Nagle nie wiadomo czemu zaczęłam nie wyraźnie widzieć a potem pulsowalo mi przed oczami, ból głowy, mdłości, podskoczylo mi ciśnienie do169na120, zadzwoniłam po pogotowie. Czułam, jak dretwieją mi ręce i twarz, ale przechodziło po chwili . Szpital, królówka, badanie usg i skierowanie na rezonans, bez kontrastu. Wzrok się poprawił do tego czasu,dretwienie też zanikalo. Bałam się, moja mama jest po udarze. Na szczęście nie był to udar. Wysłali mnie na okulistyke. Wszystko ok, tylko mały krwiak. Z powrotem do pierwszego szpitala. Lekarz powiedziała, że albo chwilowe niedokrwienie albo ostra migrena lub początek jaskry. Wypisałam sie na własne żądanie, chcieli mnie zostawić do obserwacji, mam iść do neurologa za tydzień. Teraz już mi lepiej, tylko jeszcze głowa boli. Czy któraś z was ma migreny? Czy to mogło być to?
 
Moj maz mial identyko i sie okazalo ze to borelia. Moze sobie tez zrob dla swietego spokoju. On nawet nie wiedzial ze mial kleszcza. Pewnie to nie to ale gdyby nic nie wyszlo moze warto...
Przeżyłam wczoraj koszmar.. Nagle nie wiadomo czemu zaczęłam nie wyraźnie widzieć a potem pulsowalo mi przed oczami, ból głowy, mdłości, podskoczylo mi ciśnienie do169na120, zadzwoniłam po pogotowie. Czułam, jak dretwieją mi ręce i twarz, ale przechodziło po chwili . Szpital, królówka, badanie usg i skierowanie na rezonans, bez kontrastu. Wzrok się poprawił do tego czasu,dretwienie też zanikalo. Bałam się, moja mama jest po udarze. Na szczęście nie był to udar. Wysłali mnie na okulistyke. Wszystko ok, tylko mały krwiak. Z powrotem do pierwszego szpitala. Lekarz powiedziała, że albo chwilowe niedokrwienie albo ostra migrena lub początek jaskry. Wypisałam sie na własne żądanie, chcieli mnie zostawić do obserwacji, mam iść do neurologa za tydzień. Teraz już mi lepiej, tylko jeszcze głowa boli. Czy któraś z was ma migreny? Czy to mogło być to?
 
Przeżyłam wczoraj koszmar.. Nagle nie wiadomo czemu zaczęłam nie wyraźnie widzieć a potem pulsowalo mi przed oczami, ból głowy, mdłości, podskoczylo mi ciśnienie do169na120, zadzwoniłam po pogotowie. Czułam, jak dretwieją mi ręce i twarz, ale przechodziło po chwili . Szpital, królówka, badanie usg i skierowanie na rezonans, bez kontrastu. Wzrok się poprawił do tego czasu,dretwienie też zanikalo. Bałam się, moja mama jest po udarze. Na szczęście nie był to udar. Wysłali mnie na okulistyke. Wszystko ok, tylko mały krwiak. Z powrotem do pierwszego szpitala. Lekarz powiedziała, że albo chwilowe niedokrwienie albo ostra migrena lub początek jaskry. Wypisałam sie na własne żądanie, chcieli mnie zostawić do obserwacji, mam iść do neurologa za tydzień. Teraz już mi lepiej, tylko jeszcze głowa boli. Czy któraś z was ma migreny? Czy to mogło być to?
Ja mam dokładnie te objawy i to właśnie migrena z aura. Drętwieje mi zawsze lewa dłoń i to tak najpierw dwa palce potem kolejne dwa itd potem przechodzi na lewą stronę ust i wychodzi. Całość drętwienie może z 3min trwa ale problemy z widzeniem dłużej. A jeszcze lepsze jest to że czasem nie boli mnie po tym głowa. kończy się tylko na tej całej aurze.
 
A i takie coś zdarzyło mi się kilka razy w życiu na pewno mniej niż 10 więc nie jest to jakieś częste. Za pierwszym razem też się bardzo wystraszyłam myślałam że mam uczulenie na paracetamol bo objawy zaczęły się po a.p.apie który wzięłam na ból głowy. Teraz już się nie przejmuje bo wiem co mnie czeka. Moja siostra też ma taką migrene, ale jej nic nie drętwieje ma tylko problem z widzeniem a kuzynka wymiotuje więc objawy bywają różne.
 
reklama
A wczoraj aury co prawda nie miałam ale od samego rana do nocy strasznie bolała mnie głowa więc możliwe że to przez tą pogodę
 
Do góry